Muž jménem Ove se mění, přichází Muž jménem Otto

Muž jménem Ove se mění, přichází Muž jménem Otto

Tisk

muz jmenem ove200V roce 2012 napsal švédský sloupkař, bloger a spisovatel Fredrik Backman svůj debut, který nazval Muž jménem Ove. Stvořil příběh zatrpklého bručouna rozhodnutého pro sebevraždu, jehož z letargie vytrhnou noví optimističtí sousedé a také jeden toulavý kocour.

 

Kniha se stala hitem a vyšla ve více než čtyřiceti jazycích po celém světě včetně perštiny, hebrejštiny nebo arabštiny. V Evropě má svoji jazykovou verzi snad každá země. V češtině Muže jménem Ove vydalo nakladatelství Host a prodalo se ho už přes 35 tisíc výtisků, na trhu je i audiokniha.

Je pochopitelné, že se takto úspěšná kniha dočkala i filmového zpracování — nejprve se v roce 2015 objevila v kinech švédská verze režiséra Hannese Holma (na ČSFD je hodnocena skvělými jednaosmdesáti procenty), práva na film pak koupil Tom Hanks, který si nakonec v režii Marca Forstera zahrál i hlavní roli. Jen musel svého hrdinu přejmenovat: z Oveho se stal Otto a příběh se odehrává ve Spojených státech.

Tam měl film premiéru 13. ledna 2023, do českých kin míří Muž jménem Otto 2. února 2023.

muz jmenem ove

Nakladatelství Host v souvislosti s premiérou vydá knihu znovu, tentokrát s filmovou obálkou, na pultech knihkupectví bude od 25. ledna 2023.

A není to jediný Backman, který u nich letos vyjde — román Vítězové, jenž završí Backmanovu trilogii Medvědín, plánují vydat letos na jaře. Završí tak desítku autorových titulů.

Více informací: https://www.hostbrno.cz/


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Nalakuj to narůžovo: O tom, jak se vyrovnat se smrtí manžela

nalakuj to narůžovoNalakuj to narůžovo je nová autobiografická próza Martiny Formanové, ve které se vyrovnává se smrtí svého manžela. A to po svém. Knížka je milým a povzbuzujícím čtením hlavně pro ženy. Vydalo ji nakladatelství Pros...

Divadlo

Jubilejní Ceny Thálie rozdány

thalie200V sobotu 21. března byly při slavnostním 20. ročníku uděleny Ceny Thálie za nejlepší umělecké počiny v roce 2012 a celoživotní mistrovství v daném oboru.

...

Film

Mazel je podle režiséra letní film s prázdninovou atmosférou

mazel 200Prázdninové dobrodružství z letního tábora od Petra Oukropce, autora filmu Modrý tygr. Rodinný film odhalí tajemství našich lesů, kde se skrývají kouzelné bytosti různých tvarů a velikostí. Travní mužíci, létající čarodějnice ostružníková, rodiny ...