Světlo je odpovědí na otázky mnohdy ukryté v tmě, říká kapela S hudbou vesmírnou k novému klipu a songu

Světlo je odpovědí na otázky mnohdy ukryté v tmě, říká kapela S hudbou vesmírnou k novému klipu a songu

Tisk

s hudbou vesmirnou200Trio S hudbou vesmírnou má za sebou velmi perné období. Kapelu opustila zpěvačka Dominika Morávková, kterou velmi úspěšně nahradila Sára Polyáková. Všichni tři pak absolvovali nespočet koncertů na Slovensku i v Čechách. Připravili první velké setkání s fanoušky a natočili několik nových songů, ze kterých se staly top hity. Ten poslední se jmenuje Svetlo.

 

„Posledních dvanáct měsíců bylo pro naši kapelu plných, nebojíme se říct, závratných změn. Odešla Domča, přišla Sára, což je navenek to nejviditelnější. Díky partnerství s AQT, která nás dovybavila technikou, která nám chyběla, jsme se posunuli k ještě větší volnosti v naší tvorbě. Už nemusíme stále volat našim kámošům kameramanům, či mají čas, ale točíme si hned, když máme slinu a chuť. Fanouškům tak můžeme nabídnout kvalitnější vizuální zážitky z naší písňové tvorby, i z tvorby kontentů pro sociální sítě. A věříme, že právě vydaný singl Svetlo a klip k němu, toho bude důkazem,“ hodnotí jednohlasně poslední období trio S hudbou vesmírnou.

Když Marek se Sárou a Sorizzem novou písničku pouštěli kamarádům a známým, každý v ní viděl něco jiného. Jeden boj dobra se zlem, jiný střídající se životní období, někteří jen pokus natočit strašidelný klip a někteří v tom dokonce vidí paralelu se současnou politickou situaci.

„Nový song a klip k němu vydáváme s tím, že mnohé překvapíme. Od prvního nápadu, který z nás vzešel, jsme věděli, že Svetlo bude něco, co jsme nikdy neudělali. A protože se chceme posouvat, řekli jsme si, jdeme do toho. A moc se těšíme na reakce. Věříme, že budou pozitivní. A song i klip se budou líbit,“ říká Daniel „Sorizzo“ Kis.

Čerstvá novinka Svetlo ve spojení s různými vyjádřeními členů kapely na sociálních sítích, dávají stále více tušit, že S hudbou vesmírnou chystá něco víc než jen nový song. Vypadá to, že by dokonce mohlo vyjít i celé nové album.

„Zrodila se nám v hlavách taková myšlenka. Spolu se Sárou už jsme nahráli dost songů a pracujeme na dalších. Proč neudělat rovnou celou desku. A když už se blíží Vánoce, zkusíme přichystat fanouškům malý dárek pod stromeček. Proto od nich teď intenzívně sbíráme zpětnou vazbu. Například nás zajímá, jaké naše písničky se Sárou by na albu neměly určitě chybět,“ prozrazuje s potěšením Marek Koleno.

„Z reakcí fanoušků vychází, že by na albu nejraději měli úplně všechny. Tak nějak jsme to čekali. Co nás ale velmi mile překvapilo, že lidé chtějí, aby na desce byly i starší hity. Například Lebo nás to ba a řada dalších. I my mezi sebou vedeme debatu o tom, který ze songů bychom měli zařadit. Které oblíbené pecky se na albu objeví. V jednom máme díky fanouškům už jasno. Třetí deska S hudbou vesmírnou se bude jmenovat Traja kamoši,“ doplňuje Marka zpěvačka Sára Polyaková.

s hudbou vesmirnou


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.


Literatura

Meryl Streepová se představí v netradiční úloze

200litMeryl Streepová patří mezi nejlepší a nejtalentovanější herečky své generace. O jejím nesporném talentu každého přesvědčí také sbírka prestižních cen a nominací. Nejen hereckým umem si ale podmaňuje své obdivovatele.

...

Divadlo

Večeře bez servítků

pohreb-az-zitra 1 perexŠvandovo divadlo zve na večeři prostřednictvím hry Pohřeb až zítra, jejíž autorkou je Natalie Kocab. Na diváky čeká intenzivní zážitek plný ostrých slovních střetů opepřený složitou situací jednotlivých členů rodiny zase...

Film

Filmový sirotek 2015 se zlatem v hrdle

boychoir perexJaké dialogy se scénáristovi jménem Francois Girard honí hlavou? Jak bude vypadat režie Bena Ripleyeho? Přinese oscarový Dustin Hoffman filmu připravujícímu premiéru v roce 2015 štěstí? Kdo...