Navštivte Sklářské muzeum Moser

Navštivte Sklářské muzeum Moser

moser 200Máme pro vás tip na výlet plný křehké krásy – Sklářské muzeum Moser v Karlových Varech nebo Praze. V Karlových Varech nechybí ani sklářská huť a prodejní galerie. Podlehněte kouzlu křišťálů a přijďte na kloub sklářské tradici...

 


SKLÁŘSKÉ MUZEUM

Muzeum sklárny Moser v Karlových Varech nabízí unikátní muzeální expozici, která mapuje 155 let historie sklárny. Expozice představuje nejstarší sklářskou tvorbu až po současné kolekce i jejich slavné majitele. Výstava je doplněna desetiminutovým dokumentárním filmem v 9 jazykových mutacích, který shrnuje slavnou historii sklárny. K dispozici je také audio průvodce, který podrobně komentuje muzeální expozici. Audio průvodce umožňuje zvolit individuální průběh a tempo prohlídky.

 

moser muzeum vary
SKLÁŘSKÁ HUŤ

Sklářská huť Moser - srdce sklárny v Karlových Varech nabízí pravou atmosféru výroby skla. Návštěvníci uvidí mistry skláře, jak přeměňují žhavou masu skla v jedinečný výrobek. Ucítí vůni vypalovaných dřevěných forem a zažijí neopakovatelnou atmosféru tvůrčí ruční práce. Prohlídky jsou obohaceny o prezentaci sklářských surovin, nářadí a výrobních postupů.

moser sklarska hut

PRODEJNÍ GALERIE

Ve firemní prodejní galerii vám nabídnou křišťálová díla, do nichž vtiskli nezaměnitelný rukopis mistři skláři, brusiči, malíři či rytci. Dále můžete vybírat ze široké nabídky porcelánu, pravého českého granátu, módní bižuterie a doplňkového zboží. Poskytují zde zasílání zboží do místa bydliště, vrácení DPH zákazníkům ze zemí mimo EU, slevy držitelům zákaznických karet a přijímány jsou i platební karty.

PROGRAM NÁVŠTĚVY

∙ Příjezd – parkování pro autobusy a osobní automobily zajištěno na bezplatném parkovišti sklárny Moser.

∙ K dispozici jsou návštěvníkům toalety přímo na parkovišti.

∙ Příchod do muzea sklárny Moser – u informačního pultu vedoucí skupiny ohlásí rezervovanou skupinu, vyřídí platbu na místě pokud není dohodnuto jinak a obdrží vstupenku pro svou skupinu.

∙ Průvodkyně Návštěvnického centra přivítá skupinu, představí program a sklářské muzeum.

∙ Průvodkyně představí historii a podá obecné informace o sklárně Moser. Výklad doplní desetiminutový dokumentární film o sklárně (k dispozici jsou místa k sezení).

∙ Po skončení filmu odchází průvodkyně se skupinou do sklářské hutě.

∙ Při vstupu do sklářské hutě průvodkyně okomentuje prezentaci sklářských surovin, nářadí a vysvětlí výrobní postup.

∙ Skupina následuje průvodkyni do samotné sklářské hutě, kde vidí autentickou práci sklářů.

∙ Průvodkyně odvádí skupinu na náměstí Ludwiga Mosera, kde zodpoví případné dotazy, nasměruje skupinu do prodejní galerie Moser a rozloučí se.

REZERVACE PROHLÍDEK

Tel.: 353 416 132, Fax: 353 449 619
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Adresa: Kpt. Jaroše 46/19, Karlovy Vary - Dvory

Prohlídky sklářské hutě v čj, nj, aj, rj. Muzeum s audio průvodcem v 9 jazycích.

