Nejnavštěvovanějším místem Prahy je Hrad, druhá je pražská ZOO
Banner

Nejnavštěvovanějším místem Prahy je Hrad, druhá je pražská ZOO

Email Tisk

Praha200Zvyšující se počet turistů přijíždějících do Prahy se promítá také do návštěvnosti místních pamětihodností, výstav a dalších kulturních akcí.

 

 

                                                                                 

Největším turistickým lákadlem metropole je dlouhodobě Pražský hrad, do jehož expozic si v uplynulém roce koupilo vstupenku téměř 1 876 000 lidí.

Dalším oblíbeným cílem je pražská zoologická zahrada s 1 318 000 platícími návštěvníky, nebo Staroměstská radnice, kam loni přišlo 797 000 turistů. 

                                                                 Praha1

Více než 200 tisíc platících loni evidovali v objektech pod správou Národního muzea (250 000), v Království železnic (246 000), v Národním technickém muzeu (245 000), ve Staronové synagoze (216 000) nebo ve Veletržním paláci (209 000).

Z krátkodobých výstavních projektů nejvíc zaujala expozice Hrady a zámky objevované a opěvované, kterou v Jízdárně Pražského hradu zhlédlo 79 000 lidí; do Botanické zahrady Troja přišlo na výstavu Motýli 56 tisíc návštěvníků. Zaujala také přehlídka děl česko-francouzské malířky Toyen v Muzeu Kampa, kam přišlo 42 000 osob.

 

Praha2

Zájem byl i o veletržní akce, pořádané v hlavním městě.

Jen v loňském roce se v Praze ubytovalo téměř 6 milionů hostů; více než tři čtvrtiny z nich tvořili cizinci.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Partneři

Hledat

Mimísek 38

Čtěte také...

Retro slavnosti na zámku Loučeň & Připomenutí období 70. - 80. let s Jožinem z Bažin a Ivanem Mládkem

IMG 0876Na zámku Loučeň se nebojí vracet do minulosti, naopak. Vzhledem k velkému zájmu návštěvníků z minulých let se budou konat 12.-13. května tohoto roku Retro slavnosti, které připomenou období 70. a 80. let. Návštěvníci se mohou těšit na s...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Dokáže láska opravdu zvítězit nad krutými pravidly víry?

kavarnicka uvodkaKavárnička – to je místo, kde se setkáváme s přáteli, kde si můžeme dát něco lahodného, kde si odpočineme. Ale co když je ta kavárnička v Kábulu? Hlavním městě Afgánistánu, do kterého zatíná drápy Talibán a bombové útoky nejsou žádnou v...

Divadlo

Láska kvete v každém věku

posledni romance 200Divadlo Ungelt uvedlo začátkem tohoto roku na své scéně hru Joea DiPietra Poslední romance, ve které se sešly vyzrálé herecké osobnosti Alena Vránová, Petr Kostka a Carme...

Film

Nejen původní seriály, internetová televize Stream.cz teď začne točit i filmy

short stream 200Existuje-li jediné slovo, kterým lze charakterizovat legendárního lobbistu Tondu Blaníka, podnikavého majitele Autobazaru Monte Karlo Káju Čížka a Žrouta Roberta Mikluše, pak je jím přívlastek originální. A takový bude i další počin inte...