Reklama
Banner

Team málem zbořil halu Rondo

Email Tisk

alt Nikdy jsem na koncertu Teamu nebo Paľa Habery nebyla a když ohlásili Final Tour, okamžitě jsem si koupila lístek. Na koncert jsem šla soukromě, ale rozhodla jsem se, že přece jen report sesmolím. Kdysi československou, dnes slovenskou kapelu Team v čele s Paľom Haberom znám od jejich prvního alba, a to díky mojí starší sestře, která na nich v pubertě ujížděla (to už je dvacet let zpátky). Dodnes vidím plakáty na zdi v našem pokoji - Paľo v riflových kraťasech (pamatuji si, že je nosíval i můj táta – chodil v nich na ryby) s bílým tričkem a bujnou kšticí a pak černý plakát celé kapely z druhého alba Prichytený pri živote. Každý týden jela v rádiu hitparáda a my měly uši nastražené, aby nám nic neuniklo. Team v ní snad nikdy nechyběl, a proto se ani nedivím, že čtvrteční koncert byl beznadějně vyprodaný a atmosféra koncertu byla …, ale pěkně jedno po druhém.

Po předkapele jsem nijak nepatrála a když jsem zasedla v Rondu do sedačky, vykouknul na mě transparent s názvem Horská Chata. Hm, co to asi bude? Podle stylu písma, kterým byl název vytvořen, bych odhadovala něco hodně rockového. Nemýlila jsem se. Slovenská partička Horská Chata hraje rock s prvky punku a pochází ze slovenského Martina. Repertoár vám neprozradím, protože o kapele zhola nic nevím, ale tím co předvedli by klidně zapadli na festival tvrdších hudebních žánrů. Škodou byl zvuk kapely, protože jsem zpěvákovi téměř nic nerozuměla a z publika taky nešlo příliš odhadnout, zda se baví. Paní sedící přede mnou si hrála karty v mobilu a slečna opodál psala sms zprávy jako vzteklá. No ale klobouk dolů, protože předkapely to nemají nikdy jednoduché, obzvláště před takovou legendou, kterou Team bezesporu je.

V Rondu se setmělo, lidi kříčí a za klávesy usedá Juraj Tatár. Laserová světelná show doprovázená skvostným intrem je propracovaná do detailů. Všichni pozorně sledují, co se na pódiu děje. Přidávají se neonky lemující jeviště, světélka probíhají sem a tam. Průblesky světelných paprsků kopírují hlavy lidí stojících v kotli. A je to tady! Plná sestava přichází a dav ječí. Paľo zvolá: „Poďme Brno!“ Za zády kapely na plazmách se odehrává obrazová show a zní Mám na ťeba chuť, hit ze stejnojmenného alba. A hned navazuje Prievaň v peňaženke a Paľo vyzývá: „Kto nemá prachy, ať zpieva!“„Dobrý večer, Brno! Prijeli sme domov, do Brna!“ Paľo rozebírá situaci kolem hokeje, prý nás nemusí mrzet, že jsme skončili třetí. Důležité je, že takové dva státy jako je Česko a Slovensko jsou mezi prvními třemi nejlepšími z celého světa a ještě podstatnější je, že Rusové jsou od roku 1989 v pr... . Do Brna přijeli navštívit koncert i slovenští hokejisté a později se dozvídáme, že i kapela NoName. Ako láva se valí další song. Na projekci se objevuje obraz kopule chrámu a zní první tóny písně Starý zákon. Paľo se snaží tuto píseň komentovat pravdivostí a odhaduje, na které desce vyšla: „Myslím, že to bolo na druhém albume ...“ Někdo z publika ho však opravuje, je to třetí album. „... no, kto se v tom má vyznať.“ vtipkuje Paľo.Nemám čo ztratit … vzhledem k situaci, která je v této zemi, to nemá asi nikdo. Ale pánové to pojali vážněji a na projekcích se střídají válečná fota, střelba, ostrý boj a člověk by si měl uvědomit, že může být rád za život tady v Evropě – bez válek a konfliktů. S tebou bez teba. Konečně vystupuje do popředí i Antalíkovo kytarové umění v Čo s tým a je znát, že kapela je perfektně sehraná a vokály jen podtrhují nevinnost písně.„Ťeplo? Jak hovado!“ žertuje Paľo. Paľo upřesňuje, že za klávesy sedí Juraj Tatár místo Milana Dočekala, který onemocněl. Pieseň pre nesmelých podtrhly nádherné aranže a výrazné klavírní party, kterých se člověk snad nenabaží. Ke slovu se dostává i Haberova kytara, úvodní sólo pro Slovník cudzich slov. Na pódiu přistávají plyšáci a Paľo pohotově říká: „Kedysi nám hádzali podrpsenky a nohavičky. Čo toto je? Pikaču? Čo sme niekde na Superstar?“ a háže plyšáky zpět do publika.

