Ex-Sabatoni CIVIL WAR vydávají svůj první singl

Ex-Sabatoni CIVIL WAR vydávají svůj první singl

Email Tisk

civil warKdyž se letos zjara švédská skupina Sabaton rozloučila hned se čtyřmi ze svých šesti členů, dali Rikard Sundén (kytara), Oskar Montelius (kytara), Daniel Mullback (bicí) a Daniel Mÿhr (klávesy) jasně najevo, že i když končí v Sabaton, s hudbou rozhodně skončit nehodlají. Zanedlouho založili skupinu Civil War, v níž tuto čtveřici doplnili baskytarista Stefan "Pizza" Eriksson a zpěvák Astral Doors Patrik Nils Johansson. Název kapely byl možná inspirován mnohaletou rivalitou dvou měst, v nichž protagonisté kapely žijí - tři z nich jsou z Borlänge a tři z Falunu.

V těchto dnech vydali svůj první singl - Rome Is Falling. K jeho nahrání využili principu tzv. Pledge Music, což je systém, který pomáhá kapelám i hudebníkům vydávat své nahrávky, na které by jinak nesehnali finanční prostředky. Funguje to tak, že kapela zveřejní svůj záměr a fanoušci přispějí na její účet libovolnou částkou podle svých možností. Ve chvíli, kdy je na účtu dostatek prostředků, může se začít nahrávat; pokud se ale požadovaná částka nenasbírá, akce se prostě nekoná. Tohoto systému využila od roku 2009, kdy vznikl, již spousta kapel i hudebníků, v nedávné době mj. například Tarja Turunen nebo Timo Tolkki, ten ale svůj projekt, nastartovaný po ukončení činnosti jeho zatím poslední kapely Symfonia, nedotáhl do konce.

civil war logo

Ne tak Civil War. Jejich první píseň je volně přístupná ke stažení na adrese http://www.pledgemusic.com/widgets/5058

případně na youtube - oficiální nahrávka:

a můžeme se přesvědčit, že tihle ostřílení válečníci se ani v civilu neztratí. Jejich hudba zní dobře, razantně a dynamicky. Léta strávená v Sabaton jsou znát, ale ani na první poslech bych si je nespletla, snad ani v případě, kdyby místo Patrika nazpíval jejich debut Joakim Brodén. Bohužel, při výběru zpěváka podle mého názoru neměli nejšťastnější ruku, jeho „nazlobený“ hlas mi moc nesedí. Kdybych měla hodnotit výkony jednotlivých členů kapely, dostal by ode mne s bídou 60% (což je ovšem můj problém - vím, že Patrik má v metalovém světě vysoký kredit). Zato vícehlasé sbory znějí minimálně stejně dobře jako současní i minulí Sabaton a jednotlivým nástrojům se nedá vytknout skoro nic, snad jen že Mÿhrovy klávesy jsou tentokrát hodně v pozadí, což je škoda. V dalších písních snad dostane víc prostoru.

Píseň vyjde nejen na stránkách Pledge Music, ale bude také součástí prvního EP, které je v současné době již kompletně nahráno a vydavatelství Despotz Records připravuje jeho vypuštění do světa v polovině listopadu. Hudba i texty budou výsledkem práce celého týmu - a protože v Sabaton měl veškeré skládání na starosti pouze frontman Joakim Brodén, je to pro tuto švédskou šestici nová zkušenost. Daniel Mÿhr k tomu uvedl, že dosud nikdy nezažil tolik kreativity a je to pro něj jako nové probuzení.

civil war

Takže zanedlouho můžeme očekávat jejich debutové EP a zjara 2013 kompletní album. Metal Made in Sweden byl odjakživa kvalitní značkou a věřím, že i v tomto případě se máme na co těšit.

Rome Is Falling (single)
Interpret: Civil War
Žánr: metal
Vydavatelství: Despotz Records
Hodnocení: 87%

Zdroj foto: Profil Civil War na Facebooku


 

Rozhovor

„Češi jsou masožravci, kterým ale není jedno, co konzumují,“ říká Petra Plánková z pražské školy vaření Chefparade

skola vareni perexUmíte vařit? Pokud patříte mezi ty ne šťastlivce, kteří (stejně jako já) dokážou připálit i čaj, určitě si přečtěte následující rozhovor s Petrou Plánkovou, marketingovou ředitelkou školy vaření Chefparade. Dozvíte se ...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Porodní bába nebo anděl smrti?

baba uvodkaPorodní bába se doma ve Finsku v roce 2012 stala románem roku. I v Česku získává velký ohlas a nakladatelství Argo připravilo nedávno dotisk prvního vydání. V mezičase se chystá divadelní i filmové zpracování. Čím čtenáře příběh porodní báby odehrá...

Divadlo

„Dělat si srandu z blbců, na tom není nic špatného“

blbec k veceri 200Inscenace Blbec k večeři má podtitul gurmánská komedie na cizí účet a v minulé sezóně ji uvedlo Městské divadlo Zlín. Režie se ujala Hana Mikolášková a život ji vdechli především Marek Příkazký a Josef Koller.

...

Film

DVD Zvonilka: Tajemství křídel

zvonilka magicbox 200Distribuční společnost Magic Box přináší na DVD další díl volné série Zvonilka s názvem Tajemství křídel. Studio Disney se opět zaměřilo na dívčí publikum a připravilo pro ně ...