Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Tisk

Hotylek

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit! 

 

Jaroslav V. Mareš – Největší záhady zločinu (audio)

Jednou z novinek v nabídce serveru Audioteka.cz se v březnu stala i zvuková podoba zatím nejnovější knihy publicisty a člena investigativního týmu Josefa Klímy Jaroslava V. Mareše. Dvanáct náhrobků československé kriminalistiky rozebraných ve světle nově zjištěných faktů nabízí vzrušující výpravu po stopách zločinů od konce devatenáctého století až po téměř současnost. Hned první případ Studna se objevil nejen v kdysi populárním televizním seriálu Třicet případů majora Zemana, ale i v autorově prvotině Největší záhady kriminalistiky vydané před šesti lety. Audioknihou provází hlas Martina Stránského, ale v epizodních rolích zazní dalších osmnáct špiček naší dabingové scény. 

https://audioteka.com/cz/audiobook/nejvetsi-zahady-zlocinu

Mares NejvetsiZahadyZlocinu preview

 Alex Walló – Muž vdaných žen

Druhá novinka v Daliborových tipech míří na osvědčeného autora. Alex Walló je nový pseudonym populárního českého autora, jehož možná budete znát pod některým z jeho dalších alter ego. Minimálně jméno Martin Goffa by mohlo znít povědomě. Ale protože právě poslední zmíněné je spojováno s detektivkami, se změnou žánru se zrodil i nový spisovatel. Muž vdaných žen z produkce nakladatelství Ikar je přesně tím, za co se vydává. Jde o příběh plný vášně, sexu, a někde v skrytu zcela jistě i lásky. Hledáte-li lehkou, rychle se odvíjející dějovou linku, pak s touto knihou nemůžete udělat chybu.

https://www.euromedia.cz/muz-vdanych-zen/kniha/16676/

Wallo MuzVdanychZen preview

Hugh Howey – série Silo

Dnešní třetí tip není novinka. Jde o trilogii, jejíž první díl s názvem Silo vyšel u nás v Knižním klubu právě před deseti lety. Turnus, který následoval, přišel na pulty o rok později a se stejným odstupem pak i závěrečný Prach. Jedná se o postapokalyptickou vizi světa po jaderné katastrofě, která v mnohém připomíná Glukhovského Metro. Důvod, proč ji tady dnes připomínám, je jednoduchý – loni se na streamovací službě Apple TV objevilo filmové zpracování části první knihy v podobě deseti seriálových epizod a na letošek je ohlášeno dalších deset dílů ve druhé sezóně. Jste-li milovníky science fiction, pak pro vás Silo může být velice příjemným překvapením.

https://www.kosmas.cz/knihy/528699/silo/

Howey Silo preview

Alena Mornštajnová – Hotýlek

Stejně stará jako Silo z předchozího tipu je i druhá kniha Aleny Mornštajnové. Hotýlek je rodinná sága mapující období od první republiky až do porevolučních dnů. Propletené osudy hlavních hrdinů splétala populární česká autorka ještě s jistými rozpaky a bez vyšších uměleckých ambicí. Přesto se jí podařilo připravit text, který se snadno čte, rychle odvíjí a v jistých ohledech nastavuje mnohým domorodcům mírně pokřivené zrcadlo. Hotýlek vydaný nakladatelstvím Host sice nepřináší žádná šokující odhalení ani nečekané zvraty, ale o to příjemnější odpočinek nabízí. Co si budeme nalhávat, někdy zkrátka potřebujeme vypnout unavenou mysl a nechat příběh jen tak plynout.

https://www.hostbrno.cz/hotylek-1/

hotylek

Foto: Dalibor Boubín


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Juraj Hnilica: V našich textech písní převládá hodně emocí, o sexu, bláznivých věcech a pro teenagery

DSC 1314webSlovenský úspěšný zpěvák Juraj „Ďuro“ Hnilica se vydal v tomto měsíci na turné po českých městech. Pro náš magazín nám poskytl v minulých dnech rozhovor.

...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Doreen Virtue, Radleigh Valentine: Tarot andělů strážných

Tarot andelu straznych200Tak prý nejsladší tarotový set na světě! To jsou velká slova, milí autoři! S těmito kartami se podle nich prý budete prý cítit vždy velmi dobře. Tarotový svět vyhlazený do takové sladkosti, že snad nepoznáte strach a bá...


Literatura

Kokrhací hodiny – ideální dárek dětem pod stromeček

kokrhaci hodiny ivan klimaVěděli jste, že nejpřekládanější autor současnosti, Ivan Klíma, píše také pro děti? Po 47 letech nedávno vyšlo nové vydání knihy Kokrhací hodiny, které doprovodila svými půvabnými ilustra...

Divadlo

Kdo věří pohádkám, ten patří k vítězům...na zámku tě vítá i princ s Popelkou! Fotoreportáž z českobudějovického představení Popelka na ledě.

popelka perexDivácky nejúspěšnější a nejprodávanější muzikál v České republice a Slovensku během Jarního turné 2014 navštívil exkluzivně Liberec, České Budějovice a Ostravu. V sobotu 5. dubna ještě zavítá do Hradce Králové a...

Film

Vymazlené DVD Super 8
ImageSuper 8, film režiséra J. J. Abramse, který se proslavil seriálem Ztraceni a natočil například Mission: Impossible III a Star Trek, byl dychtivě očekávaným blockbusterem, který vsadil na strategii přitáhnout do...