Nitriansky majáles – voľná zábava pre študentov

Nitriansky majáles – voľná zábava pre študentov

Email Tisk

Nitra perexJednou z najväčších študentských akcií je Bažant majáles, ktorý vedie od jeho vzniku Pavel Daněk. V rámci majálesovej šnúry sa začínalo 5. mája v Nitre, pokračuje sa dnešnými koncertmi v Žiline a záverečné sa uskutočnia zajtra v Banskej Bystrici.


Nitriansky majáles sa tak ako aj jeho predchádzajúce ročníky konal bezplatne už po dvanásty raz v priestoroch areálu autoškoly Akadémia na akademickej ulici. Pripravila ho agentúra, ktorá má veľa skúseností na hudobnej scéne, novinkou je že, že sa majáles už nekoná v rámci Nitrianskych univerzitných dní.

NitraK1

Na programe sa podieľajú aj študenti. „Do programu sme nevstupovali, skupiny si od vzniku majálesov vyberajú študenti na základe svojich požiadaviek. Poskytneme im desať až dvanásť hlavných kapiel na výber. Následne to vyhodnotíme vo všetkých troch mestách a zostavíme program. Koordinujeme na dramaturgii, ale čo sa týka amatérskych kapiel, tie sú úplne v réžiíštudentov,“ priblížil prípravu Pavel Daněk.

NitraK2

Počas popoludňajších hodín a večera sa predstavili menej známe kapely ako Ranná nevoľnosť, Starfist, Individuum, Borra, známejšie Billy Barman, Medial Banana. Najväčším očakávaním boli posledné dve skupiny Para a Polemic. Obe tieto skupiny si vychutnali koncerty pred niekoľko tisícovým davom, tým si aspoň trošku nahradili bratislavský majáles, kde mali hrať na veľkom pódiu pred dvadsaťtisícovým davom. Počasie im to nedovolilo, a tak zahrali aspoň menší koncert.

NitraK3

Na majálese sa zabávali fanúšikovia nielen mladšej generácie, okolitá mládež, študenti z Univerzity Konštantína Filozofa a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, ale aj starší, ktorí si zaspomínali na svoje študentské časy. S programom boli spokojní aj predstavitelia organizátorskej agentúry. „Som veľmi spokojný, len škoda, že sa nám nepodarilo vybaviť trošku teplejšie počasie, lebo je strašná zima, ale za to veľmi dobrá nálada. Dúfam, že aj v Žiline a v Banskej Bystrici to dopadne aspoň takto ako tu,“ uviedol Daněk. Do budúcnosti by si želali prilákať viacerých sponzorov a radi by pritiahli väčšie mená a ešte väčšie davy.„Našou ideou do budúcnosti je, aby sa stal majáles pre každého mladého človeka, ktorý sa ho zúčastní zážitkom na celý rok,“ uzavrel Organizátor Pavel Daněk.

nitra10


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

 • Tapíří listopadování
  Podzim je tady v plném proudu, na horách už se objevil první sníh, proběhla výměna šatníku za teplejší svršky (i...
 • Vladimír Menšík
  V Tapírovi květen 2017 jsme zveřejnili vzpomínku na Vladimíra Menšíka. Protože dnes (9. října) slavíme výročí jeho narození, dovolte, abychom...
 • Podzimní Tapírování
  Léto je pro tento rok definitivně za námi, zahřívat nás už nebudou sluneční paprsky, ale při troše toho štěstí lidské teplo,...

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

  Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

  S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

  Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

  Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

  "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Čtěte také...

Nepřetržitá detoxikace jako životní styl

detoxikace perexZdravý životní styl - to je zaklínadlo, které slýcháme z různých stran. Co to ale doopravdy je? Je celá řada lidí, která se toto tajemství snaží odhalit a každý z nich vytváří svůj program, jak zdravého životního stylu dosáhnout. Jak na t...

Nové komentáře

Facebook

Twitter

Z archivu...


Literatura

Pohádka o kriminálním antihrdinovi

pinokio 200Prý je tato kniha ošklivou pohádkou pro dospělé děti. Že by se nám rodil nový žánr? To asi ne, ale autor knihy znovu na scénu povolává policejního komisaře Everta Bäckströma. A jeho vlastnosti jsou opravdu docela nechutné, a když k tomu přičtu neu...

Divadlo

Faust na deskách Buran Teatr v Brně

Faust 200Nejdřív několik základních informací:  BURANTEATR se zrodil v létě 2003 v hlavách dvojice studentů Divadelní fakulty JAMU Zetela a Jana Šotkovského – z potřeby realizovat své představy o divadelním provozu mimo existující divadla. Zakladatelé se tehd...

Film

Před šedesáti lety tragicky zahynul herec James Dean, rebel bez příčiny

james dean 200Ve svých rolích představoval James Dean (+24) mladíky, kteří se bouří proti konvencím a prudérním rodičům. V soukromí prudil své okolí divokým životem, arogancí a nespoutanou bisexualitou. Ne všechny si totiž připustil k tělu, vybíral si, al...