Banner

Team málem zbořil halu Rondo

Email Tisk

alt Nikdy jsem na koncertu Teamu nebo Paľa Habery nebyla a když ohlásili Final Tour, okamžitě jsem si koupila lístek. Na koncert jsem šla soukromě, ale rozhodla jsem se, že přece jen report sesmolím. Kdysi československou, dnes slovenskou kapelu Team v čele s Paľom Haberom znám od jejich prvního alba, a to díky mojí starší sestře, která na nich v pubertě ujížděla (to už je dvacet let zpátky). Dodnes vidím plakáty na zdi v našem pokoji - Paľo v riflových kraťasech (pamatuji si, že je nosíval i můj táta – chodil v nich na ryby) s bílým tričkem a bujnou kšticí a pak černý plakát celé kapely z druhého alba Prichytený pri živote. Každý týden jela v rádiu hitparáda a my měly uši nastražené, aby nám nic neuniklo. Team v ní snad nikdy nechyběl, a proto se ani nedivím, že čtvrteční koncert byl beznadějně vyprodaný a atmosféra koncertu byla …, ale pěkně jedno po druhém.

Po předkapele jsem nijak nepatrála a když jsem zasedla v Rondu do sedačky, vykouknul na mě transparent s názvem Horská Chata. Hm, co to asi bude? Podle stylu písma, kterým byl název vytvořen, bych odhadovala něco hodně rockového. Nemýlila jsem se. Slovenská partička Horská Chata hraje rock s prvky punku a pochází ze slovenského Martina. Repertoár vám neprozradím, protože o kapele zhola nic nevím, ale tím co předvedli by klidně zapadli na festival tvrdších hudebních žánrů. Škodou byl zvuk kapely, protože jsem zpěvákovi téměř nic nerozuměla a z publika taky nešlo příliš odhadnout, zda se baví. Paní sedící přede mnou si hrála karty v mobilu a slečna opodál psala sms zprávy jako vzteklá. No ale klobouk dolů, protože předkapely to nemají nikdy jednoduché, obzvláště před takovou legendou, kterou Team bezesporu je.

V Rondu se setmělo, lidi kříčí a za klávesy usedá Juraj Tatár. Laserová světelná show doprovázená skvostným intrem je propracovaná do detailů. Všichni pozorně sledují, co se na pódiu děje. Přidávají se neonky lemující jeviště, světélka probíhají sem a tam. Průblesky světelných paprsků kopírují hlavy lidí stojících v kotli. A je to tady! Plná sestava přichází a dav ječí. Paľo zvolá: „Poďme Brno!“ Za zády kapely na plazmách se odehrává obrazová show a zní Mám na ťeba chuť, hit ze stejnojmenného alba. A hned navazuje Prievaň v peňaženke a Paľo vyzývá: „Kto nemá prachy, ať zpieva!“„Dobrý večer, Brno! Prijeli sme domov, do Brna!“ Paľo rozebírá situaci kolem hokeje, prý nás nemusí mrzet, že jsme skončili třetí. Důležité je, že takové dva státy jako je Česko a Slovensko jsou mezi prvními třemi nejlepšími z celého světa a ještě podstatnější je, že Rusové jsou od roku 1989 v pr... . Do Brna přijeli navštívit koncert i slovenští hokejisté a později se dozvídáme, že i kapela NoName. Ako láva se valí další song. Na projekci se objevuje obraz kopule chrámu a zní první tóny písně Starý zákon. Paľo se snaží tuto píseň komentovat pravdivostí a odhaduje, na které desce vyšla: „Myslím, že to bolo na druhém albume ...“ Někdo z publika ho však opravuje, je to třetí album. „... no, kto se v tom má vyznať.“ vtipkuje Paľo.Nemám čo ztratit … vzhledem k situaci, která je v této zemi, to nemá asi nikdo. Ale pánové to pojali vážněji a na projekcích se střídají válečná fota, střelba, ostrý boj a člověk by si měl uvědomit, že může být rád za život tady v Evropě – bez válek a konfliktů. S tebou bez teba. Konečně vystupuje do popředí i Antalíkovo kytarové umění v Čo s tým a je znát, že kapela je perfektně sehraná a vokály jen podtrhují nevinnost písně.„Ťeplo? Jak hovado!“ žertuje Paľo. Paľo upřesňuje, že za klávesy sedí Juraj Tatár místo Milana Dočekala, který onemocněl. Pieseň pre nesmelých podtrhly nádherné aranže a výrazné klavírní party, kterých se člověk snad nenabaží. Ke slovu se dostává i Haberova kytara, úvodní sólo pro Slovník cudzich slov. Na pódiu přistávají plyšáci a Paľo pohotově říká: „Kedysi nám hádzali podrpsenky a nohavičky. Čo toto je? Pikaču? Čo sme niekde na Superstar?“ a háže plyšáky zpět do publika.

