Australský metal v podání Swimming with Sharks a jejich Fragmentů

Australský metal v podání Swimming with Sharks a jejich Fragmentů

Email Tisk

swimmingwithsharsk 200Kontinent Austrálie ukrývá mnohá tajemství a mnohé endemity. Totéž by se dalo říct i o hudbě z této části zeměkoule. Z hlavy mě napadá snad jen jedna extrémní hudební skupina z tohoto kontinentu, a to The Berzerker. Dnes vám ale chci přiblížit mladé Swimming with Sharks z Nového Jižního Walesu.

 

 


O kapele samotné se toho moc zjistit nedá. Tihle mladíčci to dali dohromady v roce 2006 a Fragments je jejich jediný počin. Sestava je takováto: Aaron Grice - zpěv, Andy Jackson - kytara, Nelson Foster - bicí, Brad Rogerson – kytara a Caleb Harrower - basa.

Deska Fragments by se dala popsat jako snad každý mladý člověk – energická, živelná, dravá. Písničky jsou vesměs krátké, ale svižné a technicky na vysoké úrovni. Trochu mi to připomíná Dr. Aculu, až na to, že kluci z Austrálie nežertují a jejich hudba není nabitá vtípky, ale je zlostná a tvrdá. Otvírák mi přišel strašně rychlý, až jsem si říkala, jestli jim to opravdu všechno odbubnoval živý bubeník. Líbí se mi, že nespadají do zaběhlé nudné rutiny a vymýšlí nejrůznější vyhrávky. Základní myšlenka písničky Labyrinths, její základní kámen, mě dostal. Agresivnější, jak zpěv, tak kytarová sekce, to jsme u songu Fragments Of the Defiled. I bicí graduje s každou písničkou. Jediné, co mi přišlo absolutně mimo mísu, to je instrumentálka. Písně, jež následovaly po ní, už nebyly tak plné energie a naléhavosti, spíš se svezly na předešlých písních. Rozhodně mají chladnější atmosféru a tak nechytnou. U závěrečné a nejdelší (5:14) skladby se mi líbilo, jak vyšuměla do ztracena. 

Technicky libozvučný a kvalitní metal, potažmo deathcore, si nenechám ujít. O to víc mě překvapilo, že něco takového se zrodilo u protinožců – ale to bude jen tím, že s místní tvorbou nejsme my Evropané nijak zvlášť obeznámeni. Příznivci technické hutné brutální hudby tento objev snad potěší. Ostatní ať zkusí pohledat něco jim blízkého v daleké Austrálii.

swimmingwithsharks

 

Název nosiče: Fragments
Interpret: Swimming with Sharks
Žánr: deathcore, technický metal
Skladby: 01. Disciples Of Ignorance, 02. Labyrinths, 03. Fragments of the Defiled, 04. Dismemberment, 05. The Tyrant Incarnate, 06. Apocalyptic Eradication, 07. Instrumental, 08. The Hand of Torment, 09. Mankind s Hamartia, 10. The Refining
Stopáž: 32:36
Vydavatelství: vlastní vydání
Hodnocení: 66 %
Zdroj foto: internet


 

Rozhovor

Saxofonista Milo Suchomel pokrstil svoj tretí album „... chcem robiť filmovú hudbu. Čakám na ponuky režisérov, kedy ma už konečne oslovia...“

Suchomel Rozh perexMilo Suchomel pokrstil 27. apríla svoj nový album Jazz In The City v priestoroch klubu Babylon v Bratislave. Patrí nielen medzi popredných hudobníkov na jazzovej scéne...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Jde si vůbec říkat o znásilnění?

rikala si o to 200Odpověď na tuto otázku se snaží najít kniha irské spisovatelky LouiseO´Neillové, která na příběhu populární Emmy ukazuje, jaké dopady může mít jedna noc…

...

Divadlo

Hostínské divadelní léto 2013

200 divadloV malebném koutu jižních Čech, kousek od Orlické přehrady se na louce v Hostíně u Kovářova odehraje už třetí ročník divadelní přehlídky „Hostínské divadelní léto 2013“.

...

Film

Nebezpečné pokušení může přepadnout každého


nebezpecnepok0Film Nebezpečné pokušení (2015) je spíš taková tradiční inscenace o tom, co se může stát, když venku prší a všude je spousta rozdělané práce. Povinnosti, starosti o rodinu a majetek, šťastné manželství, ale jakoby tady něco chybělo.