Jak jíst a žít skutečně zdravě a opravdově (podle Margit)
Kultura21.cz

Jak jíst a žít skutečně zdravě a opravdově (podle Margit)

Velmi osobní kniha perexJe to už nějaký ten pátek, co poprvé vyšla Velmi osobní kniha o zdraví. Mezitím si vysloužila označení "bestseller" a existuje nejen ve verzi tištěné, ale i elektronické a audio-knižní. Margit Slimáková, úspěšná česká dietoložka a poradkyně ohledně zdravého životního stylu, v ní otevřeně píše o své cestě za fyzickým i duševním zdravím, aby motivovala a inspirovala ostatní. A pojala to opravdu komplexně – od stravování přes odpočinek, péči o sebe a prevenci, až ke vztahu k životnímu prostředí.

 


Svůj návod na zdravý život si poskládejte sami
V anotaci ke knize je výstižně napsáno, že přináší „střípky ověřených doporučení a nápadů, jak o sebe v tomto hektickém světě co nejlépe pečovat“. Přesně tak obsah působí. Od všeho je tu kousek, aby si každý nakonec poskládal mozaiku podle svých možností. Protože vůbec není třeba stát se úplně dokonalou bytostí. Úplně postačí, když se nad vším, co děláme, pořádně zamyslíme. Například jestli konzumujeme opravdové jídlo, nebo jen nějaké náhražky. Nebo zda máme my a naše děti dostatek zdravého pohybu. Případně jak jsme na tom se vztahem k životnímu prostředí. A co je nejdůležitější, jak si vážíme sami sebe, svého času, zdraví a mezilidských vztahů.


Ať dogmatik si, co chce, říká, je jeho názor nezdravý…
…jen tahle zdravá polemika dokáže něco napravit. Podle mě tenhle úryvek z písničky Milenci v texaskách přesně vystihuje záměry Margit Slimákové. Jak na stránkách knihy, tak na svém blogu či na Facebooku předkládá pečlivě vybrané podklady a kdokoliv s ní může zdravě polemizovat. Ona sama je otevřena přijímat konstruktivní kritiku (nikoliv nenávistné „hejty“). Naštěstí fanoušků z řad vyznavačů zdravého životního stylu má dost a zástupy dalších se jí daří oslovovat. Právě oni dostávají šanci napravit to, co dosud zanedbávali.


Zvládnete to. Když sami budete chtít
Díky přehledně členěnému textu, vypíchnutí stěžejních informací a srozumitelnému podání celého obsahu je snadné získat pocit, že to všechno zvládnete. Že už víte, jak na to. A kdybyste náhodou něco důležitého zapomněli, klidně se můžete ke knížce vrátit, znovu ji prolistovat a najít si, co potřebujete. Ve finále je to se zdravým životním stylem jako se vším – dokážete to, když sami budete opravdu chtít.


PharmDr. Margit Slimáková se specializuje na odbornou osvětu v oblasti zdravotní prevence a výživy. Poskytuje poradenství, publikuje, školí a přednáší. Napsala bestseller Velmi osobní kniha o zdraví a založila Globopol coby 1. český think tank pro otázky veřejného zdraví. Vystudovala farmacii a výživu a ve své práci využívá osvědčené poznatky ze všech oblastí medicíny. Podle rozsáhlého průzkumu nezávislé mezinárodní organizace Ashoka je nejvlivnější českou expertkou v oblasti zdravého životního stylu, zdravé výživy a přístupu ke zdravotní péči. V minulosti pobývala a pracovala v Německu, Číně, Francii či USA.

Velmi osobní kniha


Velmi osobní kniha o zdraví
Autor: Margit Slimáková
Žánr: Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Zdraví
Vydáno: 2018, BizBooks,
1. vydání originálu: 2018
Počet stran: 336
Ilustrace/foto: Remi Pavlovská
Autor obálky: Remi Pavlovská


Hodnocení: 85 %www.albatrosmedia.cz/tituly/36466105/velmi-osobni-kniha-o-zdravi


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Videorecenze knih

Rozhovor

Wisdom: „Naše česká fanouškovská základna je pravděpodobně nejfanatičtější“

wisdom 200Na festivalu Made of Metal se v pátek 15. srpna představí maďarská metalová skupina Wisdom. Jakou plánují show, jak se těší a jaká je hudební scéna v Maďarsku? To se dozvíte v tomto rozhovoru.

...

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Čtěte také...

Propagujte kondiční plavání s Plaveckou soutěží měst

PSM perexLetos na podzim se uskuteční již 28. ročník Plavecké soutěže měst, kterou organizuje Česká asociace Sport pro všechny pod záštitou ČUS v rámci projektu Sportuj s námi. Zakladatelem soutěže je Aleš Procházka.

 

...

Literatura

Genialita ptáků vás ohromí

genialita ptaku 200Nakladatelství Kazda vydalo knihu populizátorky přírody Jennifer Ackerman s názvem Genialita ptáků. Jedná se o její nejnovější počin a je plná velmi zajímavých informací.

...

Divadlo

Tajem staré lišky Báry Hrzánové: Báječný životopis svérázné herečky

hrzanova 200Životopisné knihy jsou mojí vášní. Ne, že bych je vyhledávala, ale když se mi dostanou do ruky, nepohrdnu a patřičně si je vychutnávám: pokaždé totiž mají jinou chuť. Záleží na osobnosti, o které je tu psáno. Jinak si čtu o Nigelle Lawson, jinak o Frediem Mercurym.

...

Film

Vánoce, Vánoce přicházejí, radujme se...

dvanact mesicku majkusova vojtekTelevizní vánoční programy spoléhají na jistotu: zejména každoroční opakování pohádek vytváří jakousi jistotu, že vše zůstává při starém - nic z toho, nač ...