Čtení pro děti
Kultura21.cz

Čtení pro děti

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

pohadky-z-kouzelneho-palouku200V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou. Tento čtenářský systém má čtyři stupně: Čteme s...

 

Bláznivá škola Lukáše Pavláska a další květnové novinky pro děti z Pikoly

pikola 200Nemají vaše děti v jarních dnech co číst? Máme pro ně i pro vás inspiraci v podobě novinek z nakladatelství Pikola.

...
 

Pozor, nový Jiří Holub na pultech

slon v polivce200Čtyři skoro nejlepší kamarádi a sprchující se slon v rybníku. To není sen, to jsou prázdniny v jednom zapadákově, kde se normálně nic neděje. Až když přijede maringotka se zbytkem Cirkusu Vomáčka, nevyjdou všichni obyvatelé z údivu.

 

...
 

Právě probíhá čtvrtý ročník literární soutěže Cena Ivony Březinové

literarni soutez200Nadační fond Gabrielis ve spolupráci s Národní knihovnou ČR, literární agenturou MÁM TALENT, Vyšší odbornou školou publicistiky a pod patronací spisovatelky Ivony Březinové vyhlašuje čtvrtý ročník literární soutěže Cena Ivony Březinové.

...
 

Pikola přinese v únoru několik novinek pro děti

pikola 200V nakladatelství Pikola vyjde v průběhu února hned několik knih pro malé i větší čtenáře. Podívejte se!

...
 

TERIBEAR je vyprávění, které pomáhá. Navíc od jedné z nejoblíbenějších autorek současnosti

Teribear 200V nakladatelském domě Albatros Media vychází unikátní kniha TERIBEAR s podtitulem Tajemství modré krabice, kterou napsala přední česká spisovatelka Alena Mornštajnová.

...
 

Začínající zvířecí kapela se má stát tou největší v dějinách rock’n’rollu!

Krokodylova kapela 200Jiří Štraub před lety napsal rodinnou komediální knihu Rockové příběhy pro malé rebely a nyní na ni chce navázat volným pokračováním s názvem Krokodýlova kapela.

...
 

Afrika, dobrodružství a Průtrž

prutrz 200Nečekané duo autorů, oslavovaný Wilbur Smith a jeho posila Chris Wakling, přicházejí s trojdílnou sérií dobrodružných románů pro mladé čtenáře. První díl Průtrž si můžete přečíst už teď, vyšel v říjnu u nakladatelství Bookmedia.

...
 

Vyprávějte dětem před spaním o Žábarádech

 

Zabaradi 200Pavel Renčín využil času při nemoci a sepsal dobrodružství dvou žabáků. Najdete ho v knize Žábarádi s podtitulem Fantastický výlet Kváčka a Žabimíra od pramene Vltavy až do vesmíru.

 

...
 

Pivní pohádky ocení hlavně dospělí

ceske-pivni-pohadky 200V nakladatelství Pointa vyšla kniha České pivní pohádky obsahující osm bájných příběhů, ve kterých dobro zvítězí nad žízní. Knihu dali dohromady sourozenci Vávrovi a věnují ji tatínkovi za jeho bodrou lásku k pivu a mamince za to, že mu tuto lásku nezakazovala.

 

...
 

Zvukové knížky Na farmě a V lese

V lese (perex)Pokud hledáte knížky pro nejmenší, určitě zvolte knížky zvukové doplněné pěknými ilustracemi a ideálně v tvrdých deskách. Nejenže dítě vnímá barvy a obrázky, ale zároveň si pouští zvuky související s příběhem. Zapojuje tak u knížky více smyslů než jen u knížky bez zvuků. Dvě taková bych vám ráda představila.

...
 

Zajímavosti o dinosaurech jsou zpět!

Dinosauri rekordy  200Vladimír Socha nelenil a po roce od jeho posledního počinu je zde další kniha tentokrát zaměřená na rekordy a zajímavosti o dinosaurech. Opět vyšla v nakladatelství Kazda a spolupracoval na ní s Vladimírem Rimbalou.

...
 

Opravdu Velká všeobecná ilustrovaná encyklopedie

velka vseobecna ilustrovana encyklopedie 200V říjnu obohatilo nakladatelství Universum své portfolio o úžasnou knihu pro všechny věkové kategorie, nová kniha o vědění nese název Velká všeobecná encyklopedie a musím říct, že dostává svému jménu!

 

...
 
Strana 1 z 7

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

Recenze: Případ Pavlína

Pripad Pavlina 200Nová kniha Případ Pavlína od české spisovatelky Martiny Formanové byla slavnostně pokřtěna 30. října v Pražském paláci Luxor  za přítomnosti spisovatelky a také  dvou hlavních aktérek Pavlíny Pořízkové a její maminky Anny. Kniha v...

Divadlo

Listopad ukáže prezidenta USA bez kalhot!

listopad200Myslíte si, že politika může být jen nudná a dokáže člověka jenom rozčílit? A co takhle sám prezident Spojených států amerických? Velevážená a celosvětově uznávaná osoba nemusí být jen taková, jakou ji známe z televize. Ve hře Listopad

Film

Složité romantické vztahy ve válce

tmavomodry svet 200Vážný romantický film Tmavomodrý svět (2001) je jedním z nejnákladnějších Českých filmů současnosti. Díky dobrému jménu tvůrců Jana a Zdeňka Svěráka do něj vlož...