Dan Bárta & Illustratosphere rozsvítí Plzeň. Na koncert s exkluzivní light show přiváží i reedice remasterovaných alb

Dan Bárta & Illustratosphere rozsvítí Plzeň. Na koncert s exkluzivní light show přiváží i reedice remasterovaných alb

Tisk

Dan Bárta200Plzeňským koncertem 20. dubna zakončí Dan Bárta se skupinou Illustratosphere turné s názvem Němá éra. Vystoupení předních českých a slovenských hudebníků v industriálních prostorách kreativní zóny DEPO2015 zpestří unikátní světelná scéna tvořená v reálném čase.

 

Němá éra tour odkazuje na stejnojmennou skladbu z debutového alba Illustratosphere (2000). Spolu s druhou deskou Entropicture (2003) ji umělci vydali v remasterované reedici. Oba tituly jsou tak poprvé k dostání také na vinylu. Čerstvou novinkou jsou navazující alba Animage (2008) a Maratonika (2013), jenž vyšla remasterovaná na CD koncem března, na vinylu vyjdou na podzim tohoto roku.

„Během koncertu vždy anoncuji, že jsme s kamarády přivezli naše desky, což bude probíhat i během tohoto turné s reedicemi prvních alb. Většinou vše probíhá tak, že slezu z jeviště, stihnu na sebe hodit suché triko a běžím do předsálí, kde podepisuju, co si lidé koupí. Někdy, když na místě spíme, je občas fajn stoupnout si na chvíli k baru a prohodit s lidmi pár slov, to jo,” říká o setkávání s fanoušky po koncertech držitel deseti Cen