Afrika uprostřed Prahy aneb Když je hodování kulturním zážitkem
Banner

Afrika uprostřed Prahy aneb Když je hodování kulturním zážitkem

afrika200Dobrá jídla, africká káva, limonády, víno, příjemné prostředí s hudbou. Zkrátka kulturní prostředí. To vše nabízí první africká kavárna a restaurace v Praze Kafé Afrika. Najdete ji v pražské Vojtěšské ulici 241/9. Budete se cítit skvěle, pomůžete dobré věci a neutratíte majlant. Návštěva stojí zato!

 

 

Čočková vegetariánská polévka s yamem, pečené lilky, Kari Kari - kuřecí kari s burskými oříšky (pokrm z východní Afriky), domácí zázvorová limonáda s mátou. To vše měla možnost naše reportérka ochutnat v Kafé Afrika v rámci poledního menu (podávají je od 11 do 15 hodin), které se pro každý den mění. Vždy to ale jsou lehká jídla vhodná (nejen) pro letní měsíce. Navíc za ně v restauraci nenecháte výplatu: polévka vyjde na 35, lilky na 99, kuřecí kari na 110 korun, Etiopské Tips (hovězí soté s cibulkou a paprikou) na 125 korun To všechno včetně přílohy, kterou je rýže, kuskus či chléb.

Zaposloucháte se do afrických rytmů, vychutnáváte jemně kořeněnou chuť polévky, na jazyku se vám rozplývá ochucený lilek, masožravcům měkoučké kuřecí masíčko. Zázvorová limonáda s mátou a citronem má osvěžující a zároveň mile ostrou chuť. Zpříjemní vám chvíle v kavárně. Pokud máte rádi kávu, mají různé druhy - od 38 korun. Nejrůznější domácí limonády stojí 25 korun. Dvě deci bílého, růžového nebo červeného afrického vína 42 korun. Ochutnat můžete i africké pivo.

afrika5

 

Od 15 hodin si můžete vybrat z běžného jídelního lístku. Kupříkladu africká placka s avokádovou náplní vás vyjde na 68 korun, Nkovi (hovězí se zelím) na 150 korun. Přílohy kupujete zvlášť. Hodování v restauraci, kde jsou africká servírka i africký kuchař, je vyloženým kulturním prožitkem. Jako dezert i můžete dát Azonto (yamový pudink se zázvorem a ovocem) za 65 korun nebo třeba mrkvovo-ananasový salát za 65 korun.

Africké informační centrum

Kafé Afrika je jedinou africkou restaurací v Praze. Byla založena v červenci 2013 jako sociální podnik obecně prospěšné společnosti Humanitas Afrika. Otevřeno má od pondělka do čtvrtka od 11 do 22 hodin, v pátek a sobotu do 23 hodin, v neděli je zavřeno. V kavárně se konají i nejrůznější akce: v červnu se tam kupříkladu uskutečnil africký raut a kouzlo afrického šperku, kdy si lidé za vstupné 349 korun užili originální jídla z Ghany, Sierra Leone a Keni a vyslechli vyprávění afrikanistky a bývalé diplomatky Marie Imbrové.

afrika7

 

Kavárnu provozuje organizace Humanitas Afrika, o. p. s. Její informační centrum můžete navštívit v Ječné 2 (Praha 2). K dispozici je knihovna s více než 2000 tituly - publikacemi a periodiky o zemích Afriky ze všech oblastí společenského zájmu či o rozvojové problematice. Jsou tam studijní materiály pro studenty a učitele, filmotéka, kulturní a vzdělávací akce pro veřejnost a kurzy afrických jazyků. Můžete se dozvědět mnohé o Afričanech i životě v Africe.

afrika9

 

 

foto: Andrea Cerqueirová

Kafé Afrika: http://www.kafeafrika.cz


 

Rozhovor

Kapela Divokej Bill 15.srpna na Úvalech u Prahy

uvaly200Rozhovor s kapelou Divokej Bill, u příležitosti konání koncertu Divokej Bill DOMA – 15. srpna Úvaly u Prahy, atletický ovál pod Sokolovnou

...

Hledat


Literatura

Ami, chlapec z hvězd se vrací

Ami 1 perex„Až se vrátíš na svou planetu, napiš tuto knihu. Buď dalším hlasem, který promluví, dalším zrnkem v písku a pomalu, krůček po krůčku, se tvůj svět změní.“ Zaznělo v knize Ami, chlapec z hvězd už v roce 1989. Od té doby se rozšířila po ce...

Divadlo

Zamilovaný Shakespeare je působivý a plný nápadů

zamilovany shakespeare 200Už v minulé sezóně se zlínské divadlo pustilo do jevištní adaptace známého a oceňovaného filmu Zamilovaný Shakespeare. Jedná se o romanci, kde září Joseph Fiennes a Gwyneth Paltrow, kterou mají na starosti scenáristé...

Film

Úkryt v ZOO – snaha chránit, i přes vlastní nebezpečí

ukryt v zoo 2 (2)„Až za mřížemi byli konečně v bezpečí.“ Příběh válečného Polska a nebezpečí, v jakém se nacházeli nejenom Židé, ale všichni obyvatelé tehdejší Varšavy, umocněné prostředím malebné ZOO, vybombardované v první den obsazení...