Reklama
Lenka Meravá
Zástupkyně šéfredaktorky pro SR

Kontakt
Email: Tato adresa je chráněna před spamboty, musíte povolit Javascript abyste ji viděli.
Telefon: +421 902 726 619

Informace:

----------------------------------------

Pochádzam z Trenčína, ale v súčasnosti pôsobím v Bratislave. Môj novinársky životný príbeh sa spája aj s viacerými inými, pre mňa dôležitými, mestami. Pre mediálnu cestu som sa rozhodla už v Trenčíne. Svoje prvé publikačné diela som uverejňovala od roku 2001 v regionálnych novinách - TRENČIANSKE NOVINY a od roku 2002 som publikovala aj pre stredoškolský časopis Veget. Svoje nové skúsenosti som získala v študentskom časopise OBČAS – NEČAS, univerzitnom akademickom časopise Náš čas, v študentskom rádiu a v regionálnej televízii Zobor. V rámci štúdií som absolvovala aj ročný pobyt na Karlovej univerzite v Prahe. No nielen žurnalistiku som vyštudovala, ale aj politológiu, psychológiu, manažment. Po štúdiách som viedla portál www.trencin24. sk, následne som pôsobila ako redaktorka a moderátorka v Televízii Pohoda v Novom Meste nad Váhom. Od roku 2013 pracujem pre Finančnú správu a pôsobím ako redaktorka v portáli Kultúra 21. V roku 2015 sa moje právomoci rozšírili aj na zastupovanie šéfredaktorky za SR. Okrem spomínaných pozícií sa venujem aj pracovnej, manažérskej a foréznej psychológii a mediátorstvu.


V rámci voľného času sa venujem športu, cestovaniu, vychádzkam v prírode, fotografovaniu čítaniu kníh a spoznávam nielen, kultúru a ľudské životy podobne. Nemám rada nespravodlivosť a krivdu a ak je to len trochu možné snažím sa hľadať a zachytávať pravdu a ľudské osudy.


Motto? Od malička ma zaujímajú myšlienky a citáty, ktoré dokážu chytiť za srdce. Vážim si vedcov, filozofov, či náboženských mysliteľov. Medzi slová, ktoré sa ma dotkli považujem Sokratove výroky: „Viem, že nič neviem“ a „Poznaj seba samého“, a v poslednom čase ma ovplyvnili slová Arthura Schopenhauera: "Poznanie má hranice, iba hlúposť je nekonečná.


 
Přihlášení

K21 se představuje

IRENA AMBROŽOVÁ


redaktorka ve věku kolem třiceti let :-)

    Pochází z Prahy, kde strávila celý svůj život, kromě půlročního studia v Litvě a několika měsíčního toulání se Asií.

    Vystudovala Provoz a řízení letecké dopravy na ČVUT a Enviromental Engineering na ČZU. Pracuje jako dispečer v letecké dopravě.

    Pro K21 píše od léta 2014, před tím pracovala jako redaktorka a korektorka pro Studentpoint.cz, též přispívala do Informuji.cz, Info-Koktejl, CityBee a dalších. Na K21 má ráda příjemnou atmosféru podobně naladěných lidí  a možnost se dostat k zajímavým knižním a filmovým titulům.

    Mezi koníčky Ireny patří: literatura, letectví, cestování, tvůrčí psaní (je spoluautorkou dvou almanachů Odemykání), sport (zejména běh – členka běžeckého oddílu SK Svěrák, aktivně se účastní běžeckých závodů všech délek  a profilů, od krátkých krosů až po silniční maratony), běhá i Spartan race, ráda trávím čas v horách a nepohrdne dobrým pivem a vínem.

    A Ireny motto? „Daleká ať cesta má! Marné volání“

Banner

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 26

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Tom Kenyon, Judi Sion: Arkturiáni

arkuriani 200Při pohledu na hvězdné nebe každého občas napadá, jsme-li tu sami. Každého občas ovane ta obrovská nekonečnost vesmíru, ta naše vlastní malichernost. Stačí se pocitově vzdálit od běžných starostí a už...

Divadlo

Lávka River Stage: nový rozměr divadla

Lavka River StagePosledního červencového dne startuje již třetí ročník originálního divadelního projektu na řece Vltavě Lávka River Stage. Pódium na hladině řeky, noční osvětlení a zajímavé vizuální z...

Film

Godzilla zasahuje

godzilla perexPravěký veleještěr pojmenovaný Godzilla se v japonských kinech poprvé objevil přesně před šedesáti léty (film v tuzemské distribuci nazvaný Probuzená zkáza mohli čeští di...