Pohádky tety Áni jako splněný sen

Pohádky tety Áni jako splněný sen

Tisk


o princeznach perexKe každému významnějšímu životnímu kroku musí člověk většinou dozrát. Anebo do nové situace prostě spadnout. Jedním z takových případů může být narození dítěte, ne nutně vlastního. Annu Langerovou přivedli k napsání její první knihy děti její sestry. Už od jejich příchodu na svět si je nesmírně zamilovala. A právě jim začala vyprávět své pohádky, pro ně se rozhodla napsat knížku plnou princezen, draků, zvířátek i lidí a vydala ji vlastním nákladem.


Pohádková knížka O princeznách, dracích, lidech a podobné havěti obsahuje sedm příběhů, v nichž proti sobě stojí síly dobra a zla. Často se tak děje v neobvyklém prostředí a postavy se ocitají v netradičních rolích. Například princezny vládnou kovářským měchem a kladivem, sopky se neobejdou bez srdce, v rybníce se prohání neposlušný potěr, draci mají víc charakteru než rytíři a z čertů si leckdo tropí žerty.


Pohádky od Áni od A do Z
O tom, jak se kniha rodila a rostla, se dozvíte v krátkém videu, které zpracovala sama autorka.Čtení pro děti o tajuplném světě s dotekem reality
Pestré příběhy jsou vystavěny poeticky a laskavě, nepostrádají však ani napětí a přiměřenou dávku vtipu. Jsou vypointované tak, že děti snadno pochopí, jaké z nich plyne poučení. Autorka tak krásně zúročila svou dlouholetou průvodcovskou praxi, v níž – jak sama uvádí – „je člověk schopen věrohodně podat i tu největší lež na světě“. Navíc dala prostor dětské fantazii prýštící z hlaviček prvních pozorných posluchačů, neteře Lucinky a synovce Péti. Na jejich přání a doporučení jsou v pohádkách motivy i z reálného života.

o princeznach 2


Unikátní ilustrace z pera mladinké výtvarnice Alžběty Polanské věrně doprovázejí děj. Na mě sice působí zvolené odstíny jako příliš temné, ale nemohu popřít jejich tajuplnost, výstižnost a originalitu.


Více informací o této půvabné publikaci a dalším chystaném titulu se dozvíte přímo na autorčině webu Pohádky od Áni. Takovéto počiny rozvíjející dětskou kreativitu jsou mi nejsympatičtější tím, že vnikly díky hezkým chvilkám stráveným v rodinném kruhu, v atmosféře vzájemného porozumění a lásky. Tu pak prostřednictvím stránek vyzařují dál a pozitivní energii násobí. Pokud si kdokoliv touto cestou plní své sny, pak už je to naprostý ideál.

o princeznach

O princeznách, dracích, lidech a podobné havěti
Autor: Anna Langerová
Žánr: Literatura česká, Pohádky
Vydáno: 2020, vlastním nákladem
1. vydání originálu: 2020
Počet stran: 40


Hodnocení: 88 %

www.pohadkyodani.cz


 

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Nevšední Kouzlo všednosti

Kouzlo vsednosti 200Nakladatelství NOXI nedávno vydalo knihu oblíbené slovenské autorky Táni Keleové-Vasilkové. Ta píše o ženách a běžném životě jedinečným stylem, ve kterém se nejedna žena najde. Kouzlo všednosti čtenáře pozve do domácnosti Magdy ...

Divadlo

Na podzim do divadla: Cudnost ledovců

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Přijměte pozvání na jedinečný projekt Cudnost ledovců do Divadla Archa.

...

Film

Producent a režisér Petr Jákl dotočil velkofilm Jan Žižka!

Zizka perex
První prosincový víkend padla v Nymburku poslední klapka historického velkofilmu Jan Žižka, jehož název pro zahraničí bude Medieval. Po třech měsících režisér Petr Jákl vymění téměř každodenní starost o třistačlenný štáb na place za náro...