Umění odpouštět skutečně a autenticky
Banner

Umění odpouštět skutečně a autenticky

Odpustit druhym perexDokážete odpouštět doopravdy, nebo jen na oko a ze slušnosti? Nebylo by dobré naučit se odpouštět autenticky? A jaký je v tom vlastně rozdíl? Když odpustíme těm, kteří nás zranili, pochopíme, že dotyčný člověk tím, že se nás vědomě či nevědomě dotkl, ublížil především sám sobě. 

 

A překonaná krize nám nabízí možnosti – buď se můžeme z toxického vztahu osvobodit, nebo jej zcela proměnit. Když odpouštíme, nerezignujeme na spravedlnost, ale dáváme sami sobě mimořádně cenný dar.

Odpuštění v různých vztazích
Knihu Odpustit druhým, odpustit sobě, kterou v českém překladu vydalo nakladatelství Portál, napsala francouzská koučka Amélie Fleurot. Ta momentálně působí na Korsice. V knize se zaměřila nejen na odpuštění obecně, ale především na to, jak odpouštět v různých typech vztahů – partnerských, přátelských, rodinných i pracovních.


Naděje na šťastnější budoucnost
Autorka nerozebírá odpuštění v náboženském slova smyslu, ale soustřeďuje se především na samotné fáze procesu odpouštění a na to, jak se s nimi vypořádat. Vysvětluje, že odpuštění potřebuje čas a že není dobré odpouštět jen proto, že by se to dělat mělo. Opisuje také emoce, které v průběhu procesu odpouštění vznikají a radí, jak k nim přistupovat. Své čtenáře k odpouštění nenutí, pouze ukazuje cestu a odhaluje, že tím, že odpustíme, pomáháme nejvíc sami sobě. Dáváme si tím dar nového začátku a šťastné budoucnosti a zbavujeme se negativních emocí, které nás ničí.


Kniha je psaná srozumitelně, a tak myšlenky, které autorka zprostředkovává, snadno pochopí každý. Protože se věnuje různým situacím, které v životě mohou nastat, najdete si na stránkách knihy užitečné rady bez ohledu na to, v jakém vztahu právě prožíváte zranění. Na konci knihy je krátký test, který odhalí, jaký je váš vztah k odpouštění. Odpouštíte snadno, nebo to je pro vás cizí slovo?

 Odpustit druhym

Odpustit druhým, odpustit sobě
Autorka: Amélia Fleurot
Originální název: Pardonner Les Autres, C'Est Se Pardonner Soi-Meme
Překlad: Simona Filová
Žánr: psychologie
Vydáno: Portál, 2021
Počet stran: 192

Hodnocení: 85 %


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Radka Zaciosová: "Jsem to pořád já, jenom s drsnou životní zkušeností"

radka zaciosova200Právě vyšla kniha Radky Zaciosové Vozík a vězení je pro každého. Radka mi zhruba před dvěma lety poslala první verzi své knihy, neboť byla zvědavá na můj názor. Když jsem knihu dočetla, resp. „zhltla“, zůstala jsem v...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Nepřehlédněte bibli pro milovníky chilli

chilli 200V nakladatelství Kniha Zlín vyšla kniha Chilli průvodce světem pálivého jídla. Jedná se o autorský projekt dvou cestovatelek a vášnivých fanynek chilli Dominiky a Majdy, který nabízí mnohem víc než jen zajímavé recepty.


Literatura

Vzhůru s dětmi do přírody
rok 3Nakladatelství Albatros představuje dvě zcela jedinečné dětské knihy, které vám pomohou s vysvětlováním, jak to po celý rok chodí na zahradě a v lese. Obě knihy jsou doplněny mnohými ilustracemi a dalšími aktivitami, které zaujmou nejenom děti, ale i jej...

Divadlo

Na podzim do divadla: A voda stoupá

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co se v podzimních měsícíchzejdete podívat. V listopadu si můžete vyrazit do Divadla Rokoko na komedii A voda stoupá.

...

Film

SLOVENSKÉ POZDRAVY WALERIANU BOROWCZYKOVI

borowczyk walerian200Odborné filmové časopisy vycházejí se zpožděním. Uplynulý rok se již uzavřel, avšak čtenáři dosud marně čekají na rovnou polovinu plánovaných čísel – v Česku zatím dluží čtvrtletník Iluminace jen dvě čísla ze čtyř, na Slovensku...