Tyler Ward poprvé v Praze aneb jak nám „kolouch“ zapěl?

Tyler Ward poprvé v Praze aneb jak nám „kolouch“ zapěl?

Email Tisk

tyler wardV době, kdy pražský Roxy a NOD klub oslavoval své 20. výročí, vystoupil v rámci svého podzimního evropského turné poprvé v pražském klubu Roxy 23letý americký hudebník, skladatel a písničkář Tyler Ward. Se svou doprovodnou „crew“ zpěvačkou Alex G a rapperem Eppic nám až ke zblbnutí stále usměvavý zpěvák 30. října 2012 představil své skladby.


Kanada – Evropa - USA

Celosvětové turné (Kanada - Evropa - USA) Tyler Ward zakončil svým úplně posledním koncertem v rámci evropského turné právě v České republice v pražském klubu Roxy. Společně s Wardem vystoupila i mladičká Američanka Alex G a americký rapper Eppic. Spolu natočili například hitovku Love like Valentine.

Bombastická reklama! Ale nač?

„Tylera Warda lze přirovnat k mladší a vášnivější verzi Jasona Mraze či Damiena Rice. Má neskutečnou hlasovou výbavu. Kromě zpěvu také hraje na kytaru, bicí a piano. Všechny jeho vlastní skladby i cover verze jsou unikátní – bravurně míchá styly a vždy překvapí něčím novým – jednou je to čistě akustické, podruhé se nebojí zapojit syntetizátory. Jeho cover verze jsou často označovány za kvalitnější než originály. Zkrátka pražský koncert Warda v Roxy bude rozhodně událostí, kterou si hudební nadšenci nesmějí nechat ujít!“ sdělil nám jeden z promotérů.

tyler ward

Zatím „kolouch“ moc nedoskákal

Základní způsob, jak dostat diváky do extáze, je rytmus a hudba. Nás jako diváků příliš mnoho na koncert nepřišlo. Zřejmě Ward není zatím u nás tak populární jako ve své domovině. Ale jak se říká: „Každý začátek je těžký!“ Příliš dlouho jsme pak čekali na nějakou skladbu, která by nás pořádně rozpálila a uvedla do rytmu. I když v začátku jsme mohli obdivovat show rappera Eppica, která byla však hojně doprovázena siláckými, mnohdy nekoordinovanými skoky i výskoky, nástup Tylera Warda v obnošeném triku mnohé z nás nenadchl už vůbec. Zejména svým vzhledem mírného, stále se usmívajícího chlapce, který akorát neustále něco hledal ve svém rozkroku. Muzikálové písně, i když si každý mohl vybrat z toho, co mu bylo blízké, příliš v poloprázdném hledišti nevyzněly. A diváci po skončení koncertu odcházeli zcela klidní, neodvázaní, ba zklamaní. Důvod? Ward nás svým výkonem moc nerozpálil, jak by Obama řekl při své prezidentské kampani: „Jste rozpálení?“ No, rozpálení jsme nebyli vůbec… Snad jen dosti vysokou cenou vstupenky. Škoda. Tak na viděnou. Třeba to příště bude lepší!

tyler ward

Z jeho života

Tyler Ward se narodil v roce 1989 v Coloradu. Od dětství se věnoval převážně atletice a fotbalu. Byl přijat na vojenskou leteckou akademii, ale armádnímu životnímu stylu nikdy nepřišel na chuť. Rozhodl se přestoupit na univerzitu v Severním Coloradu, kde záhy zjistil, že jeho životním posláním je hudba. Brzy se jako zpěvák proslavil nejen v Coloradu, ale i v dalších státech. Vedle autorské tvorby se věnuje (s velkým úspěchem) i coververzím písní slavných umělců.

Z vojenského pilota pop-rockovým zpěvákem?