Uznává, že hala je naprosto narvaná a ochozy si zaslouží mexickou vlnu, která vyjde moc pěkně a Paľo ji přejmenuje na brněnskou bavlnu :) Trošku pátrá po tom, kolik lidí bylo v určitých desetiletích na jejich koncertech a fotí si publikum, které zvedlo ruce pro první návštěvu koncertu Team vůbec a věřte, že to bylo hodně rukou. Pak se vrací k těm šesti :), jež absolvovali koncert v osmdesátých letech a vystřelí si ze svého outfitu, který měl stejný snad jen s Georgem Michaelem.. Vybízí publikum i sedící, aby si stouplo a přichází na řadu spartakiáda doprovázená písní Nároční, která patří k těm největším hitům celé jejich kariéry. Kdyby Paľo nemohl zpívat, tak publikum to zvládne i bez něj a bravurně. I když to říkají všechny kapely, že publikum je nejlepší, tak Paľo přiznává, že v Brně je to opravdu nejlepší z této koncertní šňůry.Miesto (Kďe spávajú vtáci) dozní a lidi se dozvídají, že koupí vstupenky přispěli na dobrou věc. Společně se sponzorem turné, Českou pojišťovnou, se dohodli, že z každé vstupenky poputuje 25,00 Kč na postižené po autohavárii. Celkem je to zhruba 1.500.000,00 Kč. Boli sme raz milováni byla věnována všem lidem, kteří už nejsou mezi námi a Haberu doprovází jen Antalíkova kytara a Tatárovi klávesy. Během songu Ženská menom Panika schází Paľo z jeviště a jde se pozdravit s lidmi. Tyto chvíle si velmi užívá. Severanka, Krátké lásky a jako na každém koncertě je nezbytná hlasová průprava publika.Do playlistu přidali i Je to vo hviezdach z Haberovy první sólovky, která se stala důvodem k rozpadu kapely v devadesátých letech. Sleduju lidi a všichni se vlní do rytmu, skvělý pohled. Lehké jammování a pomalu se blíží konec. „Končíme?“ ptá se Paľo. „Neee!!!“ křičí publikum. A Paľo si nebere servítky: „Nas.... to do nich!“ a rozjíždí to Malá nočná búrka. Lidi zpívají první sloku druhého největšího Haberova hitu Láska necestuj tým vlakom. Lietam v tom tiež udržuje lidi v tempu a Paľo se trošku zasekává v textu a neodpustí si narážku na našeho zkorumpovaného politika Ratha „...nepoviem nič, len že som Rath...“„Ani sa mi nechce povedať, čo musím povedať. Musíme skončiť. Mám to tu čierne na bielom.“ A vyzývá fanoušky: „Príďte do Voroněže, tam sa ožereme a ubytovanie je zadarmo.“ Poslední píseň koncertu by měla být Držím ti miesto? A co Reklama na ticho? Po malé odmlce se Team vrací na jeviště a přidává Jeden kabát jedna koža jedna tvár a největší hit z největších zakončuje brněnský koncert, Reklama na ticho.Kdybych to měla shrnout, tak Paľo vynikal svým vtipem a publikum se velmi dobře bavilo. Team odvedl vynikající práci a štáb přichystal krásnou světelnou a obrazovou show se skvělým zvukem. Videa v reportu jsou více než výřečná!

Jednoduše … byl to mazec, který umí udělat jen československý národ!!!Průřez koncertemRekapitulace odehraného playlistu:

 1. Mám na ťeba chuť
 2. Prievaň v peňaženke
 3. Ako láva
 4. Starý zákon
 5. Nemám čo ztratit
 6. S tebou bez teba
 7. Čo s tým
 8. Pieseň pre nesmelých
 9. Slovník cudzích slov
 10. Nároční
 11. Miesto (Kde spávajú vtáci)
 12. Boli sme raz milovani
 13. Ženská menom Panika
 14. Severanka
 15. Krátké lásky
 16. Je to vo hviezdach
 17. Malá nočná búrka
 18. Láska necestuj tým vlakom
 19. Lietam v tom tiež
 20. Držim ti miesto
 21. Jeden kabát, jedna koža
 22. Reklama na tichoSestava pro brněnský koncert:

Paľo Habera – zpěv a kytara
Dušan Antalík – kytara, vokály
Ivan Válek – baskytara, vokály
Ivan Marček – bicí
Juraj Tatár – klávesy (záskok za Milana Dočekala)
Paľo Paľo & Team – Final Tour 2012 -
Datum a místo konání: 31. května, Kajot aréna (Rondo), BrnoHodnocení: 100%Zdroj videí: YouTubeSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Nechte si poradit...

