Divadlo

Divadlo

Do Kroměříže zavítá Fichtl

Tisk

fichtl 200Hořká komedie z doby, kdy život běžel na jeden válec. Olej v benzínu, svoboda v nesvobodě a láska v teplákách.

...
 

V Křinci se chystá třetí ročník Zámeckého léta

Tisk

krinec 200Velkolepé rozloučení s létem na Zámku Křinec proběhne již tradičně letním festivalem Zámecké léto v Křinci. Třetí ročník tohoto multižánrového festivalu se bude konat 23. - 25. srpna 2024.

...
 

Nenechte si ujít festival pouličního divadla Za dveřmi

Tisk

za dvermi200Pražský festival pouličního umění Za dveřmi bude probíhat od 10. do 16. července 2024. Již 16. ročník uvede desítky představení českých i zahraničních performerů v Praze v Holešovické tržnici, na Mariánském náměstí a v holešovickém Holportu.

...
 

Pozvánka na Hradní hrátky

Tisk

hradni hratky200V sobotu 6. července se v Úštěku uskuteční už 14. ročník benefičního festivalu divadla a hudby.

...
 

Dramaturgický plán divadelní sezóny 2024/2025 ve Švandově divadle

Tisk

svandovo divadlo200Generační horizonty, generační zlomy. Sezóna 2024/2025 ve Švandově divadle nabídne Gazdu a robu a Divokou kachnu. U Švandů chystají hru o zranitelnosti dospívajících, novinku o dvojici Salivarová-Škvorecký i mezinárodní spolupráci.

...
 

Letní scéna Městského divadla Zlín právě startuje

Tisk

MDZ Letni scena200Závěr divadelní sezóny patří již tradičně open air scéně na nádvoří Městského divadla Zlín. I letos se diváci mohou těšit na kolekci oblíbených titulů z Velkého sálu i malých scén – Studia Z a Dílny.

...
 

Návrat krále. Písničkový filozofický retromuzikál o stesku po domově a zpěvákovi, který (ne)emigroval

Tisk

Navrat-krale-perexPopulární zpěvák Gabriel Král (Jan Mansfeld) nemá špatný život. Bydlí na státní ubytovně a snaží se naplno plnit své závazky vůči vlasti, publiku a hudbě. Po nocích ale sní o dokonalé a zářící show plné kostýmů pošitých flitry a krásných vokalistek.

...
 

Vaření s Elvisem

Tisk

Elvis perexNa scénu Divadla pod Palmovkou přišel sám Elvis Presley. Přiznám se, že i když jsem si před návštěvou tohoto představení přečetla o něco z toho, co o hře bylo publikováno, přesto jsem se tak trochu obávala, co vlastně uvidím. Komedii se zpěvy? Taškařici proloženou rokenrolem a kuchařskými recepty? Kratochvilnou konverzačku? Ale vše je nakonec tak...

 

Proč bychom se netěšili na Smetanovu Prodanku v podání MdB

Tisk

Proc bychom se netesili na Smetanu200V lednu roku 1881 bylo založeno Družstvo českého národního divadla v Brně, jehož cílem bylo „starati se o pořádání důstojných her divadelních a opatřiti fond ku zřízení českého divadla národního v Brně“. Silný český živel v Brně se tak na konci 19. století snažil konkurovat německému d...

 

Open-air opera Čert a Káča bude uvedena na Vysoké u Příbramě, kde ji Antonín Dvořák složil

Tisk

cert a kaca200Tři výjimečná letní představení pohádkové opery Čert a Káča Antonína Dvořáka uvedená v kouzelných kulisách anglického parku přilákají 16., 18. a 20. června diváky na Vysokou u Příbramě.

...
 

Žena filmového kritika: Komedie, kterou po pracovním dni potřebujete

Tisk

zena filmoveho kritika200„Přesně to jsem potřebovala.“ je věta, kterou jsem zaslechla při odchodu z divadelního představení Žena filmového kritika a měla jsem dost podobné pocity. Po pracovním dni toto velmi vtipné divadlo opravdu „bodlo“.

...
 

Bílá Voda festivalu Setkání Stretnutie slušela

Tisk

bila voda200Část programu druhého dne festivalu Setkání Stretnutie patřila Brnu: nejprve se na zlínské Malé Scéna představilo Národní divadlo Brno s představením (R)Evoluce a večer pak Městské divadlo Brno s inscenací Bílá Voda.

...
 

(R)Evoluce aneb když si s vámi spotřebiče potřebují promluvit

Tisk

REvoluce 200(R)Evoluce je název představení Národního divadla Brno, které se odehrálo před zraky zlínských diváků v rámci 28. ročníku festivalu Setkání Stretnutie.

 

...
 
Strana 1 z 53

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„V poezii jsem objevila tu nejvhodnější vrbu,“ tvrdí Věra Orzághová

obalka ROZT 200Drsná, provokativní, dráždivá, zhýralá. A také něžná, milující, pokorná a obětující se. Taková je poezie Věry Orzághové, v literárním světě známé pod uměleckým pseudonymem Vorona. Autorka v básních prož...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Burani slavnostně otevřeli novou divadelní sezonu

VýstřižekDivadlo BURAN TEATR je už hodně let součás...


Literatura

Joe Hill se svým Pláštěm prozkoumává temná komiksová zákoutí

plast 200Nakladatelství Comics Centrum si po veleúspěšné sérii Zámek a klíč od Joea Hilla přichystalo další klenot z jeho prací – komiksové znázornění hororové povídky Plášť - a to hned v jedinečné deluxe edici. Pokud máte rádi neotřelé uzavřené příběhy se ...

Divadlo

Stále stejný příběh – inuitská legenda ožije v „recyklované“ inscenaci

Stále stejný příběh A-Vosickova small2Orchestr BERG a PONEC – divadlo pro tanec otevřou v úterý 5. září 2023 novou sezónu premiérou hudebně-taneční inscenace Stále stejný příběh. Renomovaná choreografka Mirka Eliášová a špičková ...

Film

Osvícení – rozhodně ne bez svícení

altZačíná to nádhernými horskými scénériemi. Pak se poděje něco, co vám rozmetá mozek na kusy. Aspoň že to vcelku dobře končí. A bonusový materiál je pak opravdu lahůdkou. Jack Nicholson v tak dokonalé roli, že na konci filmu nevěříte, že JE normá...