Nevrlý Ruda

Nevrlý Ruda

Tisk

ruda perexZase jedna boží knížka pro děti.  O tom, že projevovat emoce je v pořádku, že mít špatnou náladu je v pořádku a přiznat si, že jsem naštvaná, je v nejlepším pořádku.


Ruda je opičák, který nemá svůj den, vadí mu úplně všechno. Jeho přátelé se mu snaží radit, co má dělat, aby si zlepšil náladu, ale on se jen víc a víc vytáčí a na všechny křičí, že není naštvaný. Jenže pak si přizná, že naštvaný je a že to tak asi ještě chvíli bude, než ho to přejde, a v tu chvíli se začne cítit lépe.

Ruda 3
Z toho by se mohli poučit i mnozí dospělí - prožít si emoci, pojmenovat ji a nechat jít, takhle jednoduché to může být…

ruda 1

Nevrlý Ruda

Autor: Susanne Lang

Překlad: Ondřej Fafejta

Ilustrace: Max Lang

Vydalo: Nakladatelství Portál, 2023

Počet stran: 32

https://obchod.portal.cz/detska-literatura/nevrly-ruda/ 


 
Banner

Hledat

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál


Literatura

Hledáte poklidnou detektivku plnou sněhu?

Snezna slepota 200Do horkých letních dní se hodila kniha Sněžná slepota odehrávající se v městečku Siglufjördur na severu Islandu. Jaká tato detektivka byla?

...

Divadlo

Láska kvete v každém věku

posledni romance 200Divadlo Ungelt uvedlo začátkem tohoto roku na své scéně hru Joea DiPietra Poslední romance, ve které se sešly vyzrálé herecké osobnosti Alena Vránová, Petr Kostka a Carme...

Film

Godzilla zasahuje

godzilla perexPravěký veleještěr pojmenovaný Godzilla se v japonských kinech poprvé objevil přesně před šedesáti léty (film v tuzemské distribuci nazvaný Probuzená zkáza mohli čeští diváci spatřit až o tři...