Profesionalita a zralý kumšt, to jsou hlavní znaky Helenina Kouzla Vánoc
Banner

Profesionalita a zralý kumšt, to jsou hlavní znaky Helenina Kouzla Vánoc

helena vondrackovaSázka na jistotu. I tak lze charakterizovat aktuální album Heleny Vondráčkové, které se nese ve znamení nejkrásnějších svátků v roce. Zpěvačka jej nazvala podle jedné z písní - Kouzlo Vánoc -  a výsledkem je prvotřídní práce, která může vzbudit obdiv stejně jako závist.

 

Helena Vondráčková totiž vsadila nejen na jistotu ve světě prověřených tradicionálů, ale stejně tak na zcela jasný koncept, který díky spolupráci s producentem, muzikantem a studiovým kouzelníkem Danem Hádlem vyšel snad více než stoprocentně.  Přestože jde o album složené z cover verzí, má v sobě tato deska cosi, co ji dělá mimořádnou.

Jistě i díky stále zářivému a proměnlivému projevu interpretky i dokonalé práci textařů (ať už z odkazu Zdeňka Borovce, Jaroslava Moravce či Pavla Vrby, ale stejně tak současných mistrů slova jako jsou Eduard Krečmar, Václav Kopta, Lukáš Hrabal, Luboš Nečas nebo Lucie Stropnická, což je mimochodem dcera již zmiňovaného Zdeňka Borovce) přináší Kouzlo Vánoc podmanivý proud hudby, který má atmosféru a dokonce i velmi silná místa.

Může za to nejen samotná chytře a zároveň citlivě promyšlená dramaturgie stejně jako moderní hudební pojetí (s účastí špičkových studiových hráčů a vokalistů včetně skvělého dětského sboru Koťata), které působí lehce a svižně a přitom ne povrchně.  Ve finálním výsledku navíc probleskuje sváteční nálada se všemi atributy, které tak nějak k Vánocům v tuzemsku patří, a to jak v textech, tak v aranžmá.

hel 1

Dan Hádl a Helena Vondráčková ve studiu.

Barevný, nosný a stále ohebný hlas Vondráčkové předvádí neobyčejná kouzla.  I tady je prezentován zralý kumšt se všemi fajnovostmi ve zpěvu i výrazu, co dělá z Vondráčkové Vondráčkovou. Její projev má nejen v písních S tátou být, jak tenkrát, Bílé Vánoce nebo Na Vánoce k našim prožitek, přičemž ctí melodiku, která má v sobě "nebezpečnou" nakažlivost.

K milému překvapením patří i dva duety, které celou vánočně laděnou kolekci rámují - píseň Vánoční s Ondřejem Brzobohatým a dvojzpěv Přísahám, že jsem to já s operním pěvcem Miroslavem Dvorským.  O tom, že nic nebylo ponecháno náhodě, ostatně svědčí luxusně pojatý booklet s texty a překrásnými fotografiemi Jana Tůmy.

{youtube}Yu4cVD5KdTQ{/youtube}


Název nosiče: Helena/Kouzlo Vánoc

helena

Interpret: Helena Vondráčková
Žánr: Pop
Skladby: 1/ Vánoční, 2/ Hodně štěstí, 3/S tátou být, jak tenkrát, 4/ Adeste Fideles, 5/ Kouzlo Vánoc, 6/ Pán jde k nám, 7/ To je den, 8/ Zimní pohádka 9/ Svátky jsou v nás, 10/ Na Vánoce k našim, 11/ Padá sníh, 12/ Bílé Vánoce, 13/ Přísahám, že jsem to já 
Stopáž: 46:06
Vydavatelství: Warner Music Czech Republic 2014
Hodnocení: 100 % 

Zdroj foto: Agentura MM Praha, Warner Music
www.bontonland.cz/helena-vondrackova-kouzlo-vanoc/ 

( 1 hlas )Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

Léto, které nikdy neskončilo

konec leta 200V Knižním klubu před pár dny vyšla kniha Konec léta od oblíbeného švédského autora Anderse de la Mottea, které se v jeho domovině prodalo přes 100 000 výtisků. Tak co, jaký úspěch bude mít tento titul u nás?

Divadlo

Egon Tobiáš: Ten kůň nelže aneb divadelní hra s živými koni, herci a hudebníky

ten kun nelze egon tobiasV rámci projektu Jiřího Ondry a Egona Tobiáše Velký třesk na Malé scéně jsme se zúčastnili premiéry inscenace s tajemným názvem Ten kůň nelže. A nelhal! V netradičním di...

Film

Rodinná pohádková klasika se opět vrací na plátna – Kráska a zvíře

Kraska a zvire film perexOd proslulé animované verze se na plátnech a obrazovkách objevilo několik dalších zpracování tohoto „pojmu“ v pohádkovém světě, avšak úspěšným a velice zdařilým se stal až snímek z letošního roku z dílny Walt Disney...