Aktuálně
Banner

Aktuálně

Hanka Křížková a její třikrát přeložený koncert: Dostala kytky a houby

Hanka Krizkova 200Muzikálová herečka a zpěvačka Hanka Křížková si mohla konečně užít reakce a potlesk publika. Plný sál pražského Divadla U hasičů nejenom aplaudoval vstoje, ale taky řval smíchy, když mezi krásnými šansony, za doprovodu velkého Bandu Martina Kumžáka, vyprávěla své veselé storky ze života.

...
 

Tip na knihu: Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Jak Klara obratila 200Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích. Doslov napsal Jiří Lábus.

 

...
 

Další zářijové novinky pro děti z Pikoly

pikola 200Podívejte se, jaké novinky pro nejmenší čtenáře vychází v nakladatelství Pikola.

...
 

Lucius Szikora prichádza s videoklipom k debutu Niekomu patriť

Lucius Szikora 200Slovenský interpret Lucius Szikora prichádza so sólo debutom Niekomu patriť. Jeho hlas, ktorým obohatil skladbu Sunflowers úspešného producenta Marka Danna, už poznáme zo slovenských rádií. Teraz vyjadruje svoje emócie vo vlastnom po slovensky spievanom singli, ktorému vdýchol aj vizuálny život v symbolicky horiacej slnečnici.

...
 

FOK startuje komorní řady koncertem k poctě Mozarta a Haydna

fok orchestralni koncert 200Symfonický orchestr hl m. Prahy FOK odehraje první koncert ze svých komorních řad nazvaný Mozart & Haydn. Sólisté FOK, kvarteto pěveckých sólistů a Kühnův smíšený sbor zahrají a zazpívají pod vedením dirigenta Petra Popelky 21. září 2021 v kostele sv. Šimona a Judy. Koncert je součástí řady Komorní hudba.

...
 

Kniha Nejšťastnější muž na Zemi nabízí příběh, ze kterého mrazí, a přitom zahřeje na duši

Nejstastnejsi muz na Zemi 200Dílo Eddieho Jaku, německého občana a příslušníka židovského rodu, bude od 20. září 2021 k dostání na pultech Knih Dobrovský. Eddie Jaku přežil pravděpodobně ty nejtěžší časy, kterých jsme byli v historii svědky, a přesto se označuje za nejšťastnějšího muže na světě.

...
 

Klášterní hudební slavnosti uzavře světová premiéra

klasterky 200Slavnostní tečku za 15. ročníkem festivalu učiní soubor Musica Florea v Šumperku, kde vůbec poprvé představí znovuobjevené dílo skladatele Václava Horálka.

...
 

Jiří Raichl brzy vydá Pomalou vodu

pomala voda 200Příběh románu začíná jako romantická retro-komedie, ale brzy se mění v hutný dramatický napínák. V jeho středu se ocitá hlavní hrdinka Klára, mladá dědička továrny. Po smrti otce a příchodu nového ředitele podniku je konfrontována se záhadnými událostmi, které pořádně rozčísnou klidné a pomalé vody jejího dosavadního života.

...
 

Nejen pražské ulice v září ožijí Zpěvomatem. Nově se připojí sbory z celého Česka

zpevomat 200Tradiční akce Zpěvomat, při níž skupiny zpěváků pod vedením lektorů zpívají na přání v ulicích a na náměstích Prahy, se odehraje v pondělí 13. září. Osmý ročník rozezpívá Tylovo, Karlovo, Jungmannovo náměstí, Anděl a náměstí Republiky. Skupinky zpěváků budou letos zpívat pod vedením jazzmanek Marty Kloučkové a Petry Ernyei, herce a skladatele ...

 

4 Tenoři převzali za své debutové album zlatou desku a čeká je 26 koncertů

4Tenori 200V pondělí 30. srpna odpoledne převzali členové vokální formace 4 Tenoři – Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo – za své debutové album Zlatou desku Supraphonu.

...
 

Tereza Maxová oslavila 31. srpna životní jubileum, ke kterému v polovině listopadu vydává unikátní knihu

Tereza 200Svým fanouškům tak dá nahlédnout do rodinné historie, zlaté éry supermodelek 90. let, začátků nadace i současnosti.

...
 
Strana 1 z 47

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Překladatelka Porodní báby, Jitka Hanušová: potřebuji textu věřit

porod200Jitka Hanušová je překladatelka velmi výjimečného díla. Finský román Porodní bába se dostal mezi české čtenáře, kde šokuje, ukazuje syrovost válečných let na severním finském pobřeží a vše ukazuje očima ženy. A že to ženy za války vůbec neměly lehké. Př...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Špinavý kšefty na North Ganson Street
zahler 1Nakladatelství Mystery Press nám v červnu vydalo pěknou drsňárnu, detektivní thriller Špinavý kšefty na NorthGanson Street od amerického autora S. Craiga Zahlera. Pokud patříte mezi příznivce drsné školy, ostrého jazyka, mrazivé atmosféry a ambival...

Divadlo

Představení Smrt v hotelu Alexandria provonělo celé divadlo

alexandria 200Teprve před několika dny měla ve zlínském Městském divadle premiéru lázeňská divadelní komedie Smrt v hotelu Alexandria. Autor hry trochu zavání Cimrmanem, ale hra je to opravdu skvělá a navíc zlínskému publiku velmi blízká.

...

Film

Léto patří Varům, podzim Praze

mff 3kino perexNejvětší festival středoevropského filmu 3Kino už po šesté představí filmové novinky i legendy polské, české, maďarské a slovenské kinematografie. V sálech pražských kin Lucerna, Světozor, Atlas a Evald uvidí diváci mnoh...