Aktuálně

Aktuálně

Život sněhové vločky. V Česku bude promítán nový kurdský film

Tisk

zivot vlocky perexV pátek 9. června od 18. do 21. hodin bude v kině Pilotů (Donská 168/19, Praha 10-Vršovice) promítán nový film kurdského režiséra Kazima Öze "Život sněhové vločky". Událost společně s kinem pořádá Kurdské občanské sdružení v ČR.

 

...
 

Brno se spojilo s Prahou. Sběratelé vydali unikátní knihu Staré reklamní cedule

Tisk

stare reklamni cedule 200Kniha Staré reklamní cedule představuje nejrozsáhlejší prezentaci smaltované a plechové reklamy v Česku. Na 562 stranách představí 715 cedulí z období let 1900–1948.

...
 

Ocenění pro publikaci zlínského muzea

Tisk

Gloria Musaealis 200Ve čtvrtek 25. května 2023 se v Obecním domě v Praze sešli zástupci českých muzeí a galerií na slavnostním udílení prestižních cen Gloria Musaealis udělovaných Asociací muzeí a galerií České republiky.

...
 

Blue Uandi nacházejí lásku v rytmu reggaetonu

Tisk

Blue Uandi 200S novinkou Finding Lo

 

...
 

Elly s The Carsleepers představují elektrizující videoklip k singlu Lady plný kreativity

Tisk

elly 200Zpěvačka Elly a producenti The Carsleepers společně přináší videoklip, který je i přes rozchodovou tematiku plný nadšení a pozitivní energie. Singl Lady vyšel na začátku května a dle úspěchu v éteru českých rádií má potenciál stát se hitem letošního léta.

...
 

Poslední květnové tipy na čtení

Tisk

euromedia chalupa200Prohlédněte si, jaké nové knihy vycházejí nyní na konci května v nakladatelství Euromedia Group.

...
 

Navštivte II. minifest Tiskárny Havlíčkův Brod

Tisk

MINIFEST 200V sobotu 3. června oslaví Tiskárny Havlíčkův Brod na havlíčkobrodském náměstí jejich třicáté první narozeniny na akci Minifest.

 

...
 

Odvážný a intimní román o těhotenství, mateřství a podstatě přátelství mezi ženami

Tisk

na dlouhe povidani 200V Nakladatelství JOTA vychází novinka z ediční řady Pro ženy NA DLOUHÉ POVÍ-DÁNÍ od Anny Hogelandové.

 

...
 

V nakladatelství Kazda vyjde kniha o Léčivé síle zvířat

Tisk

Leciva sila zvirat200Každé setkání se zvířaty se dotýká naší duše a zanechá stopu, která nikdy zcela nezmizí.

 

...
 

Oči Mirka Kemela varují před pýchou

Tisk

kemel 200Mirek Kemel představuje novou skladbu Oči pod ledem z připravovaného alba a chystá se slavit jubileum.

...
 

Jak se vypořádat s tlakem společnosti tématizuje MANU singlem a videoklipem

Tisk

AktuálněJaké by bylo být kaňkou inkoustu, často nechtěnou součástí psaného projevu? To se snažila hudbou, textem i videem ztvárnit kapela MANU. Kaňka je nejen vadou na esteticky dokonalém papíře, v tomto případě se jedná o metaforu. Stejně tak se může cítit člověk ve společnosti kam nezapadá. Píseň dodává naději. Vždyť i kaňka se někomu jeví jako chyba a druhý ji ocení.

 
Strana 1 z 57

PřihlášeníRoky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner

Hledat

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín


Literatura

Nahlédněte do fungování vlčí smečky

okouzlena vlky 200Okouzlena vlky je název nové knihy Moniky Zelinové. Nese podtitul Jak jsem se stala členkou vlčí smečky a přináší mnoho informací jak o vlcích, tak o autorčině změně života.

 

...

Divadlo

Mezi námi děvčaty

Mezi nami devcaty 200V dubnu tohoto roku se na prknech Komorní Fidlovačky uskutečnila již stá repríza autorského debutu irské dramatičky a zároveň také herečky Elaine Murphyové. Slavnostní kulatou reprízu Little Gem si nenechala ujít ani samotná...

Film

Natáčení Superženy jde do finále: zásnuby ve vodě a zrušení veselky

superzena 200Natáčení celovečerního filmu SUPERŽENA se pomalu blíží do cílové rovinky a ani tentokrát neminulo tvůrce natáčení ve vodě, které je pro snímek stěžejní. Herecká dvojice s Matoušem Rumlem a Evou Toulovou točila zásnuby přímo uprostřed Šonovské...