Metalfest 2012: den druhý

Metalfest 2012: den druhý

Tisk

Po krátkalté noci jsme vstávali do pošmourného rána a začal druhý den plzeňského Metalfestu - SOBOTA 9.6.

 

 

 

Huntress

Tuhle kapelu kdosi kdesi označil za objev roku - ale, pánové prominou, zpěvačka Jill je možná pro někoho kočka jako pes, ale pro mě to byl spíš průšvih roku. To, co předváděla zejména ve výškách, mě tak tahalo za uši, že jsem vydržela stěží dvě písně.

 

alt

 

Nexus Inferis

Jedna z hodně extrémních kapel, působivé maskování, ale jejich hudba je pro mě jen neidentifikovatelný hluk. 

alt

Dymytry

Tak tohle je jiné kafe. Maskování sice také velmi působivé - ale texty v češtině, naprosto bez servítků a o věcech, které můžou štvát mnohé z nás. Už jsem zvědavá na jejich nové CD s názvem Neonarcis, vyvolává ve mně zajímavé asociace. Viděla jsem je už potřetí, jsou to takové festivalové stálice - ale baví a nenudí. Velkého aplausu se dostalo kytaristovi Jirkovi „Dymo“ Urbanovi, který se nedávno stal otcem. Jako první věc dali „anglickou“ písničku perfektním growlem (já osobně jsem nikdy moc nepochopila, proč se deathmetalové kapely obtěžují s texty, když jim stejně skoro nikdo nemůže rozumět).


Dále zahráli: Sqadra Razora, Dost, Dejte mi pít, ochutnávku z nové desky (chválili síť pro sociály a rádi by měli svoje rádio :-D ), sólo na bicí Miloše Majera, jako krásný zvyk reviválů něco od Korn, Jsem nadšenej, Benzín, Strážná věž, Smysl už nehledám.

Grand Magus

Další pohodová kapela, na kterou jsem se moc těšila a nezklamali. Jen bubeník mi přišel nějak nepovědomý, a později na autogramiádě jsem zjistila, že Seba Sippolu nahradil v kapele nový člen Ludwig Witt, jede s nimi první turné. Předvedli kvalitní výkon, i když zvuk byl o něco slabší než z CD, tuším, že ve studiu téhle švédské trojce někdo vypomáhá. Co se týče návštěvnosti, predátoři Dymytry je tedy dostali na lopatky.

Setlist:
1.    Kingslayer
2.    Like The Oar Strikes The Water
3.    Ravens Guide Our Way
4.    I, The Jury
5.    Valhalla Rising
6.    The Shadow Knows
7.    Hammer Of The North
8.    Iron Will

SepticFlesh

Měli hrát už na loňském zimním MOR ve Zlíně, jeli společné turné s Amon Amarth - ale pár dní před festivalem své vystoupení zrušili, i když jim prý zlínský pořadatel nabízel přepravu na své náklady a všemožnou pomoc. Dostali se tím pádem na „černou listinu“ - ale zdá se, že jim bylo odpuštěno natolik, že mohli svůj melodický death metal prezentovat v Plzni.


Jsou sice z Řecka, ale témata jejich písní jsou spojena spíš s dávnou érou velkých říší Egypta nebo Mezopotámie. Při poslechu jejich hudby se mi vybavují temné chodby pomalované hieroglyfy a očouzené desítkami pochodní, krvelačná pravěká božstva a ponuré obřady k jejich poctě. Jako příjemné oživení se občas vklíní cosi výrazně současněji znějícího, například skladba DNA z alba Revolution DNA, kterou ale v Plzni bohužel nehráli. Tématikou ani stylem hudby to není moc „odpolední“ kapela, na tom zimáku by jim to možná bývalo slušelo líp.

Setlist:
1.    The Vampire From Nazareth
2.    Communion
3.    A Great Mass Of Death
4.    Pyramid God
5.    Lovecraft's Death
6.    Annubis
7.    Persepolis
8.    Oceans Of Grey
9.    Five-Pointed Star

Vader

Před dvěma lety jsem je tady v Plzni viděla poprvé a docela jsem sama sebe překvapila, že se mi jejich vystoupení líbilo - ale letos jsem je nějak nestihla. Jen by mě zajímalo, čím to je, že tak nábožensky založená země, jako je Polsko, vysílá do světa tolik extrémně tvrdých kapel - Decapitated, Behemoth, Vader, Hate...

Arakain

Avizovali setlist poskládaný jen z prvních dvou alb, která jsou teď už hodně těžko k sehnání - ale kupodivu jsem se i chytala. Sice zase docela obstojně pršelo, ale čeští fans nezklamali, vydrželi až do konce, a české kapely na tomhle festu rozhodně nezapadly. Arakain nás pozvali na výroční koncert, který se bude konat 26.10. v Letňanech na výstavišti a kromě Lucie Bílé prý přijde ještě spousta dalších hostů.

