Šikmý kostel boduje i v audioverzi

Šikmý kostel boduje i v audioverzi

Tisk

Sikmý kostel 200Debut Karin Lednické s názvem Šikmý kostel se stal natolik opěvovanou knihou, že jej musela velice brzy následovat i audiokniha. Namluvila jí oblíbená herečka Vilma Cibulková a vydalo nakladatelství OneHotBook.

 

 

Kniha i její audioverze vyprávějí příběh městečka Karwiné, ve kterém došlo v roce 1894 k důlnímu neštěstí, jenž ovlivnilo všechny zdejší obyvatele. Podtitul Románová kronika ztraceného města tak trochu napovídá, co může od tohoto díla očekávat.

Vznikalo totiž na základě mnoha rozhovorů s historiky a odborníky. Je tedy vystavěno na skutečných událostech, ale získalo beletristickou formu. Díky tomu zajímavé i pro jedince, kteří by jinak literaturu faktu nevzali do ruky. Nebo si jí ani neposlechli v podobě audioknihy.

Z celého městečka do dnešních dnů zůstal jen šikmý kostel, po němž ostatně dostala kniha i jméno. Je tudíž velice zajímavé vrátit se v čase na místo, které už z dnešního pohledu vlastně neexistuje. Ale žili zde lidé a odehrávali se zde jejich osudy.

Vyprávění se soustředí především na hlavní postavy a je rozděleno do čtyř částí, přičemž každé z nich má svého dominantního vypravěče. Seznámíte se s Barborou, Julkou, Ludwikem a Barkou, kteří žili v těchto místech a odehrával se zde jejich nelehký osud.

Z velké části je tedy román takovou rodinnou kronikou, ovšem s velkým důrazem na historii tohoto místa. Autorce se výborně podařilo ztvárnit atmosféru tohoto města na přelomu 19. a 20. století, což se úspěšně přeneslo i do audioknihy.

Ostatně Vilma Cibulková zde bravurně využívá své herecké schopnosti a dodává celému příběhu zase trochu jinou tvář. Nebojí se občas působit dostatečně dramaticky a vložit do povídání i své vlastní emoce.

Audiokniha má téměř 16 a půl hodiny, ale bude vám utíkat ve velice rychlém tempu. Děj je totiž natolik poutavý a napínavý, že se od něj jen tak neodtrhnete. Hlavně dávejte pozor při poslouchání třeba v autě. V případě, že byste se až moc zaposlouchali, nemuselo by to skončit dobře.

Šikmý kostel je i v podobě audioknihu mistrným dílem české literatury. Až se nechce věřit, že se jedná teprve o debut populární nakladatelky Karin Lednické. Ta rozhodně využila své mnohaleté zkušenosti z knižního světa a vypustila do světa opravdu úžasný příběh. Naštěstí se jedná pouze o první díl z celkové trilogie, takže se od ní ještě máme na co těšit.

Šikmý kostel 450

Šikmý kostel

Autor knižní předlohy: Karin Lednická

Namluvila: Vilma Cibulková

Vydal: OneHotBook

Délka: 16 hodin 25 minut

Hodnocení: 100%

http://www.onehotbook.cz/audioknihy/sikmy-kostel/


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Rozhovor

René Nekuda s Tomášem Kříkavou o sobě, práci, plánech… prostě o životě

200rozPři své práci nakladatelské redaktorky jsem se potkala s mnoha zajímavými lidmi. Patří mezi ně také René Nekuda – lektor tvůrčího psaní, spisovatel, dramatik a cestovatel – a Tomáš Kříkava – manažer, ilustrátor, herec, moderátor… Oba plní sny sami sobě ...

Praštěný nápad Kuny Elišky

Anketa

Květen, měsíc lásky. Co vám láska připomíná?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Čtěte také...

Poslechněte si audioknihu o čtyřech letech na Aljašce

alaska joe 200Život tropí hlouposti. Jedete hledat svého biologického otce do Německa, ale shodou okolností skončíte na čtyři roky na Aljašce.

...

Literatura

Méně je někdy více

Mene je vice 200„Pro všechny rodiče, kteří zažívají v domácnosti chaos a jsou zahlceni svými starostmi (a takoví jsme téměř všichni) je tato kniha nedocenitelným rádcem pro klidný a šťastný život.“ Tak praví Gretchen Rubinová, autorka bestselleru Proje...

Divadlo

Tragédie člověka, který neuměl říct NE

netrpelivost-srdce perexPoručík Anton Hofmiller (Petr Matyáš Cibulka) má jednu vlastnost, která mu občas nesmírně komplikuje život: neumí říkat ne. Když se spřátelí s nádhernou Ilonou (Romana Widenková), zdá se, že našel své štěstí.

<...

Film

Současnost a budoucnost jezera Kökenúr

altPražské kino Aero má za sebou úspěšně 6. ročník filmového festivalu FLIM-Festivalu tibetských filmů a filmů o Tibetu. Pokud chcete jít za zábavou, která se skutečně vymyká mainstreamovým proudům, pak je to tato podívaná. A dokonc...