Šikmý kostel boduje i v audioverzi

Šikmý kostel boduje i v audioverzi

Sikmý kostel 200Debut Karin Lednické s názvem Šikmý kostel se stal natolik opěvovanou knihou, že jej musela velice brzy následovat i audiokniha. Namluvila jí oblíbená herečka Vilma Cibulková a vydalo nakladatelství OneHotBook.

 

 

Kniha i její audioverze vyprávějí příběh městečka Karwiné, ve kterém došlo v roce 1894 k důlnímu neštěstí, jenž ovlivnilo všechny zdejší obyvatele. Podtitul Románová kronika ztraceného města tak trochu napovídá, co může od tohoto díla očekávat.

Vznikalo totiž na základě mnoha rozhovorů s historiky a odborníky. Je tedy vystavěno na skutečných událostech, ale získalo beletristickou formu. Díky tomu zajímavé i pro jedince, kteří by jinak literaturu faktu nevzali do ruky. Nebo si jí ani neposlechli v podobě audioknihy.

Z celého městečka do dnešních dnů zůstal jen šikmý kostel, po němž ostatně dostala kniha i jméno. Je tudíž velice zajímavé vrátit se v čase na místo, které už z dnešního pohledu vlastně neexistuje. Ale žili zde lidé a odehrávali se zde jejich osudy.

Vyprávění se soustředí především na hlavní postavy a je rozděleno do čtyř částí, přičemž každé z nich má svého dominantního vypravěče. Seznámíte se s Barborou, Julkou, Ludwikem a Barkou, kteří žili v těchto místech a odehrával se zde jejich nelehký osud.

Z velké části je tedy román takovou rodinnou kronikou, ovšem s velkým důrazem na historii tohoto místa. Autorce se výborně podařilo ztvárnit atmosféru tohoto města na přelomu 19. a 20. století, což se úspěšně přeneslo i do audioknihy.

Ostatně Vilma Cibulková zde bravurně využívá své herecké schopnosti a dodává celému příběhu zase trochu jinou tvář. Nebojí se občas působit dostatečně dramaticky a vložit do povídání i své vlastní emoce.

Audiokniha má téměř 16 a půl hodiny, ale bude vám utíkat ve velice rychlém tempu. Děj je totiž natolik poutavý a napínavý, že se od něj jen tak neodtrhnete. Hlavně dávejte pozor při poslouchání třeba v autě. V případě, že byste se až moc zaposlouchali, nemuselo by to skončit dobře.

Šikmý kostel je i v podobě audioknihu mistrným dílem české literatury. Až se nechce věřit, že se jedná teprve o debut populární nakladatelky Karin Lednické. Ta rozhodně využila své mnohaleté zkušenosti z knižního světa a vypustila do světa opravdu úžasný příběh. Naštěstí se jedná pouze o první díl z celkové trilogie, takže se od ní ještě máme na co těšit.

Šikmý kostel 450

Šikmý kostel

Autor knižní předlohy: Karin Lednická

Namluvila: Vilma Cibulková

Vydal: OneHotBook

Délka: 16 hodin 25 minut

Hodnocení: 100%

http://www.onehotbook.cz/audioknihy/sikmy-kostel/


 

PřihlášeníSoutěže

Veverčák Píťa se vrátil

Veverčák Píťa se společně s hajným Petrem objevili v knize Víš, kde jsou děti stromů? a nyní se vrací v titulu Kde si Píťa chladí tlapky? Nakladatelství Kazda

Ženy, které milují příliš a doufají, že se jejich partner změní

Doufáte, že se váš partner, který vám ubližuje, změní? Ne, nezmění! Kniha z nakladatelství Portál psychoterapeutky Robin Norwood je o citové závislosti ve vztazích a pomáhá ženám najít cestu k sobě a odejít z nevyhovujícího vztahu. Je plná skutečných příběhů žen, které milovaly příliš… Nakladatelství Portál

Rozhovor

Přes překážky ke hvězdám

vojtech senkyr 200Vojtěch Šenkýř je začínajícím zpěvákem na české hudební scéně, který se dostal do povědomí diváků nejen díky známé hudební soutěži SuperStar. Vojtěch je velice usměvavý, charismatický a pohodový týp...

Hledat

Videorecenze knih

Michael Krásný vydává druhé album 20:20

Michael Krásný, kontrabasista, baskytarista, zpěvák a dlouholetý doprovodný hráč trumpetisty Laca Decziho, vydává druhé sólové album s výmluvným názvem 20:20. michaelkrasnymusic.com

Čtěte také...

Seznamte se s osudy pilota RAF Emila Bočka

emil-bocek 200Audiotéka vydala před několika dny audioknihu s názvem Emil Boček – Strach jsem si nepřipouštěl. Jedná se o dílo historika Jiřího Plachého, který jej založil na rozhovorech a vzpomínkách tohoto pilota RAF.


Literatura

PAŘÍŽSKÁ NEZNÁMÁ ZAKOUTÍ

Tajnosti 200Pro milovníky tohoto krásného města na Seině je určena půvabná knížka Katii Chapoutierové  o málo známých místech, kam „cestovky“ své turisty nevozí a přesto nebo právě proto jsou velmi zajímavá.

...

Divadlo

Večeře bez servítků

pohreb-az-zitra 1 perexŠvandovo divadlo zve na večeři prostřednictvím hry Pohřeb až zítra, jejíž autorkou je Natalie Kocab. Na diváky čeká intenzivní zážitek plný ostrých slovních střetů opepřený složitou situací jednotlivých členů rodiny zase...

Film

Hole, bagy, míčky a zběsilé třískání kolem sebe aneb záchrana pověsti golfisty

altFilm Zelený svět z roku 1996 je dnes už klasickým ztvárněním jednoho sportovce a jeho velkých snů. Aby to nebylo tak jednoduché, hraje v něm Kevin Costner svou typicky zabedněnou roli, a tak není o různé životní karamboly při sledování příběhu nouze.  

...