Australský metal v podání Swimming with Sharks a jejich Fragmentů
Banner

Australský metal v podání Swimming with Sharks a jejich Fragmentů

Email Tisk

swimmingwithsharsk 200Kontinent Austrálie ukrývá mnohá tajemství a mnohé endemity. Totéž by se dalo říct i o hudbě z této části zeměkoule. Z hlavy mě napadá snad jen jedna extrémní hudební skupina z tohoto kontinentu, a to The Berzerker. Dnes vám ale chci přiblížit mladé Swimming with Sharks z Nového Jižního Walesu.

 

 


O kapele samotné se toho moc zjistit nedá. Tihle mladíčci to dali dohromady v roce 2006 a Fragments je jejich jediný počin. Sestava je takováto: Aaron Grice - zpěv, Andy Jackson - kytara, Nelson Foster - bicí, Brad Rogerson – kytara a Caleb Harrower - basa.

Deska Fragments by se dala popsat jako snad každý mladý člověk – energická, živelná, dravá. Písničky jsou vesměs krátké, ale svižné a technicky na vysoké úrovni. Trochu mi to připomíná Dr. Aculu, až na to, že kluci z Austrálie nežertují a jejich hudba není nabitá vtípky, ale je zlostná a tvrdá. Otvírák mi přišel strašně rychlý, až jsem si říkala, jestli jim to opravdu všechno odbubnoval živý bubeník. Líbí se mi, že nespadají do zaběhlé nudné rutiny a vymýšlí nejrůznější vyhrávky. Základní myšlenka písničky Labyrinths, její základní kámen, mě dostal. Agresivnější, jak zpěv, tak kytarová sekce, to jsme u songu Fragments Of the Defiled. I bicí graduje s každou písničkou. Jediné, co mi přišlo absolutně mimo mísu, to je instrumentálka. Písně, jež následovaly po ní, už nebyly tak plné energie a naléhavosti, spíš se svezly na předešlých písních. Rozhodně mají chladnější atmosféru a tak nechytnou. U závěrečné a nejdelší (5:14) skladby se mi líbilo, jak vyšuměla do ztracena. 

Technicky libozvučný a kvalitní metal, potažmo deathcore, si nenechám ujít. O to víc mě překvapilo, že něco takového se zrodilo u protinožců – ale to bude jen tím, že s místní tvorbou nejsme my Evropané nijak zvlášť obeznámeni. Příznivci technické hutné brutální hudby tento objev snad potěší. Ostatní ať zkusí pohledat něco jim blízkého v daleké Austrálii.

swimmingwithsharks

 

Název nosiče: Fragments
Interpret: Swimming with Sharks
Žánr: deathcore, technický metal
Skladby: 01. Disciples Of Ignorance, 02. Labyrinths, 03. Fragments of the Defiled, 04. Dismemberment, 05. The Tyrant Incarnate, 06. Apocalyptic Eradication, 07. Instrumental, 08. The Hand of Torment, 09. Mankind s Hamartia, 10. The Refining
Stopáž: 32:36
Vydavatelství: vlastní vydání
Hodnocení: 66 %
Zdroj foto: internet


 

Rozhovor

Přečtu kolem pětačtyřiceti knih za rok a nejradši mám šálek dobrého kakaa

Vrata3Vratislav Šálek patří mezi výrazné osobnosti magazínu Kultura 21, pro který pilně pracuje již řadu let. Jeho hlavní pracovní náplní je komunikace s nakladatelstvím a zprostředkovávání knižních výtisků k recenzi. Co na sebe v rozhovoru prozradil?

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Multikulti pindy jedný český mindy

multi kulti pindy 200Multikulti – Pindy jedný český mindy je v pořadí již devatenáctou vydanou knihou české spisovatelky Ivy Pekárkové. Publikaci dělí do šesti částí, na které se nyní podrobněji zaměřím.

...

Divadlo

Divadlo Bolka Polívky baví

Divadlo B Polivky  perexJedním z nepřehlédnutelných pojmů v kultuře České republiky je herec, mim, dramatický autor a divadelní principál Boleslav Polívka. Už léta množstvím nápadů udivuje a baví.

...

Film

Kritická dokumentární tvorba se stává riskantním podnikem

edp perexVe dnech 3. – 9. března 2018 se uskuteční EAST DOC PLATFORM, největší akce pro dokumentární tvůrce ve střední a východní Evropě. Během týdne se v Praze potká světová špička filmových profesionálů, distributorů, televizních a festi...