Střelecký ostrov vzkazuje: „Děkujeme. Pokračujte“
Banner

Střelecký ostrov vzkazuje: „Děkujeme. Pokračujte“

Email Tisk

strelecky ostrov 200Krásné počasí, veselí lidé s doprovodem dětí a psů, příjemná živá hudba – ano, i tak může vypadat charitativní hudební festival, jehož výtěžek poputuje na pomoc handicapovaným lidem.
V rámci dobročinné akce jsme se mohli 1.7. 2014 od 15 hodin , na Střeleckém ostrově v Praze, pokochat českými hudebními interprety/ -kami,  přičemž akci předcházelo zahájení v podobě  divadla pro děti, jež sklidilo zasloužený potlesk.


Celým dnem nás pohotově provázela  herečka Simona Babčáková. Jako první ikonu hudební akce „na Střeláku“ můžeme představit českého folkového zpěváka  a multiinstrumentalistu z Prahy – Michala Turka, který nám zde mj. předvedl originální pojetí klasické „Lambády“  upravené lehce do  reggae stylu spolu s jeho dalším mužským doprovodem hrajícím na bongo.
V 17:30 byla na řadě další podívaná v podobě alternativního  folkového dua „EMOZPĚV“ v podání Ondřeje Vratislava Vyšehradského (kytara, zpěv, texty) a MarTekka Drchoňovského (baskytara). Jejich texty i přes svou syrovost pojednávají spíše o životě než smrti, přičemž sami trefně popsali svůj styl: „radostné písně o smutných věcech, smutné písně o radostných věcech.“ Na místě jste si mohli zakoupit jejich album. Jejich nejnovější klip nese název Příčina – byl  vytvořen na základě volně dostupných záběrů British Pathé.

strelecky ostrov

Kolem 18:30 jsme měli možnost se naladit na další alternativní hudební počin  v podání české šansoniérky, herečky a zpěvačky – Moniky Načeva. Od roku 1989 tvoří společně s akustickým doprovodem v podání britského kytaristy a písničkáře – Justina Lavashe, se kterým nahrála své již sedmé album  Milostný slabiky na motivy  básní Sylvy Fischerové. Metafora a poetické pojetí textů společně se zvukovými efekty vás mohly snadno dostat do příjemného hudebního „tranzu“.  Anglického hudebníka Jamese Harrise, který jako první na světě natočil své oficiální album na mobilní telefon, označil magazín Rolling Stone za „Zlatý Hlas“.

Neméně významnou českou osobností, která následovala, byla Lenka Dusilová, několikanásobná držitelka mnoha ocenění,která svou kariéru zahájila již v 10 letech na folkovém festivalu Jiřího Wolkera. Celému festivalu předcházela módní přehlídka stylového oblečení ,,z druhé ruky“ , které jste si mohli na místě zakoupit v rámci charity (zdejší bazárek  podarovala nejen herečka Simona Babčáková, ale také herec  a zpěvák Jakub Prachař.) Pauzy mezi koncerty byly věnovány informacím veřejnosti o celém projektu. Česká spořitelna měla tu čest předat šek na „tranzitní program“ (podpora handicapovaných lidí do 26 let) pro Jedličkův ústav, za podpory mnoha sponzorů.

 

Zdroj foto: www.bandzone.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
PřihlášeníAnketa

  • Slavnosti brambor
    Klub kreslířů a humoristů se zapojil do skvělé bramborové akce. Více v přiloženém plakátu. Návštěvníci se budou moct potěšit nad...
  • Výstava časopisu TAPÍR
    Náhodou jsme se dozvěděli, že v Branické obecné knihovně „Husmíl“ pořádají výstavu s časopisem Tapír. Jsme mile překvapeni a děkujeme....
  • Tapír č. 5 září/říjen
    Od 30. srpna vychází již páté číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – rozhovor s režisérem Karlem...

Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (3)

Čtěte také...

Před Hrou o trůny tu byl Potulný rytíř

rytir200Dnes už neexistuje mnoho lidí, kteří by neznali kritiky i fanoušky ověnčenou knižní ságu Písně ledu a ohně, potažmo alespoň její seriálovou podobu, tedy televizní Hru o trůny. Pokud vás příběhy ze Sedmi království chytly a bažíte po tom, abyste prožili...


Literatura

I spokojený život se může proměnit v peklo

tma 200Již potřetí se vrací komisař Martin Servaz, aby vypátral záhadného zločince. Zároveň pokračuje i obliba Bernarda Miniera v krátkých názvech. Tentokrát se totiž román jmenuje Tma.

...

Divadlo

Bergman se bude šeptat i křičet na jevišti DISKu

sepoty a vykriky coverfotoK oslavám stého výročí narození švédského režiséra a dramatika Ingmara Bergmana se připojuje i divadlo DISK. 25. ledna proběhne premiéra dramatizace jeho filmové povídky Šepoty a výkřiky. Absolvent...

Film

Začalo natáčení filmu Zlatý podraz režiséra Radima Špačka

film perexV Průmyslovém paláci v Praze padla ve středu 3. ledna 2018 první klapka natáčení celovečerního filmu Zlatý podraz. Režie se ujal zkušený režisér Radim Špaček, za kamerou je Vladimír Smutný.

...