Premeny – Odraz duše

Premeny – Odraz duše

Email Tisk

Vernisaz perexTrenčianske osvetové stredisko v Trenčíne v pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja a autorka Stanislava Habšudová otvorili 11. júla výstavu pod názvom Moje cesty premeny. V priestoroch samosprávneho kraja v Trenčíne autorka predstavuje nielen obrazy, ale aj sklené a kovové misy, ktoré sama vytvorila od čias ukončenia svojho štúdia na vysokej pedagogickej škole v Nitre.


S obrazmi autorky Stanky Habšudovej sa organizátori nestretávajú po prvýkrát. Svojím umením sa predstavila v rámci súťažnej výstavy Výtvarné spektrum Trenčianskeho Kraja ako aj na Výtvarných salónoch. Autorskou výstavou v Trenčíne sa môže, ale pochváliť po prvýkrát.

Vernisaz2

FOTOGALÉRIA

„Nie som odborník na umenie, ale jej obrazy pôsobia veľmi sviežo, mladistvo. Vidieť v nich jej ženskú ruku, vo farebnosti a v tvaroch. Tento priestor sa nimi veľmi pekne oživí,“ uviedla organizátorka Janka Masárová.

Vernisaz3H

Na výstave môžeme vidieť rôznorodú prácu, nielen v štýloch, ale aj kombináciách ako kládla farby na plátno. V porovnaní s jej diplomovými prácami nastala zmena. „Určite je tam posun. Autorka tvorí v jednotlivých cykloch, sú to súbory obrazov. Myslím, že sa trošku ďalej posunula vo farebnosti,“ uzavrela Janka Masárová.

Vernisaz1

Metamorfózy, zmeny a inšpirácie hry farieb či vrstvenie, alebo geometrická vizáž aj to môžete nájsť v obrazoch maliarky Stanky Habšudovej, ktoré sú jej vlastnýmodrazom duše. Tak sa príde motivovať, je prístupná do 6. augusta.

Vernisaz4H

Vernisaz

Autorkou fotografií je Lenka Meravá

Autorem snímků ve fotogalerii je Andrej Mokrička


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 40

Z archivu...

Čtěte také...

Černá labuť představí ženský element v moderním českém umění

cerna labut200Art & Event Gallery Černá labuť uvede od 5. 11. 2016. výstavu Frauenpower v moderním umění, která představí osm výrazných ženských osobností uměleckého světa. Ženský element v současné tvorbě budou prezentovat Mariana Alasseur, Jana Budík...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Noc s Andersenem pošestnácté

Andersen 200Šestnáctý ročník společné pohádkové Noci s Andersenem připravují v pátek 1. dubna 2016 na více než 1522 čtecích místech Evropy i zámoří. Ve veřejných i školních  knihovnách, školních třídách, klubovnách, ústavech, všude na dálku spojí děti čt...

Divadlo

Bouře v DISKu (také) jako příprava studentů DAMU na velké divadelní scény

disk 200Divadlo DISK, studiová scéna pražské DAMU, slouží už od svého vzniku v roce 1945 jako první krok studentů divadelní fakulty k jejich budoucí kariéře. Ta pak může směřovat kamkoliv – od velkých kamenných divadel až po komorní inscenace v netradičních, pů...

Film

U Bontonfilmu vychází kompletní animované dílo Jiřího Brdečky na DVD

Brdecka perexLuxusně vypravená sada tří DVD obsahuje kompletní animované dílo Jiřího Brdečky, celkem 34 krátkých filmů a bonus, vše s anglickými titulky a výpravným dvojjazyčný bookletem. Brdečka je doma známý především j...