Poslechněte si nový a velice aktuální thriller, který předpověděl karanténu
Kultura21.cz

Poslechněte si nový a velice aktuální thriller, který předpověděl karanténu

Karantena 200Zákaz vycházení, roušky a všudypřítomný strach. Peter May v knize Karanténa už před patnácti lety zobrazil Londýn v izolaci. Román dnes vychází v nakladatelství Host a jeho audioverze ve vydavatelství OneHotBook.

 

 

 

Celosvětově uznávaný autor kriminálních románů Peter May napsal Karanténu už v roce 2005. Jak píše v předmluvě své aktuálně vydávané knihy, jeho nakladatel o ni však tehdy nestál. Obával se totiž, že příběh o Londýně zmítaném strachem ze smrtícího viru je přitažený za vlasy – něco takového by se přece ve skutečnosti nikdy nemohlo stát. Rukopis proto skončil založený v autorově psacím stole. A místo toho se May věnoval přípravě dalších románů. Proslavila ho především bestsellerová trilogie z ostrova Lewis a šestidílná série čínských thrillerů s mladým komisařem Li Jenem a americkou soudní lékařkou Margaret Campbellovou.

Jenže letošní pandemie nového koronaviru všechno změnila. A tak se kniha napsaná před patnácti lety rázem stává velmi aktuální. Z díla, jež před lety nikoho nezajímalo, se okamžitě stala senzace. Karanténa se v Británii už čtvrtý týden drží v žebříčku bestsellerů deníku The Sunday Times a kromě realistického vyobrazení velkoměsta v izolaci recenzenti nadšeně oceňují i její poutavou detektivní zápletku. A sám spisovatel k úspěchu knihy dodává: „Když jsem před patnácti lety napsal Karanténu, nikdo se s příběhem nedokázal identifikovat. Náhle to svedou všichni.“

Londýn je epicentrem globální pandemie. Zákeřný virus si vyžádal už tisíce mrtvých. V izolovaném městě bují násilí a nepokoje, na dodržování zákazu vycházení dohlíží armáda.

Inspektor Jack MacNeil slouží sice ve sboru metropolitní policie poslední hodiny, ale přesto je nucen vést vyšetřování nálezu tašky s ostatky zavražděného dítěte. Dělníci ji objevili na staveništi nouzové nemocnice ve čtvrti, kde kdysi řádil Rozparovač. Jackův život přitom neprochází zrovna skvostnou etapou – kariéra i manželství jsou v troskách, virus zasáhl i jeho blízké, a teď po něm ke všemu pase nemilosrdný vrah potloukající se v přilehlých ulicích a odhodlaný udělat cokoli, co by strážcům zákona zabránilo vypátrat, komu kosti patřily. Co inspektora zastaví dřív: ruka osudu, nebo ta lidská?

Audioknihu načetl herec Daniel Bambas. Podle jeho slov si „díky Karanténě uvědomíme, že realita, ve které žijeme, je pořád dost šťastná. Ale ve způsobu, jakým pandemie působí na lidskou psychiku, je příběh velmi realistický a je vskutku pozoruhodné, že ho autor sepsal už před více než patnácti lety.“ A režisér Michal Bureš dodává: „Je to výborně napsaná detektivka ze současnosti, odehrávající se v ponurých a nehostinných konturách Londýna sužovaného epidemií. Není náhodou, že nám mnohé situace připomenou dobu, kterou jsme nedávno byli nuceni prožívat i my. Má v časech, kdy na následky viru dennodenně umírají tisíce lidí, cenu vyšetřovat násilnou smrt malého děvčátka? Odpověď na tuto otázku je pro hlavního hrdinu – detektiva MacNeila – jednoznačná: rozhodně ano. Spravedlnost musí být naplněna.“

Karantena Daniel Bambas

Audiokniha o celkové stopáži 9 hodin 20 minut a s originálním hudebním doprovodem vychází jako mp3 ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí (za 349 Kč) i jako CD ve formátu mp3 (za 369 Kč). Pouze na portálu Audiolibrix si však mohou členové předplatitelského klubu tuto audioknihu zakoupit jen za 199 Kč.

Karantena

Peter May: Karanténa
Účinkuje: Daniel Bambas

UKÁZKU Z AUDIOKNIHY si můžete poslechnout ZDE.

Více informací: http://www.onehotbook.cz/audioknihy/karantena/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s organizátorem Chillibraní

chillibrani logoO akci Chillibraní jsme už na našem webu informovali a nyní přinášíme rozhovor s pořadatelem této akce Petrem Klemešem. Ten nám prozradil, co vše tam návštěvníky čeká, ale také kolik by toho sám zvládl? Jaké je jeho oblíbené chilli?...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Odhalte, jak to bylo s vraždou na konci války

videnske zlociny 200Kriminální román současného rakouského autora bestsellerů Andrease Pittlera je druhý ze série Vídeňské zločiny.

 

...

Literatura

Mezi nebem a zemí

Mezi nebem a zemi 200Čekání na zázrak je posledním dílem trilogie Mezi nebem a zemí od Stacey Kade. Jako již v předchozích dvou dílech se i zde celý příběh točí kolem mladé, avšak nesourodé dvojice adolescentů, Alony a Willa, z nichž ona je duchem ...

Divadlo

Ta smrt mu zkrátka sluší…

smrt mu slusi  perexBob Barel je diváky milovaný seriálový herec. Na divadelních deskách však své kritiky neoslnil, právě naopak. Nyní je ale nominován na cenu Thálie za nejlepší herecký výkon. Od vítězství ho dělí jen hlas kritika, který ve...

Film

Vlci na hranicích jdou do kin!

Vlci na hranicich - PLAKAT (2)Vlci jsou zpět! Před více než dvěma staletími byli vlci na Broumovsku vyhubeni, teď se do přírody pomalu vracejí, a mění tak životy mnoha lidí. Dokument Vlci na hranicích portrétuje jejich problematické...