V talk show Marka Ebena Na plovárně zazářila i harfistka Jana Boušková

V talk show Marka Ebena Na plovárně zazářila i harfistka Jana Boušková

Tisk

na plovarne200Zatímco některé televizní talk show upadají do stereotypu a pozvolné nudy, pořad Na plovárně, ačkoliv už působí na obrazovce od roku 1998, si drží fazónu a úroveň. Může za to jednak skutečnost, že je tato talk show podepřena jednak osobou hostitele, kterým je Marek Eben, jednak brilantní dramaturgií a režisérem Janem Hojtašem. Stalo se tak i posledně, když byla moderátorovým hostem světoznámá harfistka Jana Boušková.

Mám pocit, že Marek Eben není z moderátorů, který by nutil své hosty buď do vulgárních slov, jak to nedávno postihlo v jiné talk show jednu známou operní pěvkyni, anebo do stokrát slyšených příběhů bulvárního ražení a sází jednu banální otázku za druhou. Mám pocit, že Marek Eben o věcech a lidech hodně přemýšlí, když už má s nimi vést rozhovor.

Nejde o žádnou bulvární nebo investigativní žurnalistiku. Je to o něčem jiném. Kromě toho, že je Marek Eben herec a muzikant, je také moderátor netuctového projevu, jehož sympatické a seriózní vystupování baví nejen publikum, ale i pozvané hosty. A že jich bylo jak z tuzemska, tak se zahraniční scény…

na plovarne1

Navíc Marek Eben umí dělat rozhovory, které mají šťávu, a přitom mají vysoký moderátorský standard, navíc se v nich divák dozví spoustu zajímavých informací, které kolikrát ani sám host zatím neřekl v jiných rozhovorech. Příkladem byla i Jana Boušková, která je světovou hvězdou ve svém oboru, ale díky moderátorovi odpověděla i na otázky, které jí většina novinářů či moderátorů nepokládá.

I když hodně lidí ví o jejím loňském veleúspěšném albu Má vlast, které si svým způsobem „postavila“ a natočila sama (nakonec byla o albu Na plovárně řeč), přesto se diváci dozvěděli třeba o tom, kdo ji jako malou naučil noty, ale také o jejích prvotních hudebních motivacích, o dětském publiku, o kolegialitě či o zajímavých hudebních fúzích v zahraničí.

na plovarne2

Faktem je, že i sympatická „světoběžnice“ Jana Boušková umí poutavě vyprávět nejen o své cestě za hudebním štěstí a vášni, ale také o životě a lidech, které ve své zářivé kariéře potkala. Když k tomu připočteme gentlemanskou, inteligentní a zábavnou kultivaci Markem Ebenem, pak televizní talk show Na plovárně nemá šanci skončit ve frázích, banalitách a vulgaritách.

na plovarne3

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1093836883-na-plovarne/222542152000002/

Zdroj foto: archiv


 

Přihlášení



Martin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Přišel jsem na to, že i s harfou se dají dělat šílené věci, říká Michal Matejčík

michal matejcik perexVídeň, Hamburg, Berlín, Sapporo, New York... To jsou alespoň některá z měst, kde koncertoval slovenský harfista Michal Matejčík. Respekt mu zajistily precizní hra a originální úpravy skladeb různých stylů, což vyvrcholil...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

10. ročník Svatojánské slavnosti NAVALIS 2018
Navalis 200Stejně jako v letech předešlých, tak i ve dnech 14. a 15. května 2018 proběhl další ročník Svatojánských slavností NAVALIS. Tentokrát se slavilo první jubilejní desáté výročí, které se v novodobé historii uskutečnilo v Praze.

Literatura

Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město – pokračování podivuhodného dobrodružství

Sirotcinec Podivne mesto200První díl (Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti), kterým se Ransom Riggs dostal na žebříčky bestsellerů byl jednoznačně něčím zcela výjimečným. Použitím dobových fotografií vnesl do příběhu nenapodobitel...

Divadlo

Divadelní Flora odstartovala ve velkém

altOd čtvrtečního večera probíhá v Olomouci jeden z největších českých divadelních festivalů, Divadelní Flora. Její 16. ročník přibližuje festivalovým návštěvníkům tvorbu režiséra Jana Mikuláška, v unikátní retrospektivě se loučí s p...

Film

Bez kalhot: spojení tance a nahých mužů funguje i na plátně

Jaký je asi svět striptérů? Jak vypadá jejich vystoupení na jevišti si dokáže představit asi každý. Jaký je ale život mužů, kteří se bez ostychu, za nějaký ten úplatek, svlékají, to už je pro většinu z nás větší záhada. Do této doby jsme si s tím mohli tak na...