LEGENDY SE VRACÍ do Prahy

LEGENDY SE VRACÍ do Prahy

legendy se vraciMáte rádi Pink Floyd, Led Zeppelin, Queen, Deep Purple, ale i Lennyho Krawitze nebo Bruce Springsteena? Hity všech těchto interpretů znovu oživuje kapela Legendy se vrací, která se po moravském tažení vrací v pondělí 19. 11. zpět do Prahy, a to do Hard Rock Café.

 

 

Kapela vznikla v roce 2003. V jejím repertoáru se nacházely dosud výlučně vlastní verze převážně rockových, ale i popových hitů. Nedávno se ovšem chlapi pochlapili a vypustili do světa první autorské počiny, písničky Lodě a Chtěl bych ti dát teď mnohem víc…! Chcete-li slyšet, jak jejich vlastní výtvory zní, můžete si buď koupit nové album Gold CD, nebo se na ně přijít v pondělí podívat. Tuto příležitost vám doporučuji nepromeškat, neboť je to do konce roku poslední příležitost je v pražském klubu zastihnout, a kdo ví, jaké mají plány na příští rok…

A kdo že to ty Legendy vlastně jsou? Možná vám tahle kapela nic moc neříká. Jméno Petr Šiška už je ale známější. Pak vězte, že právě on je textařem a zpěvákem Legend. Kromě moderování a zpěvu můžete znát i jeho texty, které skládal pro Věru Špinarovou, Karla Gotta nebo Petra Koláře. Založil třinecký festival Noc plná hvězd, který se letos bohužel konal naposledy.

legendy se vraci

I druhé jméno je ve světě hudby poměrně známé. Roman Izzi Izaiáš, zakladatel a zpěvák skupiny Doga. Izzi má za sebou i filmovou kariéru, roli pornoherce - jehovisty ve filmu Chocking Hazard. Bubeník Libor Pyško hrál s Heidi Janků a Věrou Špinarovou. Má mnoho zkušeností s hudbou jak rockovou, tak bluesovou, swingovou i s country. S Petrem Šiškou založil Noc plnou hvězd. V Legendách začal hrát na netradiční cajón (bicí nástroj latinskoamerického původu, vypadá jako dřevěná bedýnka s kulatým ozvučným otvorem na jedné ze stran) a tím ho prosadil v české rockové hudbě. No a co by to bylo za rockové uskupení bez kytarového mága? Tuto pozici obsadil Andonis Civopulos. Hrál taktéž s Věrou Špinarovou nebo Petrem Kolářem, momentálně kromě Legend vystupuje i s kapelami Nototo, No Talking Band a Marketa Konvičková, Jammy Jack a Marek Collins Revival. Jako host s Legendami vystupuje Miro Bazger na klávesy.

Legendy se vrací je kapela, která hraje „pro dobrou náladu, nostalgické zavzpomínání i k pořádné taneční pařbě“. Snad žádná jiná v našich českých vodách by tuto definici nenaplnila lépe. Průpovídky Petra Šišky vás budou bavit celý večer a hity dob dávno minulých vás nenechají v klidu ani po dvanáctce v práci. Vyrazit si v pondělí do Hard Rock Café je zkrátka asi to nejlepší, co ten den můžete udělat.

legendy se vraci

Legendy se vrací
Datum a místo: 19. 11. 2012, Praha - Hard Rock Café

Zdroj foto: František Stojaspal (facebook.com/legendysevraci/photos_stream)


 


Literatura

Máte špatný den? Zlepšete si ho četbou Dějin lidských průserů

Dejiny lidskych pruseru 200Příběhy o takzvaných f*ckupech a neúspěších jsou v dnešní době velmi oblíbené. Pozadu se nedrží ani nakladatelství Jota, které vydalo knihu Toma Phillipse s názvem Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme po...

Divadlo

Svět podle Amanitas – tentokrát s názvem Destinace

Amanitas divadlo 200Prostranství před pražským Cross klubem se v úterý 29. července promění v tak trochu jiný svět, a to svět nového cirkusu. Budete zde moci shlédnout premiéru pouličního divadla s názvem Destinace v podání skvostných Amanitas.

Film

Prestižní soutěž Jameson Done in 60 Seconds v režii Jameson whiskey je zpět!

altV letošním roce proběhne již druhý ročník soutěže Jameson Done In 60 Seconds v rámci Jameson Empire Awards, která je určena pro všechny fanoušky filmu.

 

...