Ester Markéty Práškové – příběh o těžkých rozhodnutích, neobyčejné odvaze a o ranách, které se nezahojily ani po desítkách let

Ester Markéty Práškové – příběh o těžkých rozhodnutích, neobyčejné odvaze a o ranách, které se nezahojily ani po desítkách let

Tisk

moba Ester200Působivý historický román o síle lidské odvahy a lásky Ester spisovatelky Markéty Práškové bude mít křest spojený s autogramiádou 29. února 2024 v 17:00 v Rytířském sále na zámku Světlá nad Sázavou. Autorka v něm zavede čtenáře do času po atentátu na Heydricha…¨

 

Praha se ocitá v sevření strachu. Mladá Lída se za těchto okolností nedobrovolně uchyluje ke své tetě daleko na venkov. Tam se ovšem sama brzy vystavuje mnohonásobně většímu nebezpečí, když souhlasí, že se pokusí zachránit před transportem do koncentračního tábora čtyřletou židovskou holčičku a ukrýt ji na tetině statku. Má vůbec naději, aby ve vsi, která je neustále pod dohledem gestapa a kolaborantů, přečkala bez úhony až do konce války a odevzdala pak holčičku zpět své židovské kamarádce? A je možné, aby v prostředí nejistoty, kde se nedá nikomu opravdu věřit, našla svoji životní lásku?
 
Po Baladě o snech a Rozbitých světech jde o její již třetí knihu, která vychází v nakladatelství MOBA. Autorka Markéta Prášková k jejímu vzniku řekla: „Během covidové pandemie jsem pracovala na románu Rozbité světy a dohledala obrovskou spoustu informací a zajímavostí, pro které jsem v něm nenašla uplatnění. Bylo mi líto je nevyužít, a tak jsem se rozhodla napsat ještě jeden příběh z druhé světové války.“

„Čtenáři si knihy Markéty Práškové velmi oblíbili, což dokládají i jejich ohlasy na sociálních sítích a publikované recenze, například na Databázi knih, kdy jedna má hodnocení 88 % a druhá 90 %. Jsme v nakladatelství zvědaví, zdali se toto slibné skóre podaří románu Ester ještě překonat,“ dodává šéfredaktor nakladatelství MOBA Lukáš Kratochvíl.

moba Ester
 
O autorce

Markéta Prášková (*1981) rodačka z Ledče nad Sázavou vystudovala Pedagogickou fakultu v Hradci Králové a od té doby pracuje ve školství. První spisovatelské krůčky udělala s fantasy romány. V nakladatelství MOBA ji vyšla první kniha Balada o snech v roce 2022, o rok později Rozbité světy, 2024 pak Ester. Žije s manželem a třemi dětmi ve Světlé nad Sázavou.  
 
Do časů Karla IV. se mohou čtenáři vypravit v historickém románu Vlastimila Vondrušky Sběratelé ostatků, který vychází již ve čtvrtém vydání s novým designem obálky.

moba Sberatele ostatku

Román pro ženy Manžel a… dítě z minulosti napsala Alena Jakoubková a jak už název naznačuje, bude rozplétat mimomanželské vztahy záletného muže.

moba Manzel a dite z minulosti
 
Únorové tituly nakladatelství MOBA:

  • Susanne Goga, Mrtvá z Charlottenburgu, historická detektivka z Berlína roku 1923
  • Markéta Prášková, Ester, román
  • Eva Mašková, Pouto krve, edice Původní česká detektivka
  • Ladislav Beran, Odložená spravedlnost, edice Původní česká detektivka
  • Ilona Dobrovolná, Panoptikum pana Perkinse, detektivní román
  • Alena Jakoubková, Manžel a… dítě z minulosti, román pro ženy
  • Marina Novotná, Pomsta mrtvého kněze, historická krimi
  • Vlastimil Vondruška, Sběratelé ostatků, čtvrté vydání historického románu s novým designem obálek

Více informací: www.mobaknihy.cz


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Sbírka Srdce v nahotě odhaluje duši brněnské písničkářky

srdce v nahote2Mladá brněnská umělkyně Jenoféfa Beta nedávno představila svou křehkou poezii inspirovanou ženami ve sbírce Srdce v nahotě, kterou vydala pomocí crowdfundingu. Ilustrace vytvořila její kolegyně Eleanor Skurska.

 

...

Divadlo

Je láska silnější než strach?

sipkovaruzenka perexV každé správné pohádce vyhraje dobro nad zlem. Dokáže ale křehká láska zvítězit nad tak velkým soupeřem, jakým je potichu se vkrádající strach? To se dozvíte, pokud zavítáte do Státní opery na baletní představení Šípková Rů...

Film

Poznejte Carlose Santanu zblízka. Život slavného muzikanta přiblíží hudební dokument, který uvidíte i v českých kinech

Carlos SantanaLegendární kytarista Carlos Santana, který má na kontě i vystoupení na Woodstocku, naposledy hrál v České republice před dlouhými deseti lety a není moc pravděpodobné, že by se k nám šestasedmdesátiletý muzikant v blízké době vrátil. Nyní maj...