Čtení pro děti
Banner

Čtení pro děti

Útlé knížečky s důležitou osvětou

sladke deti200O knihách Šípkové Růženky naruby, Sladký roky a Naděje nikdy nekončí Diany Kutilové jsme na Kultura21.cz už několikrát informovali a dnes můžeme potvrdit, že stojí za přečtení!


 

Začtěte se do prastarých vlčích legend

hati 200Nejen milovníci vlků by si neměli nechat ujít útlou knížečku Hati s neotřelými legendami, která vyšla v nakladatelství Pointa.


 

Peter Wohlleben zve děti ven

Pujdes s nami ven 200Německý milovník přírody Peter Wohllleben vydal další knihu pro děti, která je tentokrát zaměřená na přírodu ve městě.


 

Nejen o virech a bakteriích poutavou formou

Tajuplny svet viru a bakteri 200Nakladatelství Kazda přineslo malým i těm dospělým čtenářům velmi aktuální knihu s názvem Tajuplný svět virů a bakterií. Stojí za ní dva biologové Karsten Brensing a Katrin Linkeová.

 


 

Kamarády z Medového lesa čekají hned dva problémy

kamaradi z medoveho lesa 200Člověk se ani nenadál a v nakladatelství Kazda vyšla další kniha s Kamarády z Medového lesa. Má název To zvládneš, Lukáši a je stejně dobrá jako předchozí díly.

 


 

Pohádky tety Áni jako splněný sen


o princeznach perexKe každému významnějšímu životnímu kroku musí člověk většinou dozrát. Anebo do nové situace prostě spadnout. Jedním z takových případů může být narození dítěte, ne nutně vlastního. Annu Langerovou přivedli k napsání její první knihy děti její sestry. Už od jejich příchodu na svět si je nesmírně zamilovala. A právě jim začala vyprávět své pohádky, pro ně se rozhodla napsat knížku plnou princezen, draků, zvířátek i lidí a vydala ji vlastním nákladem.


 

Když se potenciál pšouku tiše vytratí


Tajny zivot psouku perexO některých věcech se na veřejnosti nemluví, natož aby se tam prováděly. Přesto se to stává, a pak se většinou někdo pohorší, nebo taky směje. Případně se tváří, že se nic nestalo, i když je cítit, že se kolem pšoukalo. Děti by prý měly vědět, co dospělým je jasné, že prd neutajíš, ani když se zhasne. Takže pozor, malý brouku – odtajníme život pšouku


 

Vychází kniha a album písniček pro děti. Hosty jsou Ivan Hlas, Jiří Lábus i bratři Homolové z Wohnout. V roli vypravěče poznáte herce Lubomíra Lipského

mamo tato 200Muzikoterapeut, hudebník, skladatel, spisovatel, ředitel Centra sociálních služeb v Tloskově a vnuk Lubomíra Lipského Matěj Lipský vydává knihu pro děti Mámo, táto, v komoře je krockodýl. Součástí je 2CD dětských skladeb s Vaškem Bláhou, Ivanem Hlasem, Milanem Caisem, Jiřím Lábusem a mnoha dalšími skvělými hosty. Úvodní slovo k nim namluvil Lubomír Lipský.


 

Cesta našich hovínek tam a zase zpět


kam odeslo hovinko perexKdyž se ocitneme na místě, kam i císařpán musí pěšky, usadíme se a vykonáme, co je třeba, završíme už automaticky tuto činnost spláchnutím. Produkty našeho snažení zmizí v nenávratnu a nás většinou ani nenapadne přemýšlet, jaký je jejich další osud. Ale zvídavé dítě ve věku kolem 3 – 4 let se může zeptat, kam se to všechno podělo. Vy buď odpovíte, že potrubím do kanalizace, což většinou bude stačit. Anebo se můžete prostřednictvím knížky “Kam odešlo mé hovínko?“ vydat na dobrodružnou cestu a odhalit tajný život našich bobků.


 

Moje ptačí knížka poučí nejen ty nejmenší

Moje ptaci knizka 200Moje ptačí knížka je název nové knihy pro děti od čtyř let, která vyšla v nakladatelství Kazda. Díky nádherným ilustracím si ji zamilují malí i velcí.

 


 

Krmení Břišanů a péče o ně

brisani perexVe většině rodin má přípravu jídla na starosti žena. Ostatní členové domácnosti už jen přijdou k prostřenému stolu, zbaští hromádku na talíři a příliš neřeší, co právě slupli. Hlavně, že jim chutnalo. Teprve, když se musí o své stravování delší dobu postarat sami, uvědomí si, že sestavit pestrý jídelníček není zase tak jednoduché. Nejenže se jim jednotvárná strava za pár dní přeji, ale často se jim také zhorší zažívání, protože Břišani nedostávají to, co potřebují. Chcete-li se dozvědět, jak krmit střevní mikrobiom tak, aby trávení fungovalo jak má, přečtěte si příběh, který pro děti a jejich rodiče napsala Kristýna Mothejzíková.


 

Zrození hrdinů na ostrově Socci

ostrov socci perexDobrodružný pohádkový příběh ze současnosti vypráví o zlovolném diktátorovi Pepinovi, který chce ovládnout svět. S pomocí generálů a celého vojska kuje své dobyvatelské plány, vyhlašuje okolním státům a jejich panovníkům válku. Zarazí někdo jeho řádění? Podaří se pětici obyčejných lidí a strakatému psíkovi zachránit Zemi? A budou na to stačit sami?


 

Zahradničte s dětmi

Zahrada zije 200Jedinečná, zábavná, naučná! Odpojte děti od přístrojů a napojte je na přírodu! Užijte si společně strávený čas!


 
Strana 1 z 5

PřihlášeníSoutěže


Rozhovor

Milujeme hrát živě, říká Petr Harmáček, kapelník skupiny Top Dream Company

To dream perexPrakticky deset let působí na scéně funky soulová formace Top Dream Company, kterou od letoška můžeme vidět (a slyšet) v televizním pořadu Zpívá celá rodina. Tam nejen doprovází všechny soutěžící, ale současně prezentuje svou nezaměniteln...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Smrt prokletých - Drsná krimi ze Slovenska

smrt prokletych200Nakladatelství XYZ v září vydalo mrazivý detektivní krimi thriller Smrt prokletých od slovenské autorky Kataríny Holetzové. Autorka chytře vsadila na atmosféru malé obce sevřené horami, tajemství prokletého rodu a taky na detektiva-sympaťáka v roli protagonisty....

Divadlo

Na podzim do divadla: Ošklivec

2d3c94dbbe2fd3850b9978cd5b0534f6O prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Tentokrát vás zveme na Ošklivce do olomouckého Divadla Tramta...

Film

Film Ghoul

ghoul 200Film Ghoul je temný thriller inspirovaný skutečnými událostmi, který má 26. Února celosvětovou premiéru v České republice.

...