Afrika uprostřed Prahy aneb Když je hodování kulturním zážitkem
Banner

Afrika uprostřed Prahy aneb Když je hodování kulturním zážitkem

afrika200Dobrá jídla, africká káva, limonády, víno, příjemné prostředí s hudbou. Zkrátka kulturní prostředí. To vše nabízí první africká kavárna a restaurace v Praze Kafé Afrika. Najdete ji v pražské Vojtěšské ulici 241/9. Budete se cítit skvěle, pomůžete dobré věci a neutratíte majlant. Návštěva stojí zato!

 

 

Čočková vegetariánská polévka s yamem, pečené lilky, Kari Kari - kuřecí kari s burskými oříšky (pokrm z východní Afriky), domácí zázvorová limonáda s mátou. To vše měla možnost naše reportérka ochutnat v Kafé Afrika v rámci poledního menu (podávají je od 11 do 15 hodin), které se pro každý den mění. Vždy to ale jsou lehká jídla vhodná (nejen) pro letní měsíce. Navíc za ně v restauraci nenecháte výplatu: polévka vyjde na 35, lilky na 99, kuřecí kari na 110 korun, Etiopské Tips (hovězí soté s cibulkou a paprikou) na 125 korun To všechno včetně přílohy, kterou je rýže, kuskus či chléb.

Zaposloucháte se do afrických rytmů, vychutnáváte jemně kořeněnou chuť polévky, na jazyku se vám rozplývá ochucený lilek, masožravcům měkoučké kuřecí masíčko. Zázvorová limonáda s mátou a citronem má osvěžující a zároveň mile ostrou chuť. Zpříjemní vám chvíle v kavárně. Pokud máte rádi kávu, mají různé druhy - od 38 korun. Nejrůznější domácí limonády stojí 25 korun. Dvě deci bílého, růžového nebo červeného afrického vína 42 korun. Ochutnat můžete i africké pivo.

afrika5

 

Od 15 hodin si můžete vybrat z běžného jídelního lístku. Kupříkladu africká placka s avokádovou náplní vás vyjde na 68 korun, Nkovi (hovězí se zelím) na 150 korun. Přílohy kupujete zvlášť. Hodování v restauraci, kde jsou africká servírka i africký kuchař, je vyloženým kulturním prožitkem. Jako dezert i můžete dát Azonto (yamový pudink se zázvorem a ovocem) za 65 korun nebo třeba mrkvovo-ananasový salát za 65 korun.

Africké informační centrum

Kafé Afrika je jedinou africkou restaurací v Praze. Byla založena v červenci 2013 jako sociální podnik obecně prospěšné společnosti Humanitas Afrika. Otevřeno má od pondělka do čtvrtka od 11 do 22 hodin, v pátek a sobotu do 23 hodin, v neděli je zavřeno. V kavárně se konají i nejrůznější akce: v červnu se tam kupříkladu uskutečnil africký raut a kouzlo afrického šperku, kdy si lidé za vstupné 349 korun užili originální jídla z Ghany, Sierra Leone a Keni a vyslechli vyprávění afrikanistky a bývalé diplomatky Marie Imbrové.

afrika7

 

Kavárnu provozuje organizace Humanitas Afrika, o. p. s. Její informační centrum můžete navštívit v Ječné 2 (Praha 2). K dispozici je knihovna s více než 2000 tituly - publikacemi a periodiky o zemích Afriky ze všech oblastí společenského zájmu či o rozvojové problematice. Jsou tam studijní materiály pro studenty a učitele, filmotéka, kulturní a vzdělávací akce pro veřejnost a kurzy afrických jazyků. Můžete se dozvědět mnohé o Afričanech i životě v Africe.

afrika9

 

 

foto: Andrea Cerqueirová

Kafé Afrika: http://www.kafeafrika.cz


 
Banner

Rozhovor

Markéta Harasimová

MH200Markétu Harasimovou znám poměrně krátkou dobu, ale po přečtení jejího románu Poháry touhy se mi tak nějak dostala pod kůži. A protože jsem ji chtěla poznat víc, zrodil se tento rozhovor:

 

 

...

Hledat


Literatura

Když je Poustevník sériovým vrahem…

poustevnik 200Po Honicích psech přináší Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media další díl ze série s vyšetřovatelem Willliamem Wistingem od Jørna Liera Horsta, tentokrát s názvem Poustevník. Jedná se o devátý díl, ale návaznost spočívá pouze v přítomný...

Divadlo

Anna Karenina ve společnosti drsných motorkářů

karenina 200Jedno z neméně slavných a nadčasových děl Lva Nikolajeviče Tolstého se rozhodli tvůrci nejnovější rock opery přenést do moderního prostředí motorkářského klubu.

...

Film

VI. Festival tanečních filmů: Jedinečná událost pro milovníky filmu a tance 23. – 25. dubna v kině Lucerna

Tanecni festival perexFestival tanečních filmů, jediný svého druhu v České republice, vstupuje do VI. ročníku. Od 23. do 25. dubna bude v pražském kině Lucerna k vidění unikátní kolekce desítek filmů dance for ca...