Uznává, že hala je naprosto narvaná a ochozy si zaslouží mexickou vlnu, která vyjde moc pěkně a Paľo ji přejmenuje na brněnskou bavlnu :) Trošku pátrá po tom, kolik lidí bylo v určitých desetiletích na jejich koncertech a fotí si publikum, které zvedlo ruce pro první návštěvu koncertu Team vůbec a věřte, že to bylo hodně rukou. Pak se vrací k těm šesti :), jež absolvovali koncert v osmdesátých letech a vystřelí si ze svého outfitu, který měl stejný snad jen s Georgem Michaelem.. Vybízí publikum i sedící, aby si stouplo a přichází na řadu spartakiáda doprovázená písní Nároční, která patří k těm největším hitům celé jejich kariéry. Kdyby Paľo nemohl zpívat, tak publikum to zvládne i bez něj a bravurně. I když to říkají všechny kapely, že publikum je nejlepší, tak Paľo přiznává, že v Brně je to opravdu nejlepší z této koncertní šňůry.Miesto (Kďe spávajú vtáci) dozní a lidi se dozvídají, že koupí vstupenky přispěli na dobrou věc. Společně se sponzorem turné, Českou pojišťovnou, se dohodli, že z každé vstupenky poputuje 25,00 Kč na postižené po autohavárii. Celkem je to zhruba 1.500.000,00 Kč. Boli sme raz milováni byla věnována všem lidem, kteří už nejsou mezi námi a Haberu doprovází jen Antalíkova kytara a Tatárovi klávesy. Během songu Ženská menom Panika schází Paľo z jeviště a jde se pozdravit s lidmi. Tyto chvíle si velmi užívá. Severanka, Krátké lásky a jako na každém koncertě je nezbytná hlasová průprava publika.Do playlistu přidali i Je to vo hviezdach z Haberovy první sólovky, která se stala důvodem k rozpadu kapely v devadesátých letech. Sleduju lidi a všichni se vlní do rytmu, skvělý pohled. Lehké jammování a pomalu se blíží konec. „Končíme?“ ptá se Paľo. „Neee!!!“ křičí publikum. A Paľo si nebere servítky: „Nas.... to do nich!“ a rozjíždí to Malá nočná búrka. Lidi zpívají první sloku druhého největšího Haberova hitu Láska necestuj tým vlakom. Lietam v tom tiež udržuje lidi v tempu a Paľo se trošku zasekává v textu a neodpustí si narážku na našeho zkorumpovaného politika Ratha „...nepoviem nič, len že som Rath...“„Ani sa mi nechce povedať, čo musím povedať. Musíme skončiť. Mám to tu čierne na bielom.“ A vyzývá fanoušky: „Príďte do Voroněže, tam sa ožereme a ubytovanie je zadarmo.“ Poslední píseň koncertu by měla být Držím ti miesto? A co Reklama na ticho? Po malé odmlce se Team vrací na jeviště a přidává Jeden kabát jedna koža jedna tvár a největší hit z největších zakončuje brněnský koncert, Reklama na ticho.Kdybych to měla shrnout, tak Paľo vynikal svým vtipem a publikum se velmi dobře bavilo. Team odvedl vynikající práci a štáb přichystal krásnou světelnou a obrazovou show se skvělým zvukem. Videa v reportu jsou více než výřečná!