Rodák z Denveru Tyler Ward sám na sebe nahlíží jako na pop-rockového zpěváka. Jeho repertoár tvoří coververze písní slavných umělců, např. Justina Biebera, Jasona Mraze, LMFAO, Michaela Jacksona, Coldplay, Maroon 5 a dalších. Zároveň ale skládá a natáčí vlastní skladby. Ward hudbu vždy miloval, i když původně studoval na vojenské letecké akademii a později hrál fotbal za univerzitu, vztah k hudbě převážil a Ward se začal stoprocentně věnovat již jen hudbě.

tyler ward

Facebook kontra nové CD

Ward je jedním z mála nezávislých umělců, kteří mají obrovskou podporu fanoušků především díky online světu: Wardovy facebookové stránky mají přes půl milionu přívrženců, většina jeho skladeb má přes milion (některé i pět až deset milionů) zhlédnutí na YouTube. Ward se stal fenoménem internetové doby. Stal se velkým díky provázanosti jeho fanoušků v on-line světě.

„Wardinátoři“

Mladého Warda považují za jednoho z nejžádanějších umělců na americké půdě. Ward se navíc nebránil v poslední době ani vydání svého prvního CD plného originálních skladeb -Hello. Love. Heartbreak. CD by však nevyšlo nebýt jeho fanoušků, kteří si říkají „Wardinátoři“. Ward se na vydání CD připravoval bezmála tři roky, a to jak z vlastních zdrojů, tak zase za pomoci fanoušků. Ward si totiž nebyl jistý, jestli se mu podaří sehnat dost financí. Dokonce zvažoval své CD vydat na vícekrát. Nakonec ale dobrá vůle fanoušků pomohla.

Ward pro své nejvěrnější fanoušky proto připravil i možnost zakoupení speciálních VIP vstupenek (a to i na pražský koncert), které fanouškům umožnilo se s Wardem setkat, popovídat si, vyfotit se a ještě dostat plakát.

Oficiální webové stránky interpreta: http://www.tylerwardmusic.com

Facebook event link: https://www.facebook.com/events/281318188641764/

Homepage ROXY: http://roxy.cz

MySpace Channel: http://www.myspace.com/tylerward

YouTube Channel: http://www.youtube.com/user/TylerWardMusic

Pořadatel: http://www.fource.cz

tyler ward

ROXY klub
Dlouhá 33, Praha 1, 11000
tel: 224 826 330, www.roxy.cz

Zdroj foto: internet


 

Rozhovor

Fotograf Ondřej Prosický: „Nebaví mě zpracovávat fotografie, nejraději bych byl pořád venku a fotografoval.“

prosicky 200Tentokrát nám k rozhovoru kývl fotograf Ondřej Prosický, jehož fotografie můžete znát například z časopisu Koktejl či Příroda. Jaká zvířata rád fotí, kolik si bere s sebou vybavení a co se děje na jeho workshopech?

...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Vikingové a vědmáci v podání českého autora - Hladová smečka

sladek hladova smecka 200V květnu vydalo nakladatelství Mystery Press knihu mladého českého autora Martina Sládka Hladová smečka. Děj nás přenese do doby dávno minulé, do doby, kdy svět věřil na magii, do nádherného leč nemilosrdného Norska, ...

Divadlo

Společenstvo vlastníků ukazuje přehlídku typických Čechů

spolecenstvo vlastniku 200V rámci festivalu Setkání Stretnutie do Zlína přijelo také pražské Divadlo Vosto5 se svou hrou Společenstvo vlastníků. Letošní ročník se nesl v duchu biografií, ale také tématu „co dnes znamená být jiný“, což se v n...

Film

Vsetínský filmový maraton

200filmVsetínský filmový maraton ve Vsetíně pokračuje i v letošním ročníku mapováním balkánského filmu. Po Rumunsku, Makedonii, Bulharsku, Slovinsku, Srbsku a Chorvatsku se bude letos věnovat černohorskému filmu. Slavnostní za...