Ektomorf - maďarský metal nezná hranic
Banner

Ektomorf - maďarský metal nezná hranic

Email Tisk

200hudKdyž nemáte náladu, když potřebujete vypnout, když si potřebujete vybít frustraci a nabít baterky, nebo když si chcete odpočinout od poslechu Soulfly, tak vám poradím a doporučím k poslechu maďarské metalisty Ektomorf.

 

 

 

 

Maďarsko se nenachází daleko od naší zemičky, ale kolik znáte maďarských kapel? Já osobně jen jednu a tu sleduji už víc než 10 let. Kapela Ektomorf vznikla v Maďarsku už v roce 1993 a jedná se o hudební seskupení jednoho muže – zpěváka a kytaristy Zoltána Farkase. Ten je jediným zakládajícím členem kapely. Doplňují ho tito hudebníci: Tamás Schrottner – kytara, Szabolcs Murvai – basa, Róbert Jaksa – bicí.

hud1

Za léta svého působení stihli vydat pěknou řádku alb: Kalyi Jag (2000), I Scream Up to the Sky (2002), Destroy (2004), Instinct (2005), Outcast (2006), What Doesn't Kill Me... (2009),
Redemption (2010), Black Flag (2012), The Acoustic (2012) a Retribution (31. 1. 2014).
Já osobně jsem příznivcem spíše starší tvorby, ale ráda si poslechnu i novější alba a nezatracuju ani jejich akustické album.

Retribution je jubilejním desátým albem kapely a produkoval ho dvorní producent Ektomorf, Tue Madsen. Jde tu o groove metal a v podání Ektomorf to není žádné párání, jde se rovnou na věc. Přímočarost, agrese a radost z hudby čiší snad z každého hudebního kousku.
Mé pocity ohledně Retribution jsou však rozporuplné. Na jedné straně tu jsou písně, jež se v hudební kuchyni kapely dají považovat za klasiku (You Can’t Control Me, Souls Of Fire); pak tu máme jisté osvěžení v podobě experimentů a to už pro mě nefunguje. Třeba Who The Fuck Are You mi připadá jako jasná výplňovka. Numb And Sick, která má být hitovka, jelikož zde slyšíme Cristiana Machada z Ill Nino, patří dle mého názoru k nejhorším písničkám. Podívejte se sami:

 

 

Za nejhorší písničku považuju Lost And Destroyed – počáteční rádoby recitace nebo promluva do duše, která se sem absolutně nehodí, mi zkazila celý dojem ze skladby. Abych nebyla nespravedlivá, tak přiznávám, že písničky ke konci mě přímo nadchly – jak kytarami, tak vážnějším ražením a svou syrovostí. Tedy kromě bonusové písničky, to je ukolébavka.

Ektomorf mám ráda. Líbí se mi už řadu let. Mnozí jsou k nim nespravedliví a považují je za nějaký druh derivátu Soulfy či Sepultury a nevidí nic jiného. Pro mě je to plnohodnotná kapela, která si jde za svým a daří se jí to. Avšak méně je někdy více – kdyby tolik neexperimentovali a nesnažili se oslovit širší publikum a dál pokračovali ve své přímočaré hudbě, tak by udělali dle mého líp.

hud

Název nosiče: Retribution
Interpret: Ektomorf
Žánr: groove metal
Skladby: 01. You Can’t Control Me, 02. Ten Plagues, 03. Face Your Fear, 04. Escape, 05. Who The Fuck Are You, 06. Numb And Sick, 07. Lost And Destroyed, 08. Souls Of Fire, 09. I Hate You, 10. Watch Me, 11. Mass Ignorance, 12. Save Me, 13. Whisper, 14. Collapsed Bridge (bonusová písnička)
Stopáž: 43:17
Vydavatelství: AFM Records
Hodnocení: 66%

Zdroj foto/obálka: ektomorf.com

( 2 hlasů )

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 32

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Nové příběhy Oldřicha z Chlumu

krev na kapradi200Zatím poslední - ale ne nadlouho, protože brzy se milovníci jeho historických příběhů dočkají třetího dílu Přemyslovské epopeje – vydanou knihou historika Vla...

Divadlo

Zlínské divadlo čeká vernisáž i Thálií ověnčené představení Úplné zatmění

ZATMENI ZLIN PEREXSobota 24. října bude pro Městské divadlo Zlín významná. Budou se tady totiž konat dvě pěkné a významné akce - od 18 hodin se ve foyer divadla uskuteční slavnostní vernisáž výstavy prof. Jindřicha Štre...

Film

52. edice zlínského festivalu filmů pro děti a mládež klepe na dveře

altPřelom května a června bude ve Zlíně již tradičně patřit Mezinárodnímu festivalu filmů pro děti a mládež. Nejen kinosály, ale i zlínské ulice ožijí festivalovým ruchem, dětským smíchem a brebentěním, dobrou hudbou a specifickým klapot...