Nitriansky majáles – voľná zábava pre študentov
Banner

Nitriansky majáles – voľná zábava pre študentov

Email Tisk

Nitra perexJednou z najväčších študentských akcií je Bažant majáles, ktorý vedie od jeho vzniku Pavel Daněk. V rámci majálesovej šnúry sa začínalo 5. mája v Nitre, pokračuje sa dnešnými koncertmi v Žiline a záverečné sa uskutočnia zajtra v Banskej Bystrici.


Nitriansky majáles sa tak ako aj jeho predchádzajúce ročníky konal bezplatne už po dvanásty raz v priestoroch areálu autoškoly Akadémia na akademickej ulici. Pripravila ho agentúra, ktorá má veľa skúseností na hudobnej scéne, novinkou je že, že sa majáles už nekoná v rámci Nitrianskych univerzitných dní.

NitraK1

Na programe sa podieľajú aj študenti. „Do programu sme nevstupovali, skupiny si od vzniku majálesov vyberajú študenti na základe svojich požiadaviek. Poskytneme im desať až dvanásť hlavných kapiel na výber. Následne to vyhodnotíme vo všetkých troch mestách a zostavíme program. Koordinujeme na dramaturgii, ale čo sa týka amatérskych kapiel, tie sú úplne v réžiíštudentov,“ priblížil prípravu Pavel Daněk.

NitraK2

Počas popoludňajších hodín a večera sa predstavili menej známe kapely ako Ranná nevoľnosť, Starfist, Individuum, Borra, známejšie Billy Barman, Medial Banana. Najväčším očakávaním boli posledné dve skupiny Para a Polemic. Obe tieto skupiny si vychutnali koncerty pred niekoľko tisícovým davom, tým si aspoň trošku nahradili bratislavský majáles, kde mali hrať na veľkom pódiu pred dvadsaťtisícovým davom. Počasie im to nedovolilo, a tak zahrali aspoň menší koncert.

NitraK3

Na majálese sa zabávali fanúšikovia nielen mladšej generácie, okolitá mládež, študenti z Univerzity Konštantína Filozofa a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, ale aj starší, ktorí si zaspomínali na svoje študentské časy. S programom boli spokojní aj predstavitelia organizátorskej agentúry. „Som veľmi spokojný, len škoda, že sa nám nepodarilo vybaviť trošku teplejšie počasie, lebo je strašná zima, ale za to veľmi dobrá nálada. Dúfam, že aj v Žiline a v Banskej Bystrici to dopadne aspoň takto ako tu,“ uviedol Daněk. Do budúcnosti by si želali prilákať viacerých sponzorov a radi by pritiahli väčšie mená a ešte väčšie davy.„Našou ideou do budúcnosti je, aby sa stal majáles pre každého mladého človeka, ktorý sa ho zúčastní zážitkom na celý rok,“ uzavrel Organizátor Pavel Daněk.

nitra10


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

 • Tapír v novém
  Milí čtenáři, Tapír bude v novém roce v novém provedení. Chystáme pro vás změnu, kterou jistě oceníte. Všichni se připravují...
 • Tapír přichází před Ježíškem.
  Nezadržitelně se blíží Vánoce a konec letošního roku. Na to si ale ještě chvíli počkáme a aby nám to čekání...
 • Tapíří listopadování
  Podzim je tady v plném proudu, na horách už se objevil první sníh, proběhla výměna šatníku za teplejší svršky (i...

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

  32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

  Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

  Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

  Životní motto:

  Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 35

Čtěte také...

Krvavá britská detektivka v severském duchu

cervena lucerna 200Již třetí příběh o komisařce Katie Maguirové vypustil do světa britský spisovatel Graham Masterton. Pod názvem Červená lucerna se skrývá příběh o prostituci, který zanechá temnou skvrnu na vaší duši.

...

Nové komentáře

Facebook

Twitter

Z archivu...


Literatura

Bouřemi zmítaná Říše bouří

Rise bouri200Na žádnou jinou bouři jsem v životě nečekala tolik jako na Říši bouří. Sláva. Konečně ji držím v ruce. Po, pro mě lehce nezáživném povídkovém mezidílu Krvavé ostří, se dočkávám pátého pokračování Skleněného trůnu od Sarah J. Maas.

<...

Divadlo

„Pomozte svému divadlu“ - informační kampaň Asociace profesionálních divadel České republiky odstartovala

pomozte svemu divadluA proč kampaň?
Informační kampaň Asociace profesionálních divadel ČR se koná od 5. do 21. září 2012 ve městech po celé České republice. Cílem je upozornit nás, jako občany České republiky, na neřešený ...

Film

Reportérka

repor 200Reportérka (2015)  je nová televizní minisérie České televize, která se od 1.února 2015 vysílala v České televizi na Čt1 vždy od 20 hodin. Tři díly daly nahlédnou do prostředí novinářské profese. Jednotlivé díly líčí pokaždé zajímavý příběh podle skute...