Metalové okénko - listopad

Metalové okénko - listopad

mo 200Mezi hlavní události měsíce listopadu patří bezesporu vydání dlouho očekávané nahrávky kapely Metallica, novinky Hardwired... to Self-Destruct, která vznikla osm let po kontrovezzní desce Death Magnetic. Kapela rozjíždí masivní kampaň na podporu svého nového materiálu, takže vás čeká spousta klipů a zajímavostí, ale samozřejmě se dostane i na další metalové kapely.

 

Američtí romantici Papa Roach nás chtějí nalákat na nové album, které má vyjít někdy začátkem příštího roku a předkládají nám novou skladbu – Crooked Teeth:

Bývalý basák legendární kapely Pantera a Down Rex Brown dokončuje nahrávání sólové desky, která by měla vyjít začátkem roku 2017. Brown bude zpívat a hrát na kytaru a basu písně, které jsou inspirovány hudbou 70. let.

Po čtyřech letech od eponymní desky Satyricon nám norští black metaloví náladotvůrci nabídnou novinkový materiál někdy v nespecifikovanou dobu v příštím roce.

Rok 2017 bude znamenat nové album i pro personu Marilyna Mansona, který vydá jubilejní desátou desku. Ta ponese svárlivý název SAY10 a tady se můžete podívat na teaser, pokud se tedy odvážíte:

Arch Enemy vydají 31. března nový živák ve verzi DVD, na kterém se budete moct podívat na jejich vystoupení z Wacken Open Air festivalu v Německu. Zde vystupovali na podporu desky War Eternal a taky chtějí všem představit novou zpěvačku Alissu White-Gluz, která je hlasem a tváří Arch Enemy právě od desky War Eternal, tedy od roku 2014.

Frontman kanadských Kataklysm Maurizio Iacono stojí za projektem Ex Deo, který se co se týká textů, profiluje na starověký Řím. Na třetím albu The Immortal Wars, které vyjde 24. února, se zaměří na velmi zajímavé punské války.

mo exdeo

Kalifornští Devildriver svým nejnovějším klipem Trust No One zavzpomínají na své vystoupení na Ozzfest Meets Knotfest v Devore. Užijte si tu atmošku!

Nový klip tu máme i od pana Roba Zombieho, konkrétně písničku Get Your Boots On! That's The End Of Rock And Roll! z neméně víceslovného alba The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser, které vyšlo koncem dubna.

Dne 18. listopadu vyšlo dlouho očekávané album kapely Metallica. Kapely, kterou znají i ti, jež tvrdší hudbě neholdují. Na její podporu vydali spoustu videoklipů, namátkou vybírám ten k písni Lords Of Summer, ze které stále čiší živelnost a ze které cítíte starý duch téhle bandy.

Dalším videem je Caught Up In The Gears Of Application od kapely Superjoint. Tady hraje prim bývalý frontman Pantery Phillip Anselmo.

S klipy se roztrhl pytel, tentokráte tu máme video kapely Killswitch Engage k písničce Cut Me Loose z jejich nejnovější desky Incarnate, která vyšla letos v březnu.

Zdroj: www.blabbermouth.net


 

PřihlášeníImago, imagines I.-II.

Autoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen dvourozměrný obraz, kresbu apod., ale i výtvory trojrozměrné a případně i díla architektonická). academia.cz

Život byl pes

Tak to jsem já – pes Život. Rozhodně jsem se nenarodil jako domácí mazlíček. Díky různým okolnostem, které vám budu vyprávět, a také díky mému vzhledu a povaze, nikoho nenapadlo ho ze mě udělat. grada.cz


Literatura

Kocour Bob a jeho životní moudrost – moudrost skrytá v kočce

Kocour BOBBobovo poselství, a zároveň jeho moudrost, je jednoduché – užívejte si nejvíce, co to jde, věřte si, všímejte si věcí kolem sebe, oceňujte každý den, vymezte si své hranice, a je toho mnohem více. Bob nikdy nepromešká žá...

Divadlo

Láska je láska – ale řízek je řízek

vzpoura nevest 200Tento podtitul nese nová hra autorské dvojice Michaely Doleželové a Janky Ryšánek Schmiedtové s názvem Vzpoura nevěst. Ty se komediálním způsobem podívaly na zoubek jak dnešní době,...

Film

Recenze: Prázdniny v Provence

prazdniny v provence200Tento film vypráví o trojici muzikantů, již znechucených povinností ustavičně vystupovat, kteří se jednoho dne sbalí a prchnou do slunné Provence k tetě jednoho z nich. Záhy vplují do malé české komunity, která se ve francou...