Půvabná knížka i praktický průvodce. S Motivačním diářem 2021 Evy Hruškové budete mít každý den se šťastnou hvězdou!
Kultura21.cz

Půvabná knížka i praktický průvodce. S Motivačním diářem 2021 Evy Hruškové budete mít každý den se šťastnou hvězdou!

Motivacni diar Hruskova perexPosílejme si vzájemně energii, přejme si štěstí a usmívejme se. Nic to nestojí, ale hodně to dává… Těmito slovy končí předmluva herečky a zpěvačky Evy Hruškové, která ve spolupráci s nakladatelstvím Allpress připravila Motivační diář 2021 s podtitulem „Každý den se šťastnou hvězdou“. Je to kombinace praktického diáře a knížky plné inspirativního povídání, kterou si jistě schováte i po uplynutí daného roku…


Eva Hrušková se mimochodem svěřuje, že s diáři žije takřka celý život. A schovává si je. „Začala jsem s těmi malými zápisníčky ve sladkých pastelových barvách, kam jsem si zapisovala, jak se na mě František usmál (on opravdu existuje) nebo jak jsem zůstala s harmonikářským souborem po koncertě na něčích narozeninách a maminka si pro mě došla… Tak hlasitě mi domlouvala, že se mě zastávali i esenbáci, které jsme v noci potkaly cestou domů,“ píše mimo jiné.

Motivacni diar Hruskova

Patronky měsíců
Pro každý měsíc diáře na příští rok připravila povídání s ženskou osobností, kdy každá převzala „patronát“ nad svým kalendářním měsícem, ve kterém se narodila. Namátkou: Ryby zastupuje herečka Zlata Adamovská, Berany Anna Nováková – Kopecká, představitelka sedmé generace a pokračovatelka loutkářského rodu Kopeckých (mimochodem, Eva Hrušková absolvovala Loutkářskou katedru na DAMU), Blížence herečka Libuše Šafránková, Lvi zpěvačka Hanka Křížková, Panny překladatelka a spisovatelky Hana Whitton, Střelce zpěvačka Petra Černocká atd.

Přehlednost i něco navíc
Diář má příjemnou a ideální velikost – není ani malý, ani obrovský, je prakticky členěný. Samostatně si lze zapsat nejdůležitější plány, narozeniny, svátky, výročí či třeba cestování. Nechybí nástěnka snů a u každého týdne políčka pro to, co určitě nezapomenout, co důležitého se děje v práci a co udělám pro sebe. Na každý týden je vyčleněna pohodlná dvoustrana, přičemž na konci každého měsíce si lze zaznamenat, co se vám povedlo, plány na další měsíc a na co nezapomenout. K závěru diáře je stránka vyhrazena na důležité schůzky v roce 2022. Bonusem je mandala, kterou můžete vymalovat.

Užít si každou hezkou chvilku
Na závěr nechybí pár slov, kterými Evě Hruškové vyjádřil úctu Pavel Meszaroš, který s Evou Hruškovou napsal knížku Popelka & spol., vydanou nakladatelstvím AOS Publishing, kde jsou rozhovory s doposud žijícími protagonisty. Díky Evě Hruškové se setkal s pohádkovou bytostí. „Není akční a nerozdává rány, ale dobré a milé slovo. Nevyčaruje vám, na cokoli si vzpomenete, ale s jistotou umí vykouzlit dobrou pohodu. Můžete si s ní povídat o čemkoli, protože toho nesmírně mnoho ví. Se životem si umí poradit s nadhledem, a dokáže ocenit a užít si každou hezkou chvilku, kterou jí přinese…,“ napsal mimo jiné.

Ano, taková je Eva Hrušková. A taková energie srší i z jejího Motivačního diáře 2021. Bude vám jistě příjemným průvodcem střídajících se dnů, týdnů i měsíců.

Motivacni diar Hruskova 2

Motivační diář 2021 – Každý den se šťastnou hvězdou
Autorka: Eva Hrušková, 2020
Redakční úprava: Hana Porebská
Vydalo nakladatelství ALPRESS
Grafická úprava obálky: Tomáš Řízek, 2020
Tisk a vazba: Finidr, s. r. o., Český Těšín
ISBN 978-80-7633-193-8

Foto diáře: ALPRESS
Foto Evy Hruškové: Robert Vano /archiv Evy Hruškové


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Od dětství mě lákal svět filmu. To není klišé, tvrdí maskér Bobo Sobotka

bobo sobotka 200Už před lety si zvolil profesi maskéra, díky čemuž se podílel na řadě nezapomenutelných filmů a poznal přitom fůru osobností. Bobo Sobotka spolupracoval nejen s Karlem Kachyňou, ale také třeba s Milošem Formanem, když tady točil oscarovéh...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Recepty plné testosteronu

Primulus perexJe to nekompromisní, ale bohužel vědecky podložený fakt. Dle Harvard Health Publication je normální hladina testosteronu u zdravých mužů mezi 270 do 1070 ng/dl. S postupem věku se ale přirozená hladina testosteronu obvykle snižuje o 1 % až ...


Literatura

Chvíle na chalupě očima sedmiletého kluka

na chalupe s modernim fotrem 200Dominik Landsman vydal teď v příhodném čase před prázdninami další knihu – po Deníčcích moderního fotra se nyní přesouvá na chalupu a udělal vypravěče ze svého syna.

...

Divadlo

Zdenek Merta a jeho hosté si zahrají u klavíru v Městském divadle Brno

merta200Kdo zná Zdenka Mertu více než jen jako výtečného klavíristu z divadelních a koncertních sálů, ví, že je tento muž výborným a vtipným společníkem, šarmantním svůdcem nečekaných myšlenek a také pozoruhodným vypravěčem s uměním naslouchat jiným. Na hudbu po...

Film

I mafián musí na záchod

oskar plakat 200Film Oskar (1991) je předělávkou slavné komedie s Luisem de Funésem. V hlavní roli zde vystupuje tentokrát Sylvester Stallone a dává do příběhu něco, co tomu tenkrát chybělo. Úspěšný a drsný mafián Ange...