Soutěž

Soutěž

Soutěžte o knihu Temperamentní optimista

Tisk

temperamentni optimista200To, že se svým psem v přírodě sledujete květiny, slunce a po obloze plující mraky, není marnění času, možná to jsou nejhodnotnější okamžiky vašeho života.

...
 

Zjistěte, jak na bohatou úrodu na malém prostoru

Tisk

vyvysene zahony soutez 200Máte k dispozici jen balkon, a přesto chcete sklízet zeleninu, bylinky a ovoce? Nezoufejte! I bez zahrady si můžete vypěstovat spoustu rostlin.

...
 

Vyhodnocení prosincových soutěží

Tisk

souteze 200Přinášíme vám vyhodnocení soutěží, které na našem webu probíhaly do neděle 15. ledna 2023.

 

...
 

Vyhrajte balíček alb od skupiny A New Chapter

Tisk

a new chapter200Severočeská crossover/nu-metalová sebranka A New Chapter v prosinci přišla s druhým singlem v podobě lyric videa. Nejen u této příležitosti vám přinášíme soutěž o balíček jejich CD.

...
 

Poslechněte si díky Radiokartě audioknihu o zločinech na dvoře císaře Karla IV.

Tisk

Dabluv napoj 200Ve spolupráci s vydavatelstvím Radioservis vám přinášíme soutěž o novinku v podobě Radiokarty s titulem Ďáblův nápoj od Vlastimila Vondrušky.

...
 

Výtvarná soutěž magazínu Kultura21: Nakresli obrázek k vítězné pohádce

Tisk

banner soutez (2)V pondělí 19. prosince 2022 jsme vyhlásili výsledky literární soutěže "Pohádka nebo příběh pro děti", jejíž patronkou byla spisovatelka Lucie Hlavinková. A právě k vítěznému příspěvku s názvem Praštený nápad kuny Elišky se váže naše nová soutěž, tentokrát výtvarná. Odstartuje 1. ledna 2023 a přihlásit se do ní mohou všichni nadšení ...

 

Vyhodnocení prosincových soutěží

Tisk

souteze 200Přinášíme vám vyhodnocení soutěží, které na našem webu probíhaly do neděle 12. prosince. Nechali bychom je běžet déle, ale chceme, ať z nich můžete mít radost před Vánoci.

...
 

Literární soutěž: Pohádka nebo příběh pro děti

Tisk

pohadka pro deti (2)Připravili jsme pro vás novou literární soutěž, která má tentokrát doslova pohádkové zadání a její výsledek potěší zejména děti. Pokud přijmete naši výzvu, bude vaším úkolem napsat pohádku nebo poučný či dobrodružný příběh právě pro ně. Do soutěže se mohou zapojit autoři od 14 let.

...
 

3. místo literární soutěže: Povídka Matka moudrosti

Tisk

fantasy-2824500 1920 (2)Povídka Matka moudrosti je hotovým oříškem. Každý ji hned nepochopí, nebo ho nezaujme. Přesto je hotovým skvostem a například naši šéfredaktorku Radku Mothejzíkovou zaujala na první přečtení a jak sama zdůrazňovala, byla to její „divoká karta - nejkratší povídka, asi ne každý ji na první d...

 

2. místo literární soutěže: Povídka Dolů

Tisk

fantasy-2824500 1920 (2)Povídka Dolů zaujala většinu části redakce a považujeme ji za velmi zdařilou. Patron naší literární soutěže Ondřej Neff ji umístil na druhé místo. Autorkou je třiadvacetiletá Barbora Potocká, studentka, nadšená objevitelka nových světů. Fascinována knihami, žraloky a ponožkami, co  zůstano...

 

Vítězná povídka: Útěk z věznice Rurakach

Tisk

fantasy-2824500 1920 (2)

Povídka Útěk z věznice Rurakach čtvrnáctileté Michaely Pejsarové zaujala snad téměř všechny z redakce i pana Ondřeje Neffa, patrona naší literární soutěže. Proto se také Michaela umístila na jednoznačném prvním místě. Níže si povídku můžete přečíst, přejeme vám příjemné počteníčko! 

...
 

Vyhlášení literární soutěže sci-fi povídka!

Tisk

fantasy-2824500 1920 (2)

Máme tu pro vás výsledky naší literární soutěže sci-fi nebo fantasy povídka. Vybírali jsme pečlivě, celé vedení naší redakce, ale pořadí prvních tří míst jsme nechali na panu Ondřeji Neffovi, který měl tu čest ustanovit absolutního vítěze a tři nejlepší povídky. A kdopak, že se tedy umístil na prvním místě?  

 

Soutěž: Pošli nám svůj sen a můžeš vyhrát knihu

Tisk

 

Taťána Kročkováá (3)Patříte mezi snílky a bdělé spáče? Pamatujete si své sny a máte různé zajímavé snové zážitky? Když nám pošlete svůj sen, můžete vyhrát knihu Taťány Kročkové Tajemství snů a jak ho rozluštit! Tato soutěž má ale své podmínky.

...
 
Strana 1 z 2

Partneři

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Literatura

Jídlo jako životní styl III aneb naučte se správně jíst

jidl 200Autorská dvojice Petra Lamschová a Petr Havlíček už spolu napsali čtyři úspěšné knihy. Tato je pátá a stále ještě je o čem psát. Vzhledem k tomu, že se jedná o knihu věnovanou zdravému životnímu stylu, jsou věci, které se budou opakovat stále dokola. Do...

Divadlo

Zažijte atmosféru Glasgow ve Švandově divadle

johnny2 uvodkaV sobotu 17. října uvedlo Švandovo divadlo první premiéru nové sezóny. Hra skotského autora D. C. Jacksona se na české jeviště dostává po roce od její světové premiéry. Glagow, město s nejvyšší kriminalitou ve...

Film

Můj soused zabiják zpestří nudný večer
ImageFilm Můj soused zabiják byl ve své době svěžím zpestřením poměrně nudné reality všedního života. Každý, kdo už pár let pracuje a provádí celou řadu rutinních a každodenních činností, které postrádají jakýkoliv kon...