Aktuálně
Kultura21.cz

Aktuálně

TO NECHCEŠ! …a na svatbě tuplem ne! Noční můry všech nevěst na jednom místě

To nechces200Co všechno se může pokazit na svatebním obřadu a na svatební oslavě? Vyprávění vysloužilého muzikanta Honzy Žanka Hlaváčka, který hrál a zpíval na stovkách svateb v průběhu čtyřiceti let.

...
 

Právě vychází Beaty za všechny prachy

veprove komety 200Na klubové scéně rychle stoupající funková skupina Vepřové Komety vydává své nové EP s názvem Beaty za všechny prachy. Posluchače si získává ojedinělou kombinací českých textů, našláplých rytmů a fúzí s dalšími žánry. Novinky vznikly ve spolupráci s hudebním producentem Janem Balcarem (Cirk La Putyka, Studio Bros).

...
 

Pavel Šporcl zahájí festival Lissa Classica: Radost z klasické hudby ve dvou kostelích

sporcl 200První červnový den zazní tóny již druhého ročníku festivalu Lissa Classica v Lysé nad Labem. „Barokní perla Polabí“ tak navazuje na loňskou sérii koncertů organizovaných z iniciativy lyského hudebního skladatele a kytaristy Lukáše Sommera. Pětice koncertů ve dvou kostelích se otevře houslovým virtuosem Pavlem Šporclem.

...
 

David Pomahač pokřtí album Neviditelný s hosty Martinem Hůlou a Bárou Zmekovou

neviditelny 200David Pomahač, zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista, který vydal v dubnu u vydavatelství Minority Records své druhé sólové album s názvem Neviditelný, pokřtí desku 26. května v pražském Café V lese. Spolu s ním vystoupí stálý spoluhráč Jáchym Pomahač a hosté – spoluautor hudby a producent nahrávky Martin Hůla aka Martin Tvrdý a písni...

 

Cosmetica predstavuje nový album Introvertná show s úvodným retro klipom

cosmetica200Po päťročných odstupoch od prvého anglického a druhého slovenského albumu prichádza tretí album kapely Cosmetica s alternatívnejším a ambientnejším zvukom. Album Introvertná show doprevádza videoklip k skladbe Rýchlosť sveta v pulzujúcom a rozbublanom retropope.

...
 

Bulharsko, Srbsko, Černá Hora, Bosna a Hercegovina offroadem, pěšky, na kajaku i na lyžích

Balkan 200Dobrá zpráva! Balkán stále zůstává rájem dobrodruhů i svobodného cestování!

...
 

V JaS nakladatelství vychází Obrázky času Lubomíra Müllera

Obrazky casu 200Čas spěje neúprosně vpřed a vracet se nehodlá, ani nemůže. Nelze napravit nic z toho, co jsme kdysi zavinili. Můžeme jen ve vzpomínkách odhalit, kdo nás inspiroval, motivoval, naváděl správným směrem.

...
 

Tvůrčí krize je pryč. Skupina Buty to chce na podiu zase roztočit jako za mlada!

buty 200Třicet šest let společného vystupování dá člověku zabrat. Své o tom ví i frontman hudební kapely Buty, který přiznal, že i on sám v minulosti musel svou uměleckou múzu několikrát hledat. Nyní se ale v plné síle vrací na pódia a v rámci své koncertní šňůry zavítá 26. května i do pražského divadla Broadway.

...
 

Janek Ledecký: Vinyl je krásná věc. Jsou tam fotky, povídání i texty

janek ledecky 200Český zpěvák, kytarista a skladatel Janek Ledecký byl hostem Music Studia Live Frekvence 1. Do éteru zahrál živě vypalovačku Právě teď, Na konci duhy a cover od Boba Marleyho Redemption Song. Hostem dalšího Music Studia Live Frekvence 1 bude ve středu 25. května od 9 hodin zpěvák Michal Hrůza.

...
 

Přitažlivost planety Krypton: románový debut oblíbeného herce, scenáristy a režiséra

Pritazlivost planety Krypton200V nakladatelství BizBooks vychází milostný román Přitažlivost planety Krypton od Jiřího Mádla. Kniha je o odvážném vysvlékání z těsných dětských šatů, které může být provázeno zraněními, ale i hledáním té opravdu vlastní dospělé identity.

 

...
 

Zpěvačka Elly vydává klip People, píseň má ambice stát se dalším hitem

elly 200Křehká, ale zároveň suverénní a sebevědomá. Taková je popová píseň People zpěvačky Elly, která odkrývá citlivá témata a ukazuje, že je vše možné překonat. Píseň vznikla už před několika lety, nyní jí vdechli nový život Production Lovers.

...
 
Strana 1 z 69

PřihlášeníPyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

Odložené případy nedávají vyšetřovatelům spát

Odlozene pripady 200Nakladatelství Jota zařadilo do svých edičních plánů severskou krimi inspirovanou nevyřešenými případy od Tiny Frennstedt. Druhý díl ze série Odložené případy nese název Silnice č. 9.

 

...

Divadlo

Městské divadlo Brno představuje tituly pro sezónu 2022/2023

mdb 200Stanislav Moša, ředitel MdB říká, že si pro diváky v sezóně 2022/2023 připravili 9 nových inscenací a myšlenky na jejich konečnou podobu je už nyní naplňují krásným očekáváním. Čtyři z nich se odehrají na Hudební scéně a pět pak na Činoherní. Dvě z nich se ...

Film

Festival francouzského filmu: Svatý pan Oscar a ministr, jemuž chcípnul motor

holy motorsHned pět francouzských filmových titulů, které budou mít příští týden českou premiéru, uvádí v předpremiérách 15. ročník Festivalu francouzského filmu. Festival nastartoval motor ve čtvrtek projekcí snímku Thérèse D...