Aktuálně

Aktuálně

Zpěvačka Elly ve své novince Harder rozvíjí otázku ženské síly

Tisk

Elly200Téměř po třech letech na české hudební scéně přichází Elly s novinkou, která posouvá její kariéru k dalším cílům. Song má podpořit nejen ženy v tom, aby se nebály dělat zásadní rozhodnutí. Mnohdy se totiž zdají být těžší, než doopravdy jsou.

 

...
 

Benjamin hraje Brittena – aneb Grosvenor a dirigentka Cottis se SOČRem

Tisk

socr 200Energické a vtipné dílo Benjamina Brittena v podání jednoho z nejtalentovanějších britských klavíristů Benjamina Grosvenora si můžete poslechnout na koncertu rozhlasových symfoniků v pondělí 30. ledna. Na programu je i Brittenova Americká předehra a symfonie dalšího britského skladatele Williama Waltona. Symfonický orchestr Českého rozhlasu diriguje Aus...

 

Navštivte SOUL TO SOUL No. 3

Tisk

soul200Písničkář a publicista Michal Bystrov zve své přátele muzikanty a básníky k hudebním či poetickým dialogům.

 

...
 

Varování: temný islandský thriller Hluboké soutěsky Arnaldura Indriðasona neodložíte, dokud ho nepřečtete. Protože existují zločiny, které nemohou být promlčeny…

Tisk

Hluboke soutesky200Thriller Hluboké soutěsky je již dvacátou druhou knihou vydanou v češtině v nakladatelství MOBA. Arnaldur Indriðason píše už dvacátým šestým rokem a nedávno dosáhl mety osmnácti milionů prodaných knih po celém světě. To se dosud nepovedlo žádnému islandskému autorovi.

...
 

Young adult knižní novinky z nakladatelství Pointa

Tisk

ya 200V online nakladatelství Pointa právě vychází hned tři knižní novinky, které zaujmou zejména fanoušky young adult literatury.

...
 

Pozvánka na povídání o knihách a cestování

Tisk

divadlo dialog200V plzeňském divadle Dialog se bude 31. ledna konat beseda S Peggy o knihách a cestování.

...
 

Podívejte se, co vychází v Euromedia Group

Tisk

euromedia200Přinášíme přehled některých lednových novinek.

...
 

Muž jménem Ove se mění, přichází Muž jménem Otto

Tisk

muz jmenem ove200V roce 2012 napsal švédský sloupkař, bloger a spisovatel Fredrik Backman svůj debut, který nazval Muž jménem Ove. Stvořil příběh zatrpklého bručouna rozhodnutého pro sebevraždu, jehož z letargie vytrhnou noví optimističtí sousedé a také jeden toulavý kocour.

...
 

Kontroverzní paměti prince Harryho již brzy v českém překladu

Tisk

Nahradnik200V květnu 2023 chystá nakladatelství Práh české vydání ostře sledované autobiografie prince Harryho, která spustila mediální smršť a ve světě láme žebříčky prodejů. Zapsala se dokonce i do Guinnessovy knihy rekordů jako nejrychleji prodávaná non-fiction kniha všech dob – ve Velké Británii, USA a Kanadě se během 24 hodin prodalo 1,43 milionu výti...

 

Interpret Ludo Kotlár predstavuje emotívnu novinku Tak mi svieť

Tisk

Ludo Kotlar200Po debutovom singli Nespoznávam prichádza skladateľ a klavirista Ludo Kotlár s popovou baladou Tak mi svieť. Zrod piesne vzišiel z prežitej emócie, precítenej a úprimnej, ktorá však neustála v partnerskom vzťahu a jej osud predurčil jeho zánik. Jazzový interpret sa tak už po druhýkrát predstavuje v role popového speváka, ktorého sme doposia...

 

Kniha Péče o lásku - super tip na dárek z lásky zdaleka nejen pro zamilované

Tisk

pece o lasku 200Návod, jak přijít fungování lásky na kloub – Malá kniha o velké lásce - Láska jako zdravý životní styl 21. století

 

...
 
Strana 1 z 42

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Literatura

Srdce v temnotách – další emocemi nabitý příběh


srdce v temnotach200Srdce v temnotách je název další knihy slovenské autorky Táni Keleové Vasilkové, kterou si pro její fanoušky připravilo nakladatelství Noxi. Jaký je tento příběh?

...

Divadlo

Umělecký šéf zlínského divadla Patrik Lančarič získal cenu Trilobit 2023

Trilobit200Umělecký šéf Městského divadla Zlín Patrik Lančarič dostal cenu Trilobit za režii svého dokumentárního filmu DEŽO HOFFMANN - FOTOGRAF BEATLES.

...

Film

Mise: mistrovství Norska v patchworku

nazapadZ letošní Severské filmové zimy jsme vám představili film Heavy trip o víceméně úspěšné finské kapele, která nakonec putuje za svým snem. Jako druhý vybíráme norské drama, ve kterém otec a syn podnikají misi - dopravit se společně na norské mistrovství v ...