Jaká kniha, divadlo, koncert či jiná akce by našim čtenářům neměly uniknout?

RENATA PETŘÍČKOVÁ

redaktorka K21

Nechte si poradit, knihy jež uleví duši... Jak jste si asi všimli, zrovna já tu jsem většinou přes knihy, které se nějak zabývají psychologií a seberozvojem. To je velmi široké téma a také patří v knihkupectví k těm nacpanějším regálům. Nějak plynule jsem k nim došla přes pár pokusů s romantickými knihami v ranném mládí a už jsem u nich zůstala. Myslím si, že o takovou knihu alespoň čas od času člověk stojí. Které mne oslovily a ovlivnily nejvíce? Možná tou úplně první byl vždycky Malý princ, kterého když jsem doopravdy pochopila, tak to byl přenádherný sladkobolný pocit. Mám ráda také knihu Elisabeth Haich: Zasvěcení, to je ale bible pro celý život a jsem dosud ráda, že mnoho z tam řečeného je mi zatím zahaleno tajemstvím. Přístupnější a komerčnější jsou pak knihy Davida Deidy, pro muže Cesta pravého muže, a pro ženy snažící se mužům porozumět pak Když jde o muže. Z andělských děl Doreen Virtue pak Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas, nebo V zajetí jídla, Zbavte se svých kil bolesti, což jsou její nejméně andělské, nejvíce psychologické a do hloubky ženské duše jdoucí tituly. A mezi poslední okouzlení patří Alberto Villoldo a Návrat duše, což je kniha, která je výtečným základem pro každého, kdo chce vůbec porozumět psychologii, kořenům šamanismu a své vlastní duše. A kdo má rád, stejně jako já tarot, tak kromě své vlastní knihy Základní tarot a Svět tarotu, ráda poradím cokoliv od Barbary Moore.Ta je mojí velkou učitelkou! A když bych měla poradit něco "naživo"? Pak jsou to přednášky Jaroslava Duška všude různě po republice a v pražských divadlech jeho Duše K, Čtyři dohody nebo Pátá dohoda. Přednášky Pjéra la Šéze, které jsou o jungovské psychologii, do které přidává své vlastní názory, které dovolím si říci - jsou velmi podnětné a odvážné. Když zajdu ještě dál, tak příští rok by měl Brno navštívit Clemens Kuby a opět představit své mentální léčení a možná i novou knihu, zatím nevíme...


Hledat

Mimísek 15

Partneři

Nové komentáře

 • 09.06.2017 02:40
  Držte se ...
  Pane Juraji, Jsem ...
   
 • 19.05.2017 06:43
  ...
  chia semínka miluju.
   
 • 18.05.2017 09:05
  Děkujeme
  Dobrý den, děkujeme za ...

Facebook

Twitter


Literatura

Ladislav Tunys: Hvězdy, které nezhasnou aneb Jak jsem je poznal.

hvezdy ktere nehasnou ladislav tunys Nejsem a nikdy jsem nebyla příznivcem vyhledávání senzací týkajících se osobností společenského a kulturního života. Přesto, nebo možná právě proto, občas sáhnu po knížce, u které mám pocit, že nehledá jen s...

Divadlo

První sezónu v Divadle na Orlí zakončí Smetanova Hubička

hubicka plakat 200Čtyři představení opery Hubička od Bedřicha Smetany bude možné zhlédnout od 3. do 6. června 2013 v Divadle na Orlí (Hudebně-dramatické laboratoři JAMU). Uvede ji operní dílna

Film

Gradující drama Znovu a jinak. Najdete se v něm.

altCo je v životě nejdůležitější? Jít si vždy za svým snem i za možností tvrdého pádu nebo uspokojení z fádního života? Poslední film Jasona Reitmana nás zavádí do města Minneapolis v Minnesotě za Mavis Garyovou (Charl...