Setlist:
1.    Pán bouře
2.    Gilotina
3.    Šeherezád
4.    Schizofrenie
5.    311. peruť
6.    Kamennej anděl
7.    Amadeus
8.    Strážci času

 alt

Powerwolf

Co k nim ještě napsat po loňské recenzi jejich posledního alba? Je to taky festivalová stálice - dá se velmi dobře odhadnout, co od nich očekávat, překvapení se nekonají, jedou si stále ve své upíro-vlkodlačí a pseudonáboženské image, jejich vtípky jsou taky pořád skoro stejné - ale nevím, jak to dělají, že ty lidi dokážou tak totálně zblbnout. Jejich show, to byl masakr. Odcházela jsem rovnou na pivo, vyřvaná do sípotu. Ještě že letos aspoň nehráli v pravé poledne a nespálila jsem si nos jako už podvakrát.

Setlist:
1.    Sanctified With Dynamite
2.    Prayer In The Dark
3.    We Drink Your Blood
4.    Raise Your Fist, Evangelist
5.    In Blood We Trust
6.    Werewolves Of Armenia
7.    Resurrection By Erection
8.    All We Need Is Blood
9.    Saturday Satan
10.    Kiss Of The Kobra King
11.    Lupus Dei (outro)

 alt

Axxis

Pro mě největší lákadlo tohoto večera. Styl hudby, jaký mě nikdy nepřestane bavit - krásné melodie, výrazné kytary, příjemný hlas zpěváka Bernharda Weisse. A nezklamali. Bernhard je taky showman, který to s publikem umí - jeho projevy v rádoby češtině s tahákem vyvolaly bouře smíchu. A akce s vytažením nic netušící (?) dívky Emilie z publika na pódium, zapojení dívky do koncertu s „typickým heavy metal Metallica drum nástrojem“ - tamburínou - mi sice přišla malinko naaranžovaná, ale měla úspěch. Píseň Heavy Rain And Thunderstorm naštěstí přivolala jen malou přeháňku, která nás nemohla odradit, a při Touch The Rainbow se sice duha neobjevila, ale pršet přestalo. Axxis pro mě také 100%. A kdo je prošvihl, má ještě jednu šanci v září ve Zlíně.

Setlist:

  1. Blood Angel
  2. Heavy Rain And Thunderstorm
  3. Save me
  4. Touch The Rainbow
  5. Utopia
  6. Tales Of Glory Island
  7. Living In A World
  8. Little Look Back
  9. Kingdom Of The Night
  10. Na na na na, Hey Hey Hey, Kiss Him Goodbye (kotel si opět zahulákal)

 alt

 Behemoth

 Další temná a zmalovaná horda z Polska, překvapivě se ani nic moc nedělo pod pódiem. Přišla jsem až ke konci a nejvíc mě zaujaly jejich pyroefekty, které mi připomínaly Zelenou Míli od Stephena Kinga. Druhý den jsem v písku před stagí našla stovky malých černých plastových obdélníčků.

 Kreator

 Poslední kapela tohoto večera sice nepatří mezi mé favority, ale řekla bych, že fans thrash metalu si ji zase parádně užili. V kotli se děly děsivé věci, ještě že jsem se na ně dívala z bezpečí druhého ochozu. Amfiteátr byl zase narvaný až nahoru.

 Setlist (zdroj - setlist.fm)
1.    The Patriarch
2.    Violent Revolution
3.    Hordes Of Chaos (A Necrologue For The Elite)
4.    Phobia
5.    Phantom Antichrist
6.    Extreme Aggression
7.    People Of The Lie
8.    From Flood Into Fire
9.    Terrible Certainty
10.    Enemy Of God
11.    Voices Of The Dead
12.    Coma Of Souls
13.    Endless Pain
14.    Pleasure To Kill
15.    Terrorzone
16.    Betrayer
17.    Flag Of Hate / Tormentor

alt



Zdroj foto: autorka článku

Po krátké noci jsme vstávali do pošmourného rána a začal druhý den plzeňského Metalfestu - SOBOTA 9.6.

 

Přihlášení



Martin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

David Stypka se draka NEBOJí

Neboj perex28. dubna 2017 vychází nové album Davida Stypky a jeho kapely Bandjeez s názvem NEBOJ. Už teď je v médiích poprask a jméno Stypka se skloňuje v mnoha pádech, naposledy byl s kapelou viděn v Dobrém ránu s ČT, a jak sám uvádí, poskytuje šest rozhov...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Jak vydělat na internetu? Novinka z IFP Publishing vám to shrne!

internet  perexMáte svůj sen? Chcete si vydělávat na vlastní pěst něčím, pro co hoří vaše srdce? Tak to máte půlku této praktické i motivační knihy za sebou. Nemáte-li úplně jasno, posaďte se soustředěně už k první stránce, protože autorce se podař...

Divadlo

Festival Setkání Stretnutie odtajnil program

setkani stretnutie200Ve Zlíně se od 14. do 19. května bude konat 28. ročník česko-slovenského divadelního festivalu Setkání Stretnutie. Na co se můžete těšit?

 

...

Film

I obyčejné práškovací letadélko se může prosadit

200 letadlaPo velkém úspěchu animovaných Aut (i jejich volného pokračování) se antropomorfizovaná vozidla opět vracejí, tentokrát ve snímku Letadla. Autíčka, tentokrát v roli pomocníků či příznivců, se sice vyskytují i nyní, ale toliko v roli žertovnýc...