Je načase si přiznat, že…Patříme k sobě

Je načase si přiznat, že…Patříme k sobě

Tisk

Patříme k sobě

Moderní román o lásce a mezilidských vztazích s lehce detektivní zápletkou, kdy nakonec vyjde najevo tajemství a dojde ke zvládnutí krizové situace, v níž jde vlastně o život. Beth Moran po své předchozí úspěšné knize Taková, jaká jsi přináší nový poutavý příběh Patříme k sobě, který vás chytne a nepustí. O čem kniha je?

 

Začátek vypadá moc slibně. Eleanor prchá a není vysvětleno proč. Odjíždí ke své kamarádce Charlie, cestou ji v neznámých končinách na cestě zastaví ovce. Po mírné havárce přespí v autě, protože je leden, tma, zima a špatné počasí. A jako zázrakem se hned druhý den ráno objeví sympatický zachránce v podobě chlapíka Daniela, který má u sebe v autě na starosti kojence, sedmiměsíční Hope. Odveze Eleanor na její žádost na farmu, nakonec se však ukáže, že ti dva toho mají společného daleko víc, a to kamarádku Charlie, o níž se Eleanor dozvídá, že je mrtvá. Eleanor zůstává ve vesnici, postupně se sbližuje s Danielem a zaplétá se do místních problémů jako by snad neměla dost svých. Ty se pak rozplétají až ke konci knihy a vyústí dramatickou situací, při které může jít i o život.

Myslím si, že kniha je primárně určena mladším čtenářkám, protože reaguje na dnešní dobu. Pokouší se vykreslovat mezilidské vztahy, oceňuji, že autorka byla inspirována skutečným příběhem hornické vesnice v hrabství Nottinghamshire, kterou ve své knize ztvárnila jako fiktivní vesnici Ferrington. „Teprve při psaní této knihy jsem ale zjistila, jaký dopad měla celostátní stávka horníků mezi lety 1984–1985. Během této stávky se celé vesnice i města rozdělily na stávkující a stávkokaze, kteří překračovali zákazy vstupu. V celé zemi bylo 20 000 lidí zraněno nebo převezeno do nemocnice, tři muži zemřeli a více než 11 000 jich bylo zatčeno,” popisuje v dodatku knihy. Jak celý příběh dopadne neprozradím, musíte si jej přečíst.

Patříme k sobě

Autor: Beth Moran
Překlad: Jana Rajnyšová
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2024
Počet stran: 344
Hodnocení: 80%

https://www.euromedia.cz/patrime-k-sobe/kniha/15742/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Vědecká knihovna Olomouc

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Zajímavé příběhy písní

Pribehy pisni 200Tahle recenze na knihu Michala Bystrova Příběhy písní (díl třetí), se mi nepsala vůbec snadno. Na jedné straně velmi kvalitní obsah, na straně druhé ne zcela vydařená forma.

 

...

Literatura

Sám mezi staršími

200litPřinášíme vám ukázku z knihy Milana Uhdeho - Rozpomínky, co na sebe vím.

...

Divadlo

Je přátelství víc než láska?

stara kapela200Studentská, a třebaže jen platonicky prožitá láska poznamená člověka na celý život. Ve většině případů zanechají tyto leckdy i první příznaky zamilovanosti příjemné vzpomínky. Najdou se však případy, které vyjdou z tohoto neopětovaného...

Film

Nejoblíbenější ruská pohádka Mrazík baví už několik generací

altRuská filmová pohádka Mrazík (1964) je asi jediná klasika z bývalého Sovětského svazu, na kterou se dá dívat. Možná dnešní doba poněkud svádí ke zjednodušování, ale na rozdíl od ostatních filmů nebo knih se tohle neopírá jen o chudobu a tragédii, al...