Sny jako řeč duše

Sny jako řeč duše

Tisk

Sny jako řeč dušeOpět téma, které zajímá nejen odborníky z řad psychoterapeutů a pomáhajících profesí, ale i zájemce o seberozvoj, psychologii a ezoteriku. Výklad snů odnepaměti fascinoval nás všechny, kterým se zdají sny a i ty, kteří si své sny nepamatují a tudíž mají pocit, že se jim nezdají. Co vlastně sny znamenají, jak se v nich vyznat a co se nám snaží sdělit? Na to se ve své knize Sny jako řeč duše zaměřuje známý německý psychoterapeut Hans Dieckmann. Knihu vydalo nakladatelství Portál již po několikáté.

Knížka je klasika pro všechny, které zajímá hlubinně psychologický výklad snů. Autor se zaměřuje na psychoanalytické vhledy, rozdělení snů, subjektovou a objektovou rovinu snu, cituje spoustu známých psychoanalytiků, psychologů, filozofů i těch, kteří se kdy věnovali výkladům snů. Zmiňuje Freuda, Junga i jeho pokračovatelku zabývající se archetypy a psychologickým výkladem pohádek Marii Louisu von Franz. Pro někoho, kdo se již zabývá výkladem snů, jsou tohle všechno známé přístupy k lidskému podvědomí a světu snů. Pro nováčky je to dosud nepoznaný a fascinující svět. 

Knížka zpřístupňuje odborné psychologické informace, je čtivá a populárně napsaná tak, aby bavila i laiky toužící po sebepoznání. A bez množství mýtů, symbolů, archetypů a praktických ukázek snů by to samozřejmě nebylo ono. Je třeba si uvědomit, že to pravé poselství přinášejí teprve archetypální sny, jejichž klíčové poselství kniha pomáhá rozluštit.

Hans Dieckmann (1921–2007) byl známým docentem na Institutu pro psychoterapii v Berlíně a napsal celou řadu knih. Kniha Sny jako řeč duše vyšla u nás poprvé pod nakladatelstvím Portál v roce 2004, nyní přichází již čtvrté vydání této publikace, která se těší značné oblibě.

Knihu nelze hodnotit jinak než velmi kladně, já sama se celoživotně věnuji výkladu snů, takže oceňuji, že kniha obsahuje všechno to, co obsahovat má a myslím si, že dokáže oslovit mnohé zájemce o psychologický výklad snů jako učebnice, která člověka obohatí o cenné informace, vysvětlí mu a naučí ho vše potřebné.

Sny jako řeč duše

Název: Sny jako řeč duše
Autor: Hans Dieckmann
Překlad: Jan a Kristina Černí
Počet stran: 208
Nakladatelství: Portál
Rok vydání: 2023/4. vydání
Hodnocení: 95 %

https://obchod.portal.cz/psychologie/sny-jako-rec-duse/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Spisovatelka Jana Poncarová o svém novém románu Cyklistka a soutěži Nejlepší den mého života

Jana PoncarovaLiterární soutěž s názvem Nejlepší den mého života je u konce a známe již jejího vítěze! Patronkou této naší soutěže, do níž se přihlásilo přes 40 účastníků se stala spisovatelka Jana Poncarová, která má na kontě již několik úspěšných románů a ...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Oblíbená foodblogerka vydala svou kuchařku

marketa v troube 200Markéta v troubě je název instagramového profilu a nově také kuchařky moc šikovné a sympatické Markéty Chovancové. Ta svému publiku servíruje jednoduché postupy na nejrůznější dobroty, a to takovým způsobem, že se musí povést k...


Literatura

Tlustá tak akorát – skvělý zákusek ke kávě

tlusta-tak-akorat 200V nakladatelství Práh vyšla před pár dny kniha Michaly Jendruchové s názvem Tlustá tak akorát, jehož úvod anotace zdobí označení „humorný románový návod, jak se nezbláznit z nadváhy (a přijmout sama sebe)“.

Divadlo

Zkrocení zlé ženy rozzářil neplánovaný ohňostroj

zkroceni zle zenyNa brněnském nádvoří hradu Špilberk se letos uskutečnil již třináctý ročník Letních shakespearovských slavností. Čtvrtou červencovou sobotu se hrálo představení Zkrocení zlé ženy, nejúspěšně...

Film

Herec Lukáš Vaculík se představí v rodinné komedii „Tady hlídáme my“

tady hlidame my 200Nová rodinná komedie režiséra a scénáristy Juraje Šajmoviče, TADY HLÍDÁME MY (2021), byla slavnostně uvedena v předpremiéře na 53. Filmovém a televizním festivalu OTY HOFMANA. V hlavních rolích se představí Lukáš Vaculík, Jitka Jež...