Metalové okénko – květen, část první

Metalové okénko – květen, část první

Email Tisk

mo kveten1 200V květnu nás metalové hvězdy i hvězdičky přímo zahlcují videoklipy, kde prezentují své umění kromě audio roviny i vizuální formou. Jak se jim to povedlo, to už záleží na vkusu každého posluchače, fanouška či zvědavce. Pokud chcete zjistit více, směle čtěte dále!


Tony Campos, bývalý basák elektro-metalové kapely Static X, po čtyřech letech opouští Soulfy, aby se připojil k Fear Factory. Nahradí tak dalšího nadaného hráče, basáka a kytaristu Matta DeVriese, kterého můžete znát z kapel Chimaira či Six Feet Under.


Five Finger Death punch oznámili, že jejich novinkové album ponese název Got Your Six. Datum vydání zatím nebylo upřesněno.

mo kveten1 satyricon


Norská black metalová legenda Satyricon pracuje na desce cover verzí. Moc si to nedovedu představit, ale těším se na podání známých i neznámých písní v jejich podání.
Death metaloví veteráni nás oblažili albem Crypt Of The Devil a k písni Open Coffin Orgy natočili videoklip. Varování - nic pro slabší povahy!Metalisté Death Angel ze San Francisca uvedli, že prvního října vstoupí do studia, aby zapracovali na studiové desce, která vyjde příští rok.  Již koncem června se však můžete těšit na vydání DVD A Trashumentary, které doprovodí také živé album The Bay Calls For Blood.


Kanadští zástupci extrémní hudby, kapela Cryptopsy, plánují vydat EP The Book Of Suffering. Bude se jednat o nástupce jejich tři roky staré novinky, jejich eponymního alba.


The Haunted, metalová banda ze Švédska, pracuje na novém albu, které by chtěla na podzim nahrát. Chlapci nelení, jelikož jejich zatím poslední deska Exit Wounds vyšla teprve vloni. Pokud jejich tvorbě fandíte, těšit se na ně můžete v srpnu na festivalu Brutal Assault v pevnosti Josefov.


U Švédska zůstaneme – melodici Amaranthe si připravili klip k písni Digital World, ze své třetí desky Massive Addictive.I ve slunném Řecku se daří metalové hudbě. Důkazem jsou mohykáni Rotting Christ, kteří ve studiu pilně pracují na své dvanácté regulérní desce.
Marilyn Manson vydal začátkem roku album The Pale Emperor a nyní nám servíruje videoklip k písni The Mephistoteles Of Los Angeles. Točil se kde jinde než v LA, režie se ujal Francesco Carrozzini (Sia, Beyonce) a hraje zde Michael K. Williams (The Wire, Boardwalk Empire).Devil You Know je kapela, složená mimojiné i ze slavných jmen: zpěváka Howarda Jonese (ex Killswitch Engage), kytaristy Francesca Artusata (All Shall Perish) a bubeníka Johna Sankeye (Devolved). Tato skvadra plánuje do konce roku vydat své druhé album.

mo kveten1 devilyouknowband


Britští Cradle Of Filth vydají v červenci svou již jedenáctou studiovou desku s názvem Hammer Of The Witches. Již teď ale můžeme jejich nejnovější tvorbu otestovat v klipu k písni Right Wing Of The Garden Triptych.Nový videoklip vypouští do světa i znovuvzkříšená kapela Coal Chamber. Jde o písničku I.O.U Nothing z desky Rivals, která vyjde již 19. května. 
Banner

Rozhovor

„Miluji Vás!“ vzkázala svým fanouškům spisovatelka Jenny Han

jenny han perexV pražské Meet Factory proběhl letos druhý ročník knižního festivalu pro děti a náctileté.

Naší redakci se poštěstilo „ulovit“ rozhovor s jednou z hlavních autorek letošního ročníku Humbook Fest, Jenny ...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (17)

Z archivu...


Literatura

Jedna žena. Dva životy. Který z nich je skutečný?

1946-knihkupkyne 2001962, Denver. Kitty Millerová se věnuje svému knihkupectví a každý večer se vrací do svého útulného domu, kde na ni nikdo nečeká.
1963, Denver. Katharyn Anderssonová je provdaná za Larse, svou životní lásku. Ži...

Divadlo

Den Prahy 1 v divadlech ABC a Rokoko a přilehlých pasážích

divadlo abc rokoko 200Úřad městské části Praha 1 ve spolupráci s Městskými divadly pražskými pořádá 18. května od 10 do 16 hodin akci pro všechny generace s názvem Den Prahy 1. V Divadlec...

Film

Temný rytíř povstal představuje důstojné zakončení Nolanovy temné trilogie

temny rytir povstalFanoušci temného rytíře se konečně dočkali. Po bezmála čtyřech letech se Bruce Wayne alias maskovaný hrdina z Gotham city opět vrací na plátna kin. To vše prostřednictvím režiséra, který před téměř sedmi let...