Pohádky tety Áni jako splněný sen

Pohádky tety Áni jako splněný sen


o princeznach perexKe každému významnějšímu životnímu kroku musí člověk většinou dozrát. Anebo do nové situace prostě spadnout. Jedním z takových případů může být narození dítěte, ne nutně vlastního. Annu Langerovou přivedli k napsání její první knihy děti její sestry. Už od jejich příchodu na svět si je nesmírně zamilovala. A právě jim začala vyprávět své pohádky, pro ně se rozhodla napsat knížku plnou princezen, draků, zvířátek i lidí a vydala ji vlastním nákladem.


Pohádková knížka O princeznách, dracích, lidech a podobné havěti obsahuje sedm příběhů, v nichž proti sobě stojí síly dobra a zla. Často se tak děje v neobvyklém prostředí a postavy se ocitají v netradičních rolích. Například princezny vládnou kovářským měchem a kladivem, sopky se neobejdou bez srdce, v rybníce se prohání neposlušný potěr, draci mají víc charakteru než rytíři a z čertů si leckdo tropí žerty.


Pohádky od Áni od A do Z
O tom, jak se kniha rodila a rostla, se dozvíte v krátkém videu, které zpracovala sama autorka.Čtení pro děti o tajuplném světě s dotekem reality
Pestré příběhy jsou vystavěny poeticky a laskavě, nepostrádají však ani napětí a přiměřenou dávku vtipu. Jsou vypointované tak, že děti snadno pochopí, jaké z nich plyne poučení. Autorka tak krásně zúročila svou dlouholetou průvodcovskou praxi, v níž – jak sama uvádí – „je člověk schopen věrohodně podat i tu největší lež na světě“. Navíc dala prostor dětské fantazii prýštící z hlaviček prvních pozorných posluchačů, neteře Lucinky a synovce Péti. Na jejich přání a doporučení jsou v pohádkách motivy i z reálného života.

o princeznach 2


Unikátní ilustrace z pera mladinké výtvarnice Alžběty Polanské věrně doprovázejí děj. Na mě sice působí zvolené odstíny jako příliš temné, ale nemohu popřít jejich tajuplnost, výstižnost a originalitu.


Více informací o této půvabné publikaci a dalším chystaném titulu se dozvíte přímo na autorčině webu Pohádky od Áni. Takovéto počiny rozvíjející dětskou kreativitu jsou mi nejsympatičtější tím, že vnikly díky hezkým chvilkám stráveným v rodinném kruhu, v atmosféře vzájemného porozumění a lásky. Tu pak prostřednictvím stránek vyzařují dál a pozitivní energii násobí. Pokud si kdokoliv touto cestou plní své sny, pak už je to naprostý ideál.

o princeznach

O princeznách, dracích, lidech a podobné havěti
Autor: Anna Langerová
Žánr: Literatura česká, Pohádky
Vydáno: 2020, vlastním nákladem
1. vydání originálu: 2020
Počet stran: 40


Hodnocení: 88 %

www.pohadkyodani.cz


 

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Neil Cross: Pohřeb – britský krimi skvost


pohreb 200Nakladatelství Moba sází na kvalitní moderní britskou literaturu. Přede dvěma lety vydala Moba knihu Posedlost od Neila Crosse, která si u nás našla příznivce hlavně díky poutavému seriálu Luther. A Crossovi zůstali věrní, neboť v únoru vyšlo j...

Divadlo

Umělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

perex hvezdyMám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – ma...

Film

Úsměv Zdeňka Trošky je nakažlivý, škoda, že Trošků není u nás víc
ImageRežiséra Trošku mají určitě všichni rádi – je s ním dobře. Rád se směje, rád povídá o jídle a točí filmy, které se líbí. Proč? Jsou nám blízké, jsou o nás, poznáváme se v nich. Jeho pohádky jsou tak ...