Nejnavštěvovanějším místem Prahy je Hrad, druhá je pražská ZOO
Reklama
Banner

Nejnavštěvovanějším místem Prahy je Hrad, druhá je pražská ZOO

Email Tisk

Praha200Zvyšující se počet turistů přijíždějících do Prahy se promítá také do návštěvnosti místních pamětihodností, výstav a dalších kulturních akcí.

 

 

                                                                                 

Největším turistickým lákadlem metropole je dlouhodobě Pražský hrad, do jehož expozic si v uplynulém roce koupilo vstupenku téměř 1 876 000 lidí.

Dalším oblíbeným cílem je pražská zoologická zahrada s 1 318 000 platícími návštěvníky, nebo Staroměstská radnice, kam loni přišlo 797 000 turistů. 

                                                                 Praha1

Více než 200 tisíc platících loni evidovali v objektech pod správou Národního muzea (250 000), v Království železnic (246 000), v Národním technickém muzeu (245 000), ve Staronové synagoze (216 000) nebo ve Veletržním paláci (209 000).

Z krátkodobých výstavních projektů nejvíc zaujala expozice Hrady a zámky objevované a opěvované, kterou v Jízdárně Pražského hradu zhlédlo 79 000 lidí; do Botanické zahrady Troja přišlo na výstavu Motýli 56 tisíc návštěvníků. Zaujala také přehlídka děl česko-francouzské malířky Toyen v Muzeu Kampa, kam přišlo 42 000 osob.

 

Praha2

Zájem byl i o veletržní akce, pořádané v hlavním městě.

Jen v loňském roce se v Praze ubytovalo téměř 6 milionů hostů; více než tři čtvrtiny z nich tvořili cizinci.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 30

Čtěte také...

Hradozámecká noc na Kunětické hoře přivítá Szidi Tobias nebo Viléma z Pernštejna

hradozamecka noc kuneticka horaV sobotu 1. září 2012 se hrad Kunětická hora stane centrem Hradozámecké noci. Na hradní nádvoří se večer sjedou umělci, chybět nebudou koncerty Szidi Tobias a hudební ...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Co se stane, když zabloudíte na schůzi českých parapsychologů

Harr perexPrvotina Jakuba Dotlačila čtenářům otevírá branku do tajuplného světa spiritismu a parapsychologie, díky němuž hlavní hrdina knihy Jiné životy Hynka Harra zjistí, že je nadán schopnos...

Divadlo

Rok 2016 zahájí NoD „čistým řezem“ - Jana Vrána/DJ Alyaz/Vj Tomáš Vavříček - CLEAN CUT

cleancut200V projektu CLEAN CUT se zabýváme ZMĚNOU, jako životním obdobím, kterou můžeme také nazvat PŘEVRATEM neboli univerzálním principem ODPOUTÁNÍ SE. Konkrétně máme na mysli časový úsek nicoty mezi koncem a začátkem, které nevnímáme jako dva rozdílné st...

Film

Festival Film Sokolov se po devíti letech vrací do prostor Městského kulturního domu

Film Sokolov 200Za měsíc již pošestnácté prozáří podzimní sokolovské mlhy festival Film Sokolov. Uskuteční se ve dnech 21. až 23. října 2016 v prostorách Městského kulturního domu Sokolov na náměstí Budovatelů, kam se vrací po devíti letech. Každý rok fe...