Premeny – Odraz duše
Banner

Premeny – Odraz duše

Email Tisk

Vernisaz perexTrenčianske osvetové stredisko v Trenčíne v pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja a autorka Stanislava Habšudová otvorili 11. júla výstavu pod názvom Moje cesty premeny. V priestoroch samosprávneho kraja v Trenčíne autorka predstavuje nielen obrazy, ale aj sklené a kovové misy, ktoré sama vytvorila od čias ukončenia svojho štúdia na vysokej pedagogickej škole v Nitre.


S obrazmi autorky Stanky Habšudovej sa organizátori nestretávajú po prvýkrát. Svojím umením sa predstavila v rámci súťažnej výstavy Výtvarné spektrum Trenčianskeho Kraja ako aj na Výtvarných salónoch. Autorskou výstavou v Trenčíne sa môže, ale pochváliť po prvýkrát.

Vernisaz2

FOTOGALÉRIA

„Nie som odborník na umenie, ale jej obrazy pôsobia veľmi sviežo, mladistvo. Vidieť v nich jej ženskú ruku, vo farebnosti a v tvaroch. Tento priestor sa nimi veľmi pekne oživí,“ uviedla organizátorka Janka Masárová.

Vernisaz3H

Na výstave môžeme vidieť rôznorodú prácu, nielen v štýloch, ale aj kombináciách ako kládla farby na plátno. V porovnaní s jej diplomovými prácami nastala zmena. „Určite je tam posun. Autorka tvorí v jednotlivých cykloch, sú to súbory obrazov. Myslím, že sa trošku ďalej posunula vo farebnosti,“ uzavrela Janka Masárová.

Vernisaz1

Metamorfózy, zmeny a inšpirácie hry farieb či vrstvenie, alebo geometrická vizáž aj to môžete nájsť v obrazoch maliarky Stanky Habšudovej, ktoré sú jej vlastnýmodrazom duše. Tak sa príde motivovať, je prístupná do 6. augusta.

Vernisaz4H

Vernisaz

Autorkou fotografií je Lenka Meravá

Autorem snímků ve fotogalerii je Andrej Mokrička


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 32

Z archivu...

Čtěte také...

Petr Jedinák a jeho Hidden Pleasures: „A je to fakt vono jo?“

hidden perexPetr Jedinák si říká dekadentní fotograf. Z tak znásilněného slova jako „dekadence“ se člověku otevře kudla v kapse. Když se ještě k tomu dozvíte, že tenhle „dekadent“ fotí dámská přirození… Řekli byste, že je na tuctovost ...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Zabavte děti s Velkou indiánskou knihou

Velka indianska kniha200V nakladatelství Mladá fronta vyšla Velká indiánská kniha Hau kóla! od Lubomíra Kupčíka obsahující mimo jiné 50 návodů k výrobě indiánských předmětů. Toto dílo je určeno malým i velkým indiánům a těm zajímajícím se o kultu...

Divadlo

V Divadle Bez zábradlí připravují novou komedii KVARTET

kvartet perexDivadlo Bez zábradlí připravuje novou komedii KVARTET, která bude mít premiéru 28. dubna. Může se chlubit skvělým, vpravdě hvězdným obsazením - V. Freimanová, J. Švandová, R. Hrušínský a Z.Žák. I stárnout se dá s humorem a grá...

Film

Hibernatus: Louis de Funes bojuje s dědečkem

hibernatus lois de funesFilm Hibernatus (1969) přišel ve své době velmi vhod. Z rozmachu techniky a civilizace se už všem pomalu točila hlava a na scénu přichází člověk, který nic podobného nikdy nezažil. Příběh o rozmražen...