Reklama

Nitriansky majáles – voľná zábava pre študentov

Email Tisk

Nitra perexJednou z najväčších študentských akcií je Bažant majáles, ktorý vedie od jeho vzniku Pavel Daněk. V rámci majálesovej šnúry sa začínalo 5. mája v Nitre, pokračuje sa dnešnými koncertmi v Žiline a záverečné sa uskutočnia zajtra v Banskej Bystrici.


Nitriansky majáles sa tak ako aj jeho predchádzajúce ročníky konal bezplatne už po dvanásty raz v priestoroch areálu autoškoly Akadémia na akademickej ulici. Pripravila ho agentúra, ktorá má veľa skúseností na hudobnej scéne, novinkou je že, že sa majáles už nekoná v rámci Nitrianskych univerzitných dní.

NitraK1

Na programe sa podieľajú aj študenti. „Do programu sme nevstupovali, skupiny si od vzniku majálesov vyberajú študenti na základe svojich požiadaviek. Poskytneme im desať až dvanásť hlavných kapiel na výber. Následne to vyhodnotíme vo všetkých troch mestách a zostavíme program. Koordinujeme na dramaturgii, ale čo sa týka amatérskych kapiel, tie sú úplne v réžiíštudentov,“ priblížil prípravu Pavel Daněk.

NitraK2

Počas popoludňajších hodín a večera sa predstavili menej známe kapely ako Ranná nevoľnosť, Starfist, Individuum, Borra, známejšie Billy Barman, Medial Banana. Najväčším očakávaním boli posledné dve skupiny Para a Polemic. Obe tieto skupiny si vychutnali koncerty pred niekoľko tisícovým davom, tým si aspoň trošku nahradili bratislavský majáles, kde mali hrať na veľkom pódiu pred dvadsaťtisícovým davom. Počasie im to nedovolilo, a tak zahrali aspoň menší koncert.

NitraK3

Na majálese sa zabávali fanúšikovia nielen mladšej generácie, okolitá mládež, študenti z Univerzity Konštantína Filozofa a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, ale aj starší, ktorí si zaspomínali na svoje študentské časy. S programom boli spokojní aj predstavitelia organizátorskej agentúry. „Som veľmi spokojný, len škoda, že sa nám nepodarilo vybaviť trošku teplejšie počasie, lebo je strašná zima, ale za to veľmi dobrá nálada. Dúfam, že aj v Žiline a v Banskej Bystrici to dopadne aspoň takto ako tu,“ uviedol Daněk. Do budúcnosti by si želali prilákať viacerých sponzorov a radi by pritiahli väčšie mená a ešte väčšie davy.„Našou ideou do budúcnosti je, aby sa stal majáles pre každého mladého človeka, ktorý sa ho zúčastní zážitkom na celý rok,“ uzavrel Organizátor Pavel Daněk.

nitra10


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

 • Zpátky do školy!
  A je to tady! Už zase! Prázdniny jsou za námi, letní dovolená jakbysmet a nás čeká zase návrat do reality....
 • Region Západ
  Získali jsme nového mediálního partnera. Jsme rádi, že jsme zaujali Region Západ, aby nám nabídli mediální podporu. Každý den se...
 • Druhá polovina prázdnin s Tapírem může začít
  První polovina prázdnin je za námi… to je špatné. Ale druhá polovina právě začíná! A to je dobré! Takže milí...

K21 se představuje

IRENA AMBROŽOVÁ


redaktorka ve věku kolem třiceti let :-)

  Pochází z Prahy, kde strávila celý svůj život, kromě půlročního studia v Litvě a několika měsíčního toulání se Asií.

  Vystudovala Provoz a řízení letecké dopravy na ČVUT a Enviromental Engineering na ČZU. Pracuje jako dispečer v letecké dopravě.

  Pro K21 píše od léta 2014, před tím pracovala jako redaktorka a korektorka pro Studentpoint.cz, též přispívala do Informuji.cz, Info-Koktejl, CityBee a dalších. Na K21 má ráda příjemnou atmosféru podobně naladěných lidí  a možnost se dostat k zajímavým knižním a filmovým titulům.

  Mezi koníčky Ireny patří: literatura, letectví, cestování, tvůrčí psaní (je spoluautorkou dvou almanachů Odemykání), sport (zejména běh – členka běžeckého oddílu SK Svěrák, aktivně se účastní běžeckých závodů všech délek  a profilů, od krátkých krosů až po silniční maratony), běhá i Spartan race, ráda trávím čas v horách a nepohrdne dobrým pivem a vínem.

  A Ireny motto? „Daleká ať cesta má! Marné volání“

Banner

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 26

Čtěte také...

Rakytník – Zázračná rostlina, oranžový poklad

Rakytnik 200Tady se to píše až v Závěru, ale já bych tím začala: „Ještě před třiceti lety byl rakytník u nás takřka neznámou rostlinou. Objevoval se jen v okrasných výsadbách jako vysoký trnitý keř s oranžovými, malými a kyselými plody.“ Přiznávám, že j...

Nové komentáře

Facebook

Twitter

Z archivu...


Literatura

Mrazivé léto – thriller, který chytne a nepustí

mrazive leto manuela martini fragmentDávno, dávno již tomu, co se mi dostala do rukou kniha, kterou bych přečetla jedním dechem, kvůli které jsem obětovala spánek. Dlouho jsem po dočtení jedné kapitoly neprotírala usilovně unavené oči a neříkala si „...

Divadlo

BALET RODIN V ČR A ROZHOVOR S BORISEM EIFMANEM

Rodin 200Rodin – jediná dvě baletní představení v České republice věhlasného St. Petěrburského baletního souboru Eifman Ballet již téměř zaplnila hlediště Státní opery! Taneční představení Rodin uvede baletní soubor Borise Ei...

Film

Ivan Trojan se Ve stínu rozhodně neschová

ve stinu plakatBoj dobra proti zlu nebo, chcete-li, silného proti slabšímu tady byl vždy. Jsou to příběhy, které přitáhnou pozornost. Na druhou stranu jsou už ale více či méně předvídatelné. Stejné je to i s novým filmem Davida Ondříčka Ve stí...