LEGENDY SE VRACÍ do Prahy
Banner

LEGENDY SE VRACÍ do Prahy

legendy se vraciMáte rádi Pink Floyd, Led Zeppelin, Queen, Deep Purple, ale i Lennyho Krawitze nebo Bruce Springsteena? Hity všech těchto interpretů znovu oživuje kapela Legendy se vrací, která se po moravském tažení vrací v pondělí 19. 11. zpět do Prahy, a to do Hard Rock Café.

 

 

Kapela vznikla v roce 2003. V jejím repertoáru se nacházely dosud výlučně vlastní verze převážně rockových, ale i popových hitů. Nedávno se ovšem chlapi pochlapili a vypustili do světa první autorské počiny, písničky Lodě a Chtěl bych ti dát teď mnohem víc…! Chcete-li slyšet, jak jejich vlastní výtvory zní, můžete si buď koupit nové album Gold CD, nebo se na ně přijít v pondělí podívat. Tuto příležitost vám doporučuji nepromeškat, neboť je to do konce roku poslední příležitost je v pražském klubu zastihnout, a kdo ví, jaké mají plány na příští rok…

A kdo že to ty Legendy vlastně jsou? Možná vám tahle kapela nic moc neříká. Jméno Petr Šiška už je ale známější. Pak vězte, že právě on je textařem a zpěvákem Legend. Kromě moderování a zpěvu můžete znát i jeho texty, které skládal pro Věru Špinarovou, Karla Gotta nebo Petra Koláře. Založil třinecký festival Noc plná hvězd, který se letos bohužel konal naposledy.

legendy se vraci

I druhé jméno je ve světě hudby poměrně známé. Roman Izzi Izaiáš, zakladatel a zpěvák skupiny Doga. Izzi má za sebou i filmovou kariéru, roli pornoherce - jehovisty ve filmu Chocking Hazard. Bubeník Libor Pyško hrál s Heidi Janků a Věrou Špinarovou. Má mnoho zkušeností s hudbou jak rockovou, tak bluesovou, swingovou i s country. S Petrem Šiškou založil Noc plnou hvězd. V Legendách začal hrát na netradiční cajón (bicí nástroj latinskoamerického původu, vypadá jako dřevěná bedýnka s kulatým ozvučným otvorem na jedné ze stran) a tím ho prosadil v české rockové hudbě. No a co by to bylo za rockové uskupení bez kytarového mága? Tuto pozici obsadil Andonis Civopulos. Hrál taktéž s Věrou Špinarovou nebo Petrem Kolářem, momentálně kromě Legend vystupuje i s kapelami Nototo, No Talking Band a Marketa Konvičková, Jammy Jack a Marek Collins Revival. Jako host s Legendami vystupuje Miro Bazger na klávesy.

Legendy se vrací je kapela, která hraje „pro dobrou náladu, nostalgické zavzpomínání i k pořádné taneční pařbě“. Snad žádná jiná v našich českých vodách by tuto definici nenaplnila lépe. Průpovídky Petra Šišky vás budou bavit celý večer a hity dob dávno minulých vás nenechají v klidu ani po dvanáctce v práci. Vyrazit si v pondělí do Hard Rock Café je zkrátka asi to nejlepší, co ten den můžete udělat.

legendy se vraci

Legendy se vrací
Datum a místo: 19. 11. 2012, Praha - Hard Rock Café

Zdroj foto: František Stojaspal (facebook.com/legendysevraci/photos_stream)


 


Literatura

Nejen e-čtečky, ale i tablety a počítače jsou v oblibě pro čtení knih

KOYAANISQATSI 200Ani knihy neunikly moderním technologiím; oproti minulosti jsou čím dál více propojované třeba s chytrou elektronikou. Technologický pokrok několika posledních let rozšířil možnosti, jak jak si svou oblíbenou knihu přečíst.

...

Divadlo

Září v DISKu

disk200Nová sezóna začne v DISKu zbrusu novými kusy na zbrusu nové podlaze.

...

Film

Yes man říká na všechno ano

yes man 200Romantická komedie Yes man (2008) pokračuje směrem, kterým se Jim Carrey vydal už kdysi dávno. Společně s krásnou Zooey Deschanel zažívá tentokrát trochu jiné dobrodružství. Učí se říkat „ano“ v...