Den Země v Kyjově: Rozhodně nejde o žádnou eko blbost!
Banner

Den Země v Kyjově: Rozhodně nejde o žádnou eko blbost!

den zeme kyjov 200Jak je dnes již zvykem, jako houby po dešti se rozrůstají akce typu Den Země apod. Můžete namítnout: Zase další eko blbost. Ale…! Z mého pohledu to byla jedna z nejhezčích akcí, které jsem za poslední léta mohla navštívit.

 

 

Celou slavnost jsem 17. května 2013 pozorovala spíše z pohledu jarmarečnice. Plánovala jsem si, že si projdu všechna stanoviště připravená pro děti, ale to se nakonec, bohužel, nestalo. Nějak jsem to nestihla.

Úspěch měli i hendikepovaní

Byla jsem však v centru dění, přímo na náměstí, kde bylo postavené malé pódium. Na něm vystupovali studenti, žáci ZŠ, i chovanci místního ústavu pro hendikepované. Ti nám předvedli nacvičenou sestavu s balony a opravdu jim to krásně šlo.

Módní přehlídka z odpadních materiálů

Nechyběla ani módní přehlídka, jak jinak než z recyklovatelných, těžko v přírodě rozložitelných materiálů, například šaty z papundeklu nebo igelitových tašek, brnění z pet láhví a drátěného pletiva. Modely v pravdě originální.

den zeme kyjov1

Včele chybělo žihadlo

Samozřejmě jsme se spolu s kolegyní staly svědky zákulisních lahůdek. Způsobily nám mnoho záchvatů smíchu, kdykoli jsme si na ně jen vzpomněly či řekly jediné slovo. Žihadlo. Zástupci eko spolku měli nacvičené divadlo v kostýmech kytek, zahradníků a včel. Jedné včeličce chybělo žihadlo a také něco čím jej připevnit. Kostymér si k nám přišel vypůjčit provázek k uvázání, jelikož jsme stály se svým stánkem hned vedle nich. Včela po chvíli zakřičela: „Tak kde mám to žihadlo?“ A my se mohly potrhat smíchy.

Děti se hrabaly v hlíně

V parčíku probíhala vědomostní dráha, kde se děti seznamovaly s možnostmi zpracování hlíny na označených stanovištích. Ta jsem, jen tak mimochodem, kreslila sama :-) .

den zeme kyjov2

Díky za bravurní organizaci!

Jen škoda, že jsem nestihla fotit. Nedá se nic dělat, zkusím nějaké fotky sehnat u Kyjovského Slovácka v pohybu, které celou akci zaštitovalo. A právě jim patři velký dík za bravurně zvládnutou organizaci, nápadité hry pro děti a v neposlední řadě i občerstvení pro všechny účastníky připraveného programu.

P. S. Věře se skutečně podařilo fotky z akce sehnat, za což jí patří velký dík pro změnu od redakce :-)

den zeme kyjov


 

Rozhovor

Bylo mi třináct, když mě Helena Vondráčková okouzlila Miláčkem, vzpomíná Robert Rohál

robert perexZatímco před dvěma lety mu vyšly tři knihy Legendy česko-slovenské populární hudby, Hvězdy odvedle a Životní příběh Ivety Bartošové, pro letošek Robert Rohál připravil faktografickou knihu o Heleně Vondráčkové. Výpravnou publikaci, která vych...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Od popravy K. H. Franka uplynulo 70 let


franko200Popravu Karla Hermana Franka před sedmdesáti lety sledovalo na nádvoří pankrácké věznice pět tisíc lidí. Dne  22. května 1946 byl tento významný nacistický pohlavár po zamítnutí všech žádostí o milost oběšen.

...

Z archivu...


Literatura

Interaktivní román o stalkingu má své pokračování na webu, který se věnuje pomoci obětem pronásledování

kdokoliv pachman200Dne 18.4.2013 pokřtili MUDr. Jan Cimický, Martina Kociánová, Karel Voříšek spolu s Kamilou Moučkovou pátou knihu Richarda Pachmana KDOKOLIV. Ne náhodou byl jedním z kmotrů MUDr. Ja...

Divadlo

Česká verze světoznámého muzikálu „RENT - Miluj, žij a plať“ se úspěšně představila v Trutnově

rent 200Česká verze kultovního muzikálu „RENT - Miluj, žij a plať“ Jonathana Larsona vyjela ze svého domova v Divadle Na Prádle na pražské Kampě na svůj první zájezd.  31. března 2015 ožil v krásném prostoru a bezvadném zázemí Společenského centra UFFO v Trutn...

Film

5 top filmových zážitků z letošních Karlových Varů

alt47. ročník MFF Karlovy Vary se chýlí ke svému závěru a filmoví publicisté i diváci mohou začít bilancovat. Tohoto úkolu se nyní zhostí i K21, a sice očima redaktora, který navzdory tomu, že se festivalového dění účastnil pouze...