Začátky prohlídek sklářské hutě každých 30 minut od 9:00 do 14:30hod., muzeum je přístupné kdykoliv od 9:00 do 17:00hod.

moser muzeum praha

SKLÁŘSKÉ MUZEUM V PRAZE

Nově otevřeného muzeum Moser se nachází v historických prostorách prodejní galerie Moser na Staroměstském náměstí. Expozice poodhaluje tajemství výroby jedinečných křišťálových výrobků. V unikátním podzemí středověkého domu „U Bílého jednorožce“ jsou vystaveny nejslavnější a nejzásadnější exponáty v historii sklárny Moser, které kontrastují se současnou moderní tvorbou sklářských tvůrců. Neodmyslitelnou součástí prohlídky je i poutavý film přibližující krásu a jedinečnost sklářského řemesla. Sklářské expozici dominuje křišťálový model sklárny Moser v Karlových Varech.

Prohlídka je dočasně zdarma.

Otevírací doba:
1.4.-31.10. Po-Ne 10:00-21:00 hod
1.11.-30.3. Po-Pá 10:00-20:00 hod, So-Ne 10:00-19:00 hod

Adresa: Staroměstské náměstí 603/15, 110 00 Praha 1
Tel.: +420 221 890 891
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Novinka! Návštěvnické centrum Moser s rozšířeným okruhem a kavárnou

Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech jsme rozšířili o kavárnu CAFÉ MOSER . Návštěvníci si tak mohou vychutnat výbornou kávu a domácí koláče s výhledem na náměstí Ludwiga Mosera s křišťálovou fontánou a křišťálovou plastikou dle návrhu Lukáše Jabůrka,uměleckého ředitele sklárny Moser. Cestou z parkoviště Vás okouzlí další křišťálové plastiky, které zkrášlují jeho okolí.

Také prodejní galerie prošla moderní přestavbou. Nový interiér prodejní galerie dává vyniknout uměleckým kolekcím z produkce sklárny Moser. Na několika televizních obrazovkách se návštěvník seznámí s procesem ruční výroby křišťálu Moser.

Otevírací doba café Moser je denně od 9:00 - 18:00.
Odkaz: http://www.moser-glass.com/pages/kavarna-moser/

moser kavarna

Více informací a zdroj foto: http://www.moser-glass.com/


 

PřihlášeníImago, imagines I.-II.

Autoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen dvourozměrný obraz, kresbu apod., ale i výtvory trojrozměrné a případně i díla architektonická). academia.cz

Život byl pes

Tak to jsem já – pes Život. Rozhodně jsem se nenarodil jako domácí mazlíček. Díky různým okolnostem, které vám budu vyprávět, a také díky mému vzhledu a povaze, nikoho nenapadlo ho ze mě udělat. grada.cz

Rozhovor

Fotografii vnímám jako jediný druh umění, který dokáže zastavit čas, říká Libor Jarmar

libor jarmar perexKdyž proběhla nedávno v Domě kultury v Kroměříži výstava fotografií Miroslava Pláňavy, nemohl na její vernisáži chybět ani vedoucí kroměřížského Azylového domu pro ženy a matky s dětmi Mgr. Libor Jarmar. Byl to ostatně on, kdo ce...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Alexandr Paul: pojem v umění fotografie

Alexandr Paul Topicuv salonSpolečnost Topičova salonu a 1. Art Consulting Brno – Praha uspořádaly v pražském Topičově salonu výstavu s prostým a jasným názvem, Alexandr Paul - ...


Literatura

Nová knížka Marie Kšajtové o panence, co přináší radost

panenka-a-autaci 200Panenka Blaženka umí kouzlit. Ráda dělá radost malým i velkým a má neskutečné nápady. Nejprve žila v Jabloňové ulici u Barunky Jahodové. Spolu si hrály a spolu chodily do obchodu, ve kterém ovoce a zeleninu pr...

Divadlo

Divadelní Rozmarné léto na počest Vančury

altNa počest spisovatele Vladislava Vančury, kterého před sedmdesáti lety popravili nacisti, byly uskutečněny Vančurovské dny 2012 konané v pražské Zbraslavi.

 

...

Film

Twilight sága: Rozbřesk – 2. část: Dívejme se do očí zpříma

twilight saga rozbreskVe čtvrtek 15. listopadu 2012 byl uveden do 11 českých multikin nový americký film Twilight sága: Rozbřesk (2. část). V této (druhé) závěrečné části světoznámé upírské ságy (prý) už naposl...