Identifikačný kód si odnieslo sedemnásť laureátov
Banner

Identifikačný kód si odnieslo sedemnásť laureátov

Email Tisk

Ident kod perexSpoločnosť Artem v spolupráci s Národnou radou Slovenskej republiky a pod záštitou Európskej akadémie vied a umení odovzdal 28. novembra 17 laureátom Identifikačný kód Slovenska. Tohtoročný deviaty ročník sa uskutočnil v priestoroch hudobnej siene Bratislavského hradu. Organizátorom a kurátorom projektu je Ľuboslav Moza, ktorý s radosťou zhodnotil celú udalosť.

 

 

Ident kod 2

„Ročník splnil svoju základnú myšlienku a Slovensko má stále veľké hodnoty, má na čom stavať. Nevznikajú však zo dňa na deň, ale majú určitú kontinuitu, vzťah, bez ktorého to jednoducho nejde. Som presvedčený, že všetci laureáti z umeleckej oblasti alebo čiastočne z vedy aj umenia všetci patria pod krásne slovo kultúra a ocenenie si zaslúžia viac ako iní. Nie sú to jednodňové celebrity, hviezdičky, ktoré prídu a odídu. Všetci z nich sa venujú svojej tvorbe, svojej práci, a to je najvzácnejšia a najväčšia vec pre Slovákov a pre celý svet:“ Cieľom kurátora Ľuboslava Mozu je, aby sa identita, otázka identifikačného kódu, otázka mladosti, naších koreňov, tam kam patríme, šírila do celého sveta pomocou kultúry. „Žiť sa oplatí, lebo je prečo. Život má šťavu, a to je krásne,“ dodal Moza.

Ident kod 1

Jednou z ocenených bola aj Diana Mórová, ktorá sa zúčastnila slávnostneho aktu len čiastočne, keďže ju čakalo predstavenie Bál. Radosť z ocenenia jej ale bola vidieť na tvári. „Je úžasné, že nepadnem do zabudnutia. Budem na nejakom kóde a vždy si ma môžu nájsť. Nestratíte sa, aj keď človek odíde, umrie. Niečo tu po vás zostane,“ povedala s elánom a vášňou k práci Diana. Láska k práci a jej napĺňanie sa ale v dnešnej dobe vytráca Dianu ale práca stále baví. „Mám rada svojich kolegov, veľmi sa teším do práce, lebo keď sa už netešíte do práce, asi treba zmeniť oblasť. Stále niečo vytváram a to ma poháňa dopredu,“ uzavrela Diana Mórová.

Ident kod 3

Ďalšími ocenenémi boli
Ivan Bukovský, Vojtech Farkaš, Bernarda Gradišnik, Milan Greguš, Peter Kalman, David Koller, Marcela Laiferová, Darina Laščiaková, Iveta Ledererová, Izabela Pažítková, Kamil Peteraj, Vladimír Plachý, Richard Rikon, Ivan Rod, Vojtech Rušin, Denisa Žiláková.

Fotogaléria:

 

Foto: Lenka MeraváSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

 • Tapír v novém
  Milí čtenáři, Tapír bude v novém roce v novém provedení. Chystáme pro vás změnu, kterou jistě oceníte. Všichni se připravují...
 • Tapír přichází před Ježíškem.
  Nezadržitelně se blíží Vánoce a konec letošního roku. Na to si ale ještě chvíli počkáme a aby nám to čekání...
 • Tapíří listopadování
  Podzim je tady v plném proudu, na horách už se objevil první sníh, proběhla výměna šatníku za teplejší svršky (i...

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

  32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

  Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

  Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

  Životní motto:

  Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 36

Čtěte také...

Francisův Motiv koní při poslechu uklidní
ImageCož je tak trochu překvapení, protože, jak jinak, začínáme vraždou. Mezi hlavní příjemné záležitosti tohoto CD  patří totiž hlas Reného Přibila. Ač jsem se snažila představit si jakékoliv rozhlasové zpracování méh...

Nové komentáře

Facebook

Twitter

Z archivu...


Literatura

Kdo si prdnul u dvora

Kdo si prdnulNakladatelství HOST přináší dětským čtenářům knihu s poněkud provokativním názvem Kdo si prdnul u dvora.  Autorem publikace je přední český flatulolog doc. MUDr. Jonáš Ovanul, CSc., který si dal za cíl popularizovat bádání flatulologie. Knížečk...

Divadlo

Divotvorný hrnec – muzikál v barvách duhy

200hrnecMěstské divadlo Zlín zahájilo sezónu muzikálem od Voskovce a Wericha Divotvorný hrnec. Jak se s tímto kouzelným příběhem o hledání štěstí na konci duhy vypořádali, se dozvíte v tomto článku.

...

Film

Muž z oceli aneb Návrat Supermana na filmová plátna

Superman je asi nejslavnější komiksovou postavou na světě a patří k největším klenotům, jaké tato literatura má. Celovečerní film Richarda Donnera z roku 1978 byl navíc průkopníkem, protože tehdy se podobné adaptace nenosily a šlo o velké riz...