Cestování

Cestování

Pocta turistické značce. České značení vás nenechá ve štychu

Tisk

Tutisticka znacka perexTuristická značka. Český fenomén, který nemá ve světě obdoby. Ve své DNA ji mají vepsanou celé generace Čechů a Slováků. Tento průvodce je pro všechny, kteří si bez značek své výlety už neumějí představit, i pro ty, kteří se chtějí dozvědět, jaké příběhy za nimi stojí.

...
 

Průvodce po Brně a okolí nejen pro děti a rodiče

Tisk

hravy-pruvodce-brnem200Nakladatelství Fragment vydalo dalšího Hravého průvodce. Po Praze, Česku a hradech a zámcích přišlo na řadu Brno. Ujala se jej Eva Obůrková a podle mě opravdu stojí za to!

...
 

O Koreji vážně i nevážně

Tisk

korejske halusky200V nakladatelství JOTA vyšla další kniha Dominiky Sakmárové, tentokrát s názvem Korejské halušky a podtitulem Veselé historky z cest po Jižní Koreji.

...
 

Objevte 107 netradičních míst v Praze a okolí

Tisk

Kde jste jeste nebyli perexDalší kniha novináře Jakuba Pokorného se skládá částečně z článků z populární rubriky Český výletník, ale i textů zbrusu nových. Po Karolinu provedl autora rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, po zámku Osečany Matěj Stropnický s Danem Krejčíkem a o své trampské osadě Toronto mu vyprávěl ještě písničkář Franti...

 

Vymeťte všechny kouty Krkonoš a zažijte jejich skutečné kouzlo

Tisk

Krkonose perexZkušený cestovatel Jan Hocek, autor dálkových tras Via Czechia, prošel křížem krážem také naše nejvyšší pohoří – Krkonoše. Prozkoumal i ty nejzapadlejší kouty, kde málokoho potkáte. Výsledkem je průvodce obsahující detailní popis téměř tří desítek jednodenních výletů různé obtížnosti a také jeden vícedenní přechod.

...
 

Raynor a Moth tentokrát vyrazili po skotských stezkách

Tisk

po stezkach200Po titulech Pobřežní cesta a Bouřlivé ticho se Raynor Winová vrací s další knihou, a hlavně vyráží se svým manželem na další cestu!

 

...
 

Jak se z mámy stane poutník?

Tisk

z mamy poutnikem200V nakladatelství Esence vyšla kniha Z mámy poutníkem a podtitulem Moje cesta do Santiaga. Autorkou je herečka Kristýna Janáčková.

 

...
 

Hoďte starosti za hlavu, mobil do trávy a vyrazte do lesa!

Tisk

Dary PošumavíTrápí vás častý stres v práci? Netrávíte se svými dětmi tolik času, kolik by si zasloužily? Máte pocit, že ten kolotoč každodenních povinností nejde zastavit? Pokud ano, je třeba bouchnout do stolu, sbalit kufry a vyrazit na Šumavu!

...
 

Vstupte do světa Jamese Bonda a prohlédněte si jeho ikonická vozidla

Tisk

vystava perexPatříte k milovníkům příběhů o Jamesi Bondovi, slavném agentovi britské tajné služby MI6, a netrpělivě čekáte na každý nový film? Obdivujete agentova auta, letadla či plavidla a chtěli byste je vidět na vlastní oči? Pokud ano, navštivte výstavu Bond In Motion.

 

...
 

S knížetem v kraťasech. Vycházejí páté knižní Výpravy Jiřího Peňáse, tentokrát po schwarzenberských místech

Tisk

Vypravy s knizetem 200Výpravy po schwarzenberských místech je název už pátého dílu Výprav, osobitého cestopisu literárního publicisty a spisovatele Jiřího Peňáse. Autor svou pouť zahájil v létě 2023 ve společnosti Karla Schwarzenberga. Další destinace pak objel sám, protože do putování s knížetem zasáhl osud.

...
 

Igor Brezovar opět na cestě

Tisk

igor brezovar200Půl roku po vydání prvního dílu velké jízdy Igora Brezovara přichází její pokračování a opět stojí za to!

 

...
 

Ice Magic v Praze. Přeneste se do kouzelného ledového světa

Tisk

Ice Magic Fikota perex70 ledových soch. 9 pohádkových témat. 180 tun ledu. 23 uměleckých řezbářů z celé Evropy. 3 000 hodin tvorby. 300 metrů čtverečních plochy výstavy. To je výstava ledových soch Ice Magic, kterou můžete obdivovat v našem hlavním městě.

 

...
 

Kniha Opuštěné železnice je publikací s překrásnými fotografiemi z opuštěných tratí

Tisk

Opuštěné železnice

Opuštěné železnice s podtitulem rezavějící lokomotivy, tajemná nádraží, zaniklé tratě mapuje zmíněné věci z celého světa, nejobsáhleji z Evropy. Jde o spojení urbexu a železnice. Na své si tedy přijdou jak milovníci opuštěných míst, tak nadšenci do železnic jako takových.

...
 
Strana 1 z 48

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Vladimír Brabec: Conneryho miluju, ale naštval mě, pacholek! (1.část )

Brabec perexNa rozhovor se skvělým hercem a znamenitým dabérem Vladimírem Brabcem jsem dorazila s asi 20 minutovým zpožděním. Dole mi otevřela jeho manželka a poslala mě nahoru – prý už na mě čekají a ona že...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...


Literatura

Jak nacisté chtěli přestavět města v střední a východní Evropě

Ekonomizace prostoru perexNacistické Německo do poslední chvíle věřilo ve své vítězství. Dokládají to ustavičně promýšlené přípravy olbřímích přesunů „nevyhovujícího“ obyvatelstva a rovněž architektonické plány na ráznou přestavbu velkých měs...

Divadlo

Kulturní tip: Triptych Together Alone poprvé 18. července v PONCI

Together Alone Lost4 foto Vojtech Brtnicky nahled (2)Pražské divadlo PONEC 18. července od 20 hodin uvede v předpremiéře triptych Together Alone ukrajinské umělkyně Yany Reuto...

Film

Aerofilms uvede žhavou novinku jednoho z největších filmařů současnosti On se bojí

aerofilms 200Distribuční společnost Aerofilms představuje horkou novinku, 20. dubna uvede do kin film režiséra Ariho Astera On se bojí. Nový snímek originálního filmaře, který se řadí k nastupujícím hvězdám Hollywoodu a mezi jehož přední fanoušky se řadí mj...