(Nejen) Do Polska jedině s turistickým průvodcem Rough Guides
Banner

(Nejen) Do Polska jedině s turistickým průvodcem Rough Guides

Polsko 200Nakladatelství Jota vydává turistické průvodce Rough Guides, se kterými je spojeno motto „Užijte si svůj čas na zemi naplno“. Jedním z posledních přírůstků do této řady je turistický průvodce zaměřený na Polsko.

 

 

V Polsku jsme v září loňského roku strávili úžasnou dovolenou s přáteli a všichni jsme si tuto zemi zamilovali a víme jistě, že se do ní chceme zase brzy vrátit. Proto když jsem zaznamenala vydání této knihy, neváhala jsem ani vteřinu.

Jedná se o osmé vydání tohoto průvodce. Napsal jej Jonathan Bousfield, který procestoval Polsko křížem krážem a jezdí do něj už desítky let. V samotném úvodu knihy se nachází tipy, kam se vydat, místa, která nesmíte minout, nejzajímavější trasy, ale také autorova doporučení a rady, kdy se vydat na cestu.

Následuje kapitola se základními informacemi. V ní čtenáři najdou spousty praktických informací o cestování, orientaci, ubytování, jídle a pití, ale také o zvycích a etiketě, sportovních aktivitách nebo festivalech a slavnostech. Zde jsem si při čtení mnohokrát říkala, že jsme průvodce měli mít s sebou už na dovolené. Věděli bychom tak například, jak je to se spropitným nebo že jsme mohli po městě využít levného taxi.

Průvodce se zaměřuje celkem na 12 oblastí Polska: Varšava, Lodž a střední Polsko, Gdaňsk a delta řeky Visly, Mazury a Podlesí, Lublin a východ, Polské Karpaty, Krakov a Malopolsko, Podhalí, Tatry a Pieniny, Horní Slezsko, Dolní Slezsko, Velkopolsko a Pomořansko. U každé oblasti najdete tipy na nejzajímavější místa, historické souvislosti a spoustu praktických informací o dopravě, ubytování, jídle nebo zábavě, u kterých nechybí adresy ani otevírací doby a další podrobnosti. Nejeden turista ocení také podrobné mapy daných míst.

V závěru knihy se nachází kapitola Souvislosti informující o dějinách země, polské hudbě, literatuře a obsahující také praktický slovníček. Na posledních stránkách jsou poznámky a rejstřík.

Tyto turistické průvodce Rough Guides jsou velmi praktické a opravdu stojí za to. Díky tomuto zaměřenému na Polsko jsem zjistila, že si je vždy musím pořídit na cesty do zahraničí a také jsem zjistila, že chci navštívit snad každý polský kout. Nechte se nalákat na výlet k našim sousedům i vy.

Polsko

Turistický průvodce Polsko
Autor: Jonathan Bousfield
Překlad: Lada Krutilová
Žánr: turistický průvodce, cestování
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2020
Počet stran: 501
Hodnocení: 90 %


https://www.jota.cz/polsko


 

Rozhovor

PERCIVAL SCHUTTENBACH: „Nemusíme znít tvrdě jen proto, že to diktuje folk metal“

percival 200Na festivalu Made of Metal, který se o druhém srpnovém víkendu koná u Hodonína, se mimo jiné představí polští představitelé folk metalu Percival Schuttenbach. My jsme oslovili hlavu skupiny Mikolaje Rybackiho a položili mu několik otázek, z nichž...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Hurvínek zmoudří mezi osly

200hurKnížku vydalo nakladatelství FRAGMENT v Praze 4 v roce 2013 jako svou 2519. publikaci, 1. vydání. Přestože je určená dětem od 5 let, jistě zaujme čtenáře všech věkových kategorií. Jsou zde použity plnobarevné fotografie ze stejnojmenného divadelního předst...

Divadlo

Milan Peroutka: Role jako dárek k narozeninám

Iago Milan Peroutka perexJe mladý, krásný, hvězdnou kariéru má skvěle našlápnutou. Zpěvák a herec Milan Peroutka v pátek oslavil 27. narozeniny a my byli u toho. Ovšem tento slavnostní den Milan netrávil s kamarády někde v hospodě, ale v prá...

Film

Mezipatra: Břišní tanečníci i láska seniorek

jezero zen mezipatraTřináctý ročník festivalu Mezipatra bude v pražském kině Lucerna zahájen 8. listopadu ve 20 hodin slavnostním ceremoniálem a promítnutím kanadského filmu z roku 2010 Místy oblačno. Projekc...