Jednoduše … byl to mazec, který umí udělat jen československý národ!!!Průřez koncertemRekapitulace odehraného playlistu:

 1. Mám na ťeba chuť
 2. Prievaň v peňaženke
 3. Ako láva
 4. Starý zákon
 5. Nemám čo ztratit
 6. S tebou bez teba
 7. Čo s tým
 8. Pieseň pre nesmelých
 9. Slovník cudzích slov
 10. Nároční
 11. Miesto (Kde spávajú vtáci)
 12. Boli sme raz milovani
 13. Ženská menom Panika
 14. Severanka
 15. Krátké lásky
 16. Je to vo hviezdach
 17. Malá nočná búrka
 18. Láska necestuj tým vlakom
 19. Lietam v tom tiež
 20. Držim ti miesto
 21. Jeden kabát, jedna koža
 22. Reklama na tichoSestava pro brněnský koncert:

Paľo Habera – zpěv a kytara
Dušan Antalík – kytara, vokály
Ivan Válek – baskytara, vokály
Ivan Marček – bicí
Juraj Tatár – klávesy (záskok za Milana Dočekala)
Paľo Paľo & Team – Final Tour 2012 -
Datum a místo konání: 31. května, Kajot aréna (Rondo), BrnoHodnocení: 100%Zdroj videí: YouTubeSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Nechte si poradit...

Jaká kniha, divadlo, koncert či jiná akce by našim čtenářům neměly uniknout?

GABRIELA KUBENOVÁ

výtvarnice

Kniha:


Daniel Glattauer - Dobrý proti severáku

Kniha Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román. Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano? Anotace ke knížce, která psala o jednom e-mailovém omylu a nastartovala neobvyklou korespondenci, mne zaujala a e-knihu jsem hned zakoupila. Opravdu mě nepustila a přehltla jsem ji přes noc, dá se to, je to pro mě velice čtivé a děj má spád. Mám ráda podobná nedorozumění i v opravdovém životě a ne jedno se mi už i přihodilo, takže jsem se do toho začetla a stala se téměř součástí knížky.Po poslední větě nastalo… no tohle? To snad nemůže být konec, to nejde, aby to takhle skončilo, to mi snad ten autor udělal schválně…. Ale bylo to tak, byl to konec, žádné další stránky, žádné další věty a dokonce ani slova nenásledovala…. Tohle se mi u málokteré knihy stane……. Ale za pár měsíců jsem objevila volné pokračování…. „Každá sedmá vlna“, neváhala jsem ani minutu, knihu zakoupila, opět v digitální podobě, ačkoli jsem totální milovník knih, které můžu otevřít a ke které můžu i přivonět, a pro mě bylo to pokračování snad ještě lepší. Takže pokud jste milovníky zamotaných životních příběhu a šťastných konců, dejte se do čtení. Daniel Glattauer (nar. 1960) pochází z Vídně, je spisovatel a novinář. Píše sloupky, soudní reportáže a fejetony. Jeho kniha Dobrý proti severáku se stala bestsellerem, v roce 2006 byla nominována na Německou knižní cenu a byla přeložena do mnoha jazyků a adaptována do podoby divadelní i rozhlasové hry. V Německu se dosud prodalo více než osm set padesát tisíc výtisků. Na přání čtenářů vyšlo pokračování Každá sedmá vlna (2009).

Anketa


Chat s osobností

Hledat

Mimísek 9

Partneři

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Jak se žilo na černé listině

cerne 200Na přelomu 40. a 50. let, kdy naplno hořela studená válka, se v USA rozpoutal hon na komunisty, prý ohrožující americkou bezpečnost, z pohledu postižených připomínající dávné pronásledování čarodějnic. Počínání "vrchního inkvizitora" senátora McCarthy...

Divadlo

Protřepejte duši s Bárou Hrzánovou

kazdyden perexMistrovský herecký koncert předvádí Bára Hrzánová v nové komedii Divadla Kalich Každý den, šťastný den!. Její autor Jaan Tätte v ní nabízí se svým typickým smyslem pro absurdno neotřelý lék na partnerskou nudu: experiment s bigamií.

Film

Andělé všedního dne mají přehled

andele perexNový český film Andělé všedního dne byl natočený režisérkou Alicí Nellis podle úspěšné stejnojmené knihy spisovatele Michala Viewegha. Na motivy jeho knih vzniklo již několik českých filmů.