Lenka Meravá
Lenka Meravá
Zástupkyně šéfredaktorky pro SR

Kontakt
Email: Tato adresa je chráněna před spamboty, musíte povolit Javascript abyste ji viděli.
Telefon: +421 902 726 619

Informace:

----------------------------------------

Pochádzam z Trenčína, ale v súčasnosti pôsobím v Bratislave. Môj novinársky životný príbeh sa spája aj s viacerými inými, pre mňa dôležitými, mestami. Pre mediálnu cestu som sa rozhodla už v Trenčíne. Svoje prvé publikačné diela som uverejňovala od roku 2001 v regionálnych novinách - TRENČIANSKE NOVINY a od roku 2002 som publikovala aj pre stredoškolský časopis Veget. Svoje nové skúsenosti som získala v študentskom časopise OBČAS – NEČAS, univerzitnom akademickom časopise Náš čas, v študentskom rádiu a v regionálnej televízii Zobor. V rámci štúdií som absolvovala aj ročný pobyt na Karlovej univerzite v Prahe. No nielen žurnalistiku som vyštudovala, ale aj politológiu, psychológiu, manažment. Po štúdiách som viedla portál www.trencin24. sk, následne som pôsobila ako redaktorka a moderátorka v Televízii Pohoda v Novom Meste nad Váhom. Od roku 2013 pracujem pre Finančnú správu a pôsobím ako redaktorka v portáli Kultúra 21. V roku 2015 sa moje právomoci rozšírili aj na zastupovanie šéfredaktorky za SR. Okrem spomínaných pozícií sa venujem aj pracovnej, manažérskej a foréznej psychológii a mediátorstvu.


V rámci voľného času sa venujem športu, cestovaniu, vychádzkam v prírode, fotografovaniu čítaniu kníh a spoznávam nielen, kultúru a ľudské životy podobne. Nemám rada nespravodlivosť a krivdu a ak je to len trochu možné snažím sa hľadať a zachytávať pravdu a ľudské osudy.


Motto? Od malička ma zaujímajú myšlienky a citáty, ktoré dokážu chytiť za srdce. Vážim si vedcov, filozofov, či náboženských mysliteľov. Medzi slová, ktoré sa ma dotkli považujem Sokratove výroky: „Viem, že nič neviem“ a „Poznaj seba samého“, a v poslednom čase ma ovplyvnili slová Arthura Schopenhauera: "Poznanie má hranice, iba hlúposť je nekonečná.


 

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Batman a syn

batman a syn 200Jak to asi dopadne, když se na scéně vynoří Batmanův ztracený synek a rozpoutá tu pravou apokalypsu? Batman a syn vás přesvědčí o tom, že rodinné problémy v podání známých superhrdinů nabírají poně...

Divadlo

Pět her a jeden koncert. To je srpnová nabídka Letních shakespearovských slavností.

Shakesperaovske slavnosti perexDivadelní festival Letní shakespearovské slavnosti vstupuje do své druhé poloviny. Během měsíce srpna je na programu obou pražských scén připraveno ještě pět...

Film

Týždeň slovenského filmu 2016

tyden slovenskeho filmu 200Prehliadka Týždeň slovenského filmu 2016, ktorá sa koná od 11. do 17. apríla v bratislavskom Kine Lumiére sa predstaví domácou tvorbou uplynulého roka. Nadväzuje tak na priaznivo prijatý prvý ročník,...