Střelecký ostrov vzkazuje: „Děkujeme. Pokračujte“
Banner

Střelecký ostrov vzkazuje: „Děkujeme. Pokračujte“

Email Tisk

strelecky ostrov 200Krásné počasí, veselí lidé s doprovodem dětí a psů, příjemná živá hudba – ano, i tak může vypadat charitativní hudební festival, jehož výtěžek poputuje na pomoc handicapovaným lidem.
V rámci dobročinné akce jsme se mohli 1.7. 2014 od 15 hodin , na Střeleckém ostrově v Praze, pokochat českými hudebními interprety/ -kami,  přičemž akci předcházelo zahájení v podobě  divadla pro děti, jež sklidilo zasloužený potlesk.


Celým dnem nás pohotově provázela  herečka Simona Babčáková. Jako první ikonu hudební akce „na Střeláku“ můžeme představit českého folkového zpěváka  a multiinstrumentalistu z Prahy – Michala Turka, který nám zde mj. předvedl originální pojetí klasické „Lambády“  upravené lehce do  reggae stylu spolu s jeho dalším mužským doprovodem hrajícím na bongo.
V 17:30 byla na řadě další podívaná v podobě alternativního  folkového dua „EMOZPĚV“ v podání Ondřeje Vratislava Vyšehradského (kytara, zpěv, texty) a MarTekka Drchoňovského (baskytara). Jejich texty i přes svou syrovost pojednávají spíše o životě než smrti, přičemž sami trefně popsali svůj styl: „radostné písně o smutných věcech, smutné písně o radostných věcech.“ Na místě jste si mohli zakoupit jejich album. Jejich nejnovější klip nese název Příčina – byl  vytvořen na základě volně dostupných záběrů British Pathé.

strelecky ostrov

Kolem 18:30 jsme měli možnost se naladit na další alternativní hudební počin  v podání české šansoniérky, herečky a zpěvačky – Moniky Načeva. Od roku 1989 tvoří společně s akustickým doprovodem v podání britského kytaristy a písničkáře – Justina Lavashe, se kterým nahrála své již sedmé album  Milostný slabiky na motivy  básní Sylvy Fischerové. Metafora a poetické pojetí textů společně se zvukovými efekty vás mohly snadno dostat do příjemného hudebního „tranzu“.  Anglického hudebníka Jamese Harrise, který jako první na světě natočil své oficiální album na mobilní telefon, označil magazín Rolling Stone za „Zlatý Hlas“.

Neméně významnou českou osobností, která následovala, byla Lenka Dusilová, několikanásobná držitelka mnoha ocenění,která svou kariéru zahájila již v 10 letech na folkovém festivalu Jiřího Wolkera. Celému festivalu předcházela módní přehlídka stylového oblečení ,,z druhé ruky“ , které jste si mohli na místě zakoupit v rámci charity (zdejší bazárek  podarovala nejen herečka Simona Babčáková, ale také herec  a zpěvák Jakub Prachař.) Pauzy mezi koncerty byly věnovány informacím veřejnosti o celém projektu. Česká spořitelna měla tu čest předat šek na „tranzitní program“ (podpora handicapovaných lidí do 26 let) pro Jedličkův ústav, za podpory mnoha sponzorů.

 

Zdroj foto: www.bandzone.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Čtěte také...

Podivuhodné příběhy z Atlantidy: Intelektos a Emocie

atlantida 200Podivuhodné příběhy z Atlantidy mají podtitul Multikniha pro chytré dospělé a jejich děti. Jedná se o originální knihu plnou emocí, napětí i sdělné moudrosti. Ve spolupráci s jejím autorem Zdeňkem Dvořákem vám ...

Nové komentáře

Z archivu...


Literatura

První Waltariho dílo znovu na pultech

velka iluze200Když se řekne Mika Waltari, zřejmě vás hned napadne jeho román Egypťan Sinuhet, který spousta osobností z kultury uvádí jako svou nejoblíbenější knihu. My se však dneska podíváme na úplně první román finského spisovatele Waltariho, který nás...

Divadlo

Studenti JAMU nabídnou současnou litevskou hru Několik rozhovorů o (Kristu)

rozhovory o kristu 200Hru současné litevské autorky Teklė Kavtaradzė nazvanou Několik rozhovorů o (Kristu) představí v české premiéře studenti činoherního herectví z Divadelní fakulty brněnské JAMU. První tuzemské uvedení textu v režii Sáry Čermá...

Film

„I já jsem vyrostl, ale na Malého Prince jsem nikdy nezapoměl“

maly princHovorí starček z minuloročnej animovanej rozprávky Malý princ, ktorá je veľmi podarenou adaptáciou knihy s rozšíreným príbehom. O tejto knihe sa na strednej škole učilo stále jedno a to isté. Je to kniha, ktorá sa dá interpretovať detskými očami ako...