Ex-Sabatoni CIVIL WAR vydávají svůj první singl

Ex-Sabatoni CIVIL WAR vydávají svůj první singl

civil warKdyž se letos zjara švédská skupina Sabaton rozloučila hned se čtyřmi ze svých šesti členů, dali Rikard Sundén (kytara), Oskar Montelius (kytara), Daniel Mullback (bicí) a Daniel Mÿhr (klávesy) jasně najevo, že i když končí v Sabaton, s hudbou rozhodně skončit nehodlají. Zanedlouho založili skupinu Civil War, v níž tuto čtveřici doplnili baskytarista Stefan "Pizza" Eriksson a zpěvák Astral Doors Patrik Nils Johansson. Název kapely byl možná inspirován mnohaletou rivalitou dvou měst, v nichž protagonisté kapely žijí - tři z nich jsou z Borlänge a tři z Falunu.

V těchto dnech vydali svůj první singl - Rome Is Falling. K jeho nahrání využili principu tzv. Pledge Music, což je systém, který pomáhá kapelám i hudebníkům vydávat své nahrávky, na které by jinak nesehnali finanční prostředky. Funguje to tak, že kapela zveřejní svůj záměr a fanoušci přispějí na její účet libovolnou částkou podle svých možností. Ve chvíli, kdy je na účtu dostatek prostředků, může se začít nahrávat; pokud se ale požadovaná částka nenasbírá, akce se prostě nekoná. Tohoto systému využila od roku 2009, kdy vznikl, již spousta kapel i hudebníků, v nedávné době mj. například Tarja Turunen nebo Timo Tolkki, ten ale svůj projekt, nastartovaný po ukončení činnosti jeho zatím poslední kapely Symfonia, nedotáhl do konce.

civil war logo

Ne tak Civil War. Jejich první píseň je volně přístupná ke stažení na adrese http://www.pledgemusic.com/widgets/5058

případně na youtube - oficiální nahrávka:

a můžeme se přesvědčit, že tihle ostřílení válečníci se ani v civilu neztratí. Jejich hudba zní dobře, razantně a dynamicky. Léta strávená v Sabaton jsou znát, ale ani na první poslech bych si je nespletla, snad ani v případě, kdyby místo Patrika nazpíval jejich debut Joakim Brodén. Bohužel, při výběru zpěváka podle mého názoru neměli nejšťastnější ruku, jeho „nazlobený“ hlas mi moc nesedí. Kdybych měla hodnotit výkony jednotlivých členů kapely, dostal by ode mne s bídou 60% (což je ovšem můj problém - vím, že Patrik má v metalovém světě vysoký kredit). Zato vícehlasé sbory znějí minimálně stejně dobře jako současní i minulí Sabaton a jednotlivým nástrojům se nedá vytknout skoro nic, snad jen že Mÿhrovy klávesy jsou tentokrát hodně v pozadí, což je škoda. V dalších písních snad dostane víc prostoru.

Píseň vyjde nejen na stránkách Pledge Music, ale bude také součástí prvního EP, které je v současné době již kompletně nahráno a vydavatelství Despotz Records připravuje jeho vypuštění do světa v polovině listopadu. Hudba i texty budou výsledkem práce celého týmu - a protože v Sabaton měl veškeré skládání na starosti pouze frontman Joakim Brodén, je to pro tuto švédskou šestici nová zkušenost. Daniel Mÿhr k tomu uvedl, že dosud nikdy nezažil tolik kreativity a je to pro něj jako nové probuzení.

civil war

Takže zanedlouho můžeme očekávat jejich debutové EP a zjara 2013 kompletní album. Metal Made in Sweden byl odjakživa kvalitní značkou a věřím, že i v tomto případě se máme na co těšit.

Rome Is Falling (single)
Interpret: Civil War
Žánr: metal
Vydavatelství: Despotz Records
Hodnocení: 87%

Zdroj foto: Profil Civil War na Facebooku


 


Literatura

Sága rodu Reissových

Saga perexAntonín Mikuláš Reiss byl součástí odboje proti Napoleonovi, a proto musel uprchnout z rodného Boppardu v Německu. Nový domov našel v Česku, v Rožmitálu pod Třemšínem. Později se za ním přistěhovala i jeho manželka, se kterou měl tři dcery – Johanu...

Divadlo

V Divadle Na Fidlovačce se ocitnete Mezi nebem a zemí již tento čtvrtek

MNZ TZ plakatDivadlo Na Fidlovačce s novým uměleckým vedením režisérky Kateřiny Duškové zahájí novou divadelní sezónu 2017-2018 laskavou duchařskou komedií Mezi nebem a zemí z pera Pam Valentine v režii ...

Film

Ďáblův advokát: excelentní zloduch Al Pacino

dabluv advokat al pacino reevesSoudní síně jsou plné případů, kdy právníci obhajují své klienty, aniž by si byli jisti jejich nevinou. Přesto se musí snažit najít co nejvíce důkazů, svědčících v jejich prospěch a roznést na kopyte...