Rošťácké pohádky o zvířátkách pobaví děti i dospělé
Banner

Rošťácké pohádky o zvířátkách pobaví děti i dospělé

Tisk

Rostacke pohadky perexZvířátka se někdy chovají podobně jako děti. Také občas odmlouvají, nechtějí se mýt, malují po zdech nebo pečou podivuhodné dorty a´la „pejsek a kočička“. Ale ze všech sil se snaží polepšit. Jestlipak se jim to podaří? Odpověď je ukrytá v jedenácti laskavých a vtipných příbězích s kouzelnými ilustracemi.

 

Rošťácké pohádky o zvířátkách napsala Hana Novotná a vydalo je nakladatelství Bambook (Nakladatelský dům Grada). Knížka už na první pohled upoutá pestrou a vesele laděnou obálkou a také každá kapitola je bohatě doprovázená ilustracemi Marie Nováčkové.

Aby se všichni mohli polepšit...pokud budou chtit

Jednotlivé příběhy jsou v ideálním rozsahu, právě tak na čtení dětem před usnutím. Jejich základem je vždy nějaká drobná dětská (lidská) neřest, která zvířecí rodinku trochu potrápí, donutí všechny zúčastněné k tomu, aby se s tím nějak popasovali, a vygraduje poučným závěrem.

Myslím, že téměř všichni rodiče se v podobných situacích, jaké zvířátka prožívají, ocitli už mnohokrát a také děti budou schopné, byť na příkladu zvířecí říše, snadno je rozeznat. Takže pokud si po přečtení nechají ještě chvilku na zpětnou vazbu s postřehy od svých ratolestí a zhodnotí společně význam ponaučení, mohlo by to ve finále vést i k polepšení nejen lidských mláďátek, ale i jejich sourozenců, maminek, tatínků a třeba i kamarádů.

Je fajn, že v záplavě dětských knih na trhu se najdou i takové, které nechtějí být prvoplánově jiné a šokovat po vizuální a obsahové stránce. A ačkoliv není téma zvířecích lumpíků zrovna originální, uchopily jej autorky po svém a dokázaly vytvořit atraktivní pohádkovou knížku, po níž stojí za to sáhnout.

Rostacke pohadky

Rošťácké pohádky o zvířátkách
Autor: Novotná Hana
Ilustrace: Nováčková Marie
Datum vydání: 18. 1. 2024
Nakladatelství: Bambook, Grada
Edice: Pohádkové čtení
Věk: od 4 let

Hodnocení: 90 %

www.bambook.cz/
www.grada.cz/rostacke-pohadky-o-zviratkach-13744/


 
Banner

Hledat

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.


Literatura

Klenoty na čtyřech kopytech v soukolí evropských dějin

zvire nadzvire westermanKoňské rodokmeny umí vyprávět neuvěřitelné příběhy. Těm, kdo v nich umějí číst, odhalují nejen záměry chovatelů, jejich touhu po zdokonalení konkrétního koňského plemene, příběhy koní samotných, ale i dobové souvislosti. Já ...

Divadlo

Unikátní akce: Festival Tanec Ostrava

festival tanec ostravaLetos se již po 12. uskuteční jediná přehlídka soudobého tance, fyzického a pohybového divadla v Ostravě. Unikátní akce zve příznivce ladného i nekonvenčního umění, kde schopnost ‚čtení mezi řádky‘ je více než vítanou. O čem, že j...

Film

Filmový festival Locarno uvede ve světové premiéře český animovaný film O krávě

Vizual O kraveKrátkometrážní animovaný snímek O krávě se probojoval do soutěžní sekce Pardi di domani na 76. ročníku filmového festivalu v Locarnu. Režisérkou tohoto originálního díla je talentovaná animátorka a ilustrátorka Pavla Baštanová, která ve spolup...