Pohádky tety Áni jako splněný sen

Pohádky tety Áni jako splněný sen

Tisk


o princeznach perexKe každému významnějšímu životnímu kroku musí člověk většinou dozrát. Anebo do nové situace prostě spadnout. Jedním z takových případů může být narození dítěte, ne nutně vlastního. Annu Langerovou přivedli k napsání její první knihy děti její sestry. Už od jejich příchodu na svět si je nesmírně zamilovala. A právě jim začala vyprávět své pohádky, pro ně se rozhodla napsat knížku plnou princezen, draků, zvířátek i lidí a vydala ji vlastním nákladem.


Pohádková knížka O princeznách, dracích, lidech a podobné havěti obsahuje sedm příběhů, v nichž proti sobě stojí síly dobra a zla. Často se tak děje v neobvyklém prostředí a postavy se ocitají v netradičních rolích. Například princezny vládnou kovářským měchem a kladivem, sopky se neobejdou bez srdce, v rybníce se prohání neposlušný potěr, draci mají víc charakteru než rytíři a z čertů si leckdo tropí žerty.


Pohádky od Áni od A do Z
O tom, jak se kniha rodila a rostla, se dozvíte v krátkém videu, které zpracovala sama autorka.Čtení pro děti o tajuplném světě s dotekem reality
Pestré příběhy jsou vystavěny poeticky a laskavě, nepostrádají však ani napětí a přiměřenou dávku vtipu. Jsou vypointované tak, že děti snadno pochopí, jaké z nich plyne poučení. Autorka tak krásně zúročila svou dlouholetou průvodcovskou praxi, v níž – jak sama uvádí – „je člověk schopen věrohodně podat i tu největší lež na světě“. Navíc dala prostor dětské fantazii prýštící z hlaviček prvních pozorných posluchačů, neteře Lucinky a synovce Péti. Na jejich přání a doporučení jsou v pohádkách motivy i z reálného života.

o princeznach 2


Unikátní ilustrace z pera mladinké výtvarnice Alžběty Polanské věrně doprovázejí děj. Na mě sice působí zvolené odstíny jako příliš temné, ale nemohu popřít jejich tajuplnost, výstižnost a originalitu.


Více informací o této půvabné publikaci a dalším chystaném titulu se dozvíte přímo na autorčině webu Pohádky od Áni. Takovéto počiny rozvíjející dětskou kreativitu jsou mi nejsympatičtější tím, že vnikly díky hezkým chvilkám stráveným v rodinném kruhu, v atmosféře vzájemného porozumění a lásky. Tu pak prostřednictvím stránek vyzařují dál a pozitivní energii násobí. Pokud si kdokoliv touto cestou plní své sny, pak už je to naprostý ideál.

o princeznach

O princeznách, dracích, lidech a podobné havěti
Autor: Anna Langerová
Žánr: Literatura česká, Pohádky
Vydáno: 2020, vlastním nákladem
1. vydání originálu: 2020
Počet stran: 40


Hodnocení: 88 %

www.pohadkyodani.cz


 

Hledat

Anketa

Květen, měsíc lásky. Co vám láska připomíná?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Literatura

Po přečtení DNA se na domácí spotřebiče budete dívat jinak

dna yrsa200V nakladatelství Metafora nedávno vyšla další kniha od Yrsy Sigurdardóttir, královny islandské krimi. Toto nakladatelství vydává hodně jejich knih a také ji několikrát pozvalo do Prahy, aby se potkala s českými čtenáři. Kniha DNA je prvním dílem ...

Divadlo

Etiketa je životní styl

dobre mravy 200Už v předminulé sezóně, v červnu roku 2016 mělo premiéru představení Dobré mravy, které se inspirovalo a vycházelo z nikoho jiného z etikety Ladislava Špačka, guru českého společenského chování. Co toto ztřeštěné představení přineslo?

Film

Noví Transformers přináší dinosaury

tra 200Film Transformers: Zánik (2014) je pokračováním úspěšné série filmů a seriálů na téma robotů měnících se na auta, kteří se mezi námi ukrývají a chrání nás proti zlu. I když se může leckomu zdát, že další pokračování ničím nepřekvapí, nové herecké obsaz...