Šikmý kostel boduje i v audioverzi

Šikmý kostel boduje i v audioverzi

Sikmý kostel 200Debut Karin Lednické s názvem Šikmý kostel se stal natolik opěvovanou knihou, že jej musela velice brzy následovat i audiokniha. Namluvila jí oblíbená herečka Vilma Cibulková a vydalo nakladatelství OneHotBook.

 

 

Kniha i její audioverze vyprávějí příběh městečka Karwiné, ve kterém došlo v roce 1894 k důlnímu neštěstí, jenž ovlivnilo všechny zdejší obyvatele. Podtitul Románová kronika ztraceného města tak trochu napovídá, co může od tohoto díla očekávat.

Vznikalo totiž na základě mnoha rozhovorů s historiky a odborníky. Je tedy vystavěno na skutečných událostech, ale získalo beletristickou formu. Díky tomu zajímavé i pro jedince, kteří by jinak literaturu faktu nevzali do ruky. Nebo si jí ani neposlechli v podobě audioknihy.

Z celého městečka do dnešních dnů zůstal jen šikmý kostel, po němž ostatně dostala kniha i jméno. Je tudíž velice zajímavé vrátit se v čase na místo, které už z dnešního pohledu vlastně neexistuje. Ale žili zde lidé a odehrávali se zde jejich osudy.

Vyprávění se soustředí především na hlavní postavy a je rozděleno do čtyř částí, přičemž každé z nich má svého dominantního vypravěče. Seznámíte se s Barborou, Julkou, Ludwikem a Barkou, kteří žili v těchto místech a odehrával se zde jejich nelehký osud.

Z velké části je tedy román takovou rodinnou kronikou, ovšem s velkým důrazem na historii tohoto místa. Autorce se výborně podařilo ztvárnit atmosféru tohoto města na přelomu 19. a 20. století, což se úspěšně přeneslo i do audioknihy.

Ostatně Vilma Cibulková zde bravurně využívá své herecké schopnosti a dodává celému příběhu zase trochu jinou tvář. Nebojí se občas působit dostatečně dramaticky a vložit do povídání i své vlastní emoce.

Audiokniha má téměř 16 a půl hodiny, ale bude vám utíkat ve velice rychlém tempu. Děj je totiž natolik poutavý a napínavý, že se od něj jen tak neodtrhnete. Hlavně dávejte pozor při poslouchání třeba v autě. V případě, že byste se až moc zaposlouchali, nemuselo by to skončit dobře.

Šikmý kostel je i v podobě audioknihu mistrným dílem české literatury. Až se nechce věřit, že se jedná teprve o debut populární nakladatelky Karin Lednické. Ta rozhodně využila své mnohaleté zkušenosti z knižního světa a vypustila do světa opravdu úžasný příběh. Naštěstí se jedná pouze o první díl z celkové trilogie, takže se od ní ještě máme na co těšit.

Šikmý kostel 450

Šikmý kostel

Autor knižní předlohy: Karin Lednická

Namluvila: Vilma Cibulková

Vydal: OneHotBook

Délka: 16 hodin 25 minut

Hodnocení: 100%

http://www.onehotbook.cz/audioknihy/sikmy-kostel/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Já už si tu jízdu chci jen užívat, říká operní pěvec Radek Krejčí

radek krejci 200Na scéně Severočeského divadla v Ústí nad Labem je Radek Krejčí řadu let. Vedle oper a operet se objevuje i v muzikálech jako jsou Cikáni jdou do nebe, Noc na Karlštejně nebo Limonádový Joe. Přitom se nebrání ani dalším pěveckým příle...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Aleš Cibulka a BLUE STAR Václava Marka - Černobílé písničky

cernobile pisnicky 200Křest CD proběhne na slavnostním vyhlášení výsledků ankety Neviditelný herec 10. října 2015 v Divadle U Hasičů (Římská 45, Praha 2) od 11 hodin. CD pokřtí pan Václav Hybš a Prof.MUDr. Pavel Pafko, DrSc.


Literatura

Muž, který našel svůj stín


muz milenium200Myslím, že nejsem sama, kdo netrpělivě čekal na další setkání s Lisbeth Salanderovou a Mikaelem Blomkvistem. Také na setkání s novým autorem pokračování Milénia, který nám naše oblíbené hrdiny přivedl zpět. Vypadá to, že David Lagerc...

Divadlo

Richard III. vládne Hradci

richard III 200S nejslavnějším Shakespearovým padouchem se roztrhl pytel nad českými jevišti. Vedle Prahy, Brna a Pardubic splétá Richard III. síť krvelačných intrik i na scéně Klicperova divadla v Hradci Králové. A i k...

Film

Jak probíhaly boje o smýšlení publika

Infoboj 200Každý režim, mocenské seskupení či nejšířeji civilizační okruh sleduje dva základní cíle: jednak hájí a vychvaluje sám sebe, jednak zlehčuje a odsuzuje případné protivníky, ať již je nachází ve svém vlastním prostoru, nebo mimo něj. Platilo to ...