Soutěž

Soutěž

Nemyslete si, že Kluci netančej!

Email Tisk

kluci netancej 200Děj příběhu je situovaný do současné Prahy, vystupují v něm obyčejní školáci s láskou k baletu – tanci a hudbě, kteří jsou pro svou vášeň ochotni leccos obětovat. Malí tanečníci z uměleckého baletního souboru se chystají na baletní soutěž. Během třítýdenní přípravy na soutěž poznávají jeden druhého, ostatní děti a vedoucí v soubo...

 

Soutěžte o knihu Zkuste to doma sami

Email Tisk

zkuste to doma sami 200Zapomeňte na nezdravé nebo drahé výrobky ze supermarketu, lepší alternativu si totiž může každý připravit snadno doma! 137 z našich nejlepších receptů a nápadů do kuchyně vám ukáže, jak je to snadné. Proto se vyplatí připravovat mnohé produkty doma a nekupovat je.

...
 

Odhalte Kouzlo kvásku

Email Tisk

Kouzlo kvasku 200V knize Kouzlo kvásku s podtitulem Lahodné makrobiotické, vegetariánské a veganské recepty pro každý den předkládá Dagmar Lužná svoje zkušenosti s kváskem, které získala nejen doma ve své kuchyni, ale především na kurzech a akcích, na kterých vařila a pekla.

...
 

Vyhrajte audioknihu Trhlina

Email Tisk

Jozef Karika Trhlina  200Tribeč – hory nedaleko slovenské Nitry, odkud se nemusíte vrátit. Magické místo, kde se mísí křesťanská a pohanská mystika, se stalo v nedávné historii posledním výletem řady lidí. A kdo se přece jen vrátil, ten o svých zážitcích odmítá mluvit…

...
 

Soutěž o balíček humorných knih

Email Tisk

humor balicek 200Připravili jsme si pro vás ve spolupráci s Albatros Media balíček hned tří humorných knih, abyste se v dubnu mohli zasmát, tak pojďte do toho.

...
 

Poslechněte si audioknihu s islandskou detektivkou DNA

Email Tisk

DNA 200Audioknihu DNA od islandské autorky Yrsy Sigurðardóttir namluvila Klára Cibulková a my vám nyní o tuto mrazivou detektivku přinášíme soutěž.

...
 

Připomeňte si Amose Oze s knihou Mezi svými

Email Tisk

Mezi-svymi 200Nejpřekládanějšího izraelského spisovatele, který zemřel loni v prosinci, připomíná kniha Mezi svými z roku 2012. Příběh fiktivního kibucu padesátých let byl pro Amose Oze návratem do míst, kde se zrodilo jeho psaní. Kniha vychází u Nakladatelství Paseka v překladu Lenky Bukovské a Mariany Fisher.

...
 
Strana 1 z 2
Banner

Rozhovor

Klášterní hudební slavnosti: PŘÍPRAVA LETOŠNÍHO ROČNÍKU BYLA TÉMĚŘ SMRTÍCÍ

Klasterni slavnosti perexPřinášíme vám rozhovor s ředitelem festivalu Klášterní hudební slavnosti 2017 MgA. Romanem Janků.

...

Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (25)


Literatura

Ťažké časy jedného veľkomesta

dublinane200

 

Dublin je dnes jedno z najdrahších hlavných miest Európy. Na začiatku 20. storočia, keď James ...

Divadlo

Demytizovaný příběh Jana Opletala na olomoucké scéně
opletal 200Divadlo na cucky uvedlo v rámci festivalového programu 22. Divadelní Flory premiéru autorské inscenace Opletal. Hostující režisér nastupující generace Michal Hába v ní spolu s trojicí herců připomíná osud Jana Opletala a jak jeho příběh vnímaj...

Film

Univerzální a stárnoucí Rambo

rambo do pekla a zpetFilm Rambo: Do pekla a zpět (2008) ukončuje velké putování hrdiny, pro něhož bylo celý život největším oříškem, jak se dostat z místa na místo nebo se někde v klidu usadit, aniž by přitom musel pozabí...