Střelecký ostrov vzkazuje: „Děkujeme. Pokračujte“
Banner

Střelecký ostrov vzkazuje: „Děkujeme. Pokračujte“

Email Tisk

strelecky ostrov 200Krásné počasí, veselí lidé s doprovodem dětí a psů, příjemná živá hudba – ano, i tak může vypadat charitativní hudební festival, jehož výtěžek poputuje na pomoc handicapovaným lidem.
V rámci dobročinné akce jsme se mohli 1.7. 2014 od 15 hodin , na Střeleckém ostrově v Praze, pokochat českými hudebními interprety/ -kami,  přičemž akci předcházelo zahájení v podobě  divadla pro děti, jež sklidilo zasloužený potlesk.


Celým dnem nás pohotově provázela  herečka Simona Babčáková. Jako první ikonu hudební akce „na Střeláku“ můžeme představit českého folkového zpěváka  a multiinstrumentalistu z Prahy – Michala Turka, který nám zde mj. předvedl originální pojetí klasické „Lambády“  upravené lehce do  reggae stylu spolu s jeho dalším mužským doprovodem hrajícím na bongo.
V 17:30 byla na řadě další podívaná v podobě alternativního  folkového dua „EMOZPĚV“ v podání Ondřeje Vratislava Vyšehradského (kytara, zpěv, texty) a MarTekka Drchoňovského (baskytara). Jejich texty i přes svou syrovost pojednávají spíše o životě než smrti, přičemž sami trefně popsali svůj styl: „radostné písně o smutných věcech, smutné písně o radostných věcech.“ Na místě jste si mohli zakoupit jejich album. Jejich nejnovější klip nese název Příčina – byl  vytvořen na základě volně dostupných záběrů British Pathé.

strelecky ostrov

Kolem 18:30 jsme měli možnost se naladit na další alternativní hudební počin  v podání české šansoniérky, herečky a zpěvačky – Moniky Načeva. Od roku 1989 tvoří společně s akustickým doprovodem v podání britského kytaristy a písničkáře – Justina Lavashe, se kterým nahrála své již sedmé album  Milostný slabiky na motivy  básní Sylvy Fischerové. Metafora a poetické pojetí textů společně se zvukovými efekty vás mohly snadno dostat do příjemného hudebního „tranzu“.  Anglického hudebníka Jamese Harrise, který jako první na světě natočil své oficiální album na mobilní telefon, označil magazín Rolling Stone za „Zlatý Hlas“.

Neméně významnou českou osobností, která následovala, byla Lenka Dusilová, několikanásobná držitelka mnoha ocenění,která svou kariéru zahájila již v 10 letech na folkovém festivalu Jiřího Wolkera. Celému festivalu předcházela módní přehlídka stylového oblečení ,,z druhé ruky“ , které jste si mohli na místě zakoupit v rámci charity (zdejší bazárek  podarovala nejen herečka Simona Babčáková, ale také herec  a zpěvák Jakub Prachař.) Pauzy mezi koncerty byly věnovány informacím veřejnosti o celém projektu. Česká spořitelna měla tu čest předat šek na „tranzitní program“ (podpora handicapovaných lidí do 26 let) pro Jedličkův ústav, za podpory mnoha sponzorů.

 

Zdroj foto: www.bandzone.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Čtěte také...

Burza knihovny v Roudnici nad Labem měla úspěch, druhou šanci dostaly stovky knih

burza perexSnad všechny knihovny v republice bojují s nedostatkem místa. V Roudnici nad Labem to vyřešili po svém. Pracovníci zdejší knihovny už počtvrté uspořádali knižní burzu. Druhou šanci dostat se ze zaprášených skladů zpět ke čtenářům, tak získalo víc...

Nové komentáře

Z archivu...


Literatura

Vánoce s vraždou v pozadí

Nora Roberts smrtici vzpominkyNew York 2059 – čili blízká budoucnost. Eva Dallasová, jedna z nejlepších vyšetřovatelů místní policie by měla přemýšlet o vánočních dárcích a pomoci manželovi s velkolepou předvánoční párty pro známé. Jenže on...

Divadlo

Co přinese nová divadelní sezona 2015/16 v Městských divadlech pražských

rokok200V nové sezoně 2015/16 se návštěvníci Městských divadel pražských mohou těšit na šest premiér a kromě toho také na velké oslavy 100. výročí Divadla Rokoko, které budou doprovázeny celou řadou zajímavých akcí. Nebudou však chybět ani oblíbená Soirée, Dáms...

Film

Jeden svět přinese do Zlína výběr dokumentů o lidských právech

jeden svet 20Devět dokumentárních filmů, které zpracovávají aktuální a ožehavá témata týkající se lidských práv. Diskuze s režiséry a protagonisty, kteří mají k problematice co říct. To bude festival Jeden svět Zlín. Proběhne 5. – 8. dubna v Alternativě – k...