Nová webová stránka o Karlu IV. a o akcích k výročí jeho narození

Nová webová stránka o Karlu IV. a o akcích k výročí jeho narození

karel web 200Letošní 700. výročí narození císaře a krále Karla IV. si připomíná řada institucí, měst a míst po celé republice.

 

 

 

Se záměrem přinést zájemcům aktuální informace o karlovských akcích na jednom místě připravila agentura CzechTourism, která je partnerem Národního památkového ústavu, webovou stránku www.karel700let.cz, která nabízí výlety po stopách slavného vladaře, jeho interaktivní životopis, příběhy lokalit spjatých s jeho životem i vládou a také kalendář akcí s širokým tematickým zaměřením programu.

karel web

Prostřednictvím webu si mohou zájemci plánovat trasy svých prázdninových výletů, nebo si vytisknout mapu.
(Foto: autor, www.npu.cz)Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (8)


Literatura

TGM očima slečny Alce a mistra Viktora

TGM ocima alice perexO historických postavách lze vyprávět nudně, přežvýkávat letopočty a nutit ostatní biflovat je. Daleko lepších výsledků se ale dosáhne tím, když je již nežijící politik či umělec představen jako člověk, ne jako soubor čísel...

Divadlo

19. DIVADELNÍ FLORA se hlásí o slovo

divadelni flora 200Od 8. do 17. 5. bude v Olomouci na jedenácti městských scénách – za účasti divadelníků ze sedmi evropských zemí – probíhat již 19. ročník mezinárodního festivalu Divadelní Flora.

...

Film

Mumie omotaná temnými silami

Mumie perexKdyž dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeoložka Jenny Halsey (Annabell Wallis) objeví sarkofág egyptské princezny Ahmanet (Sofia Boutella), netuší, co bude následovat. Ahmanet totiž před dvěma tisíci lety chtěla převzít vládu v Egyptu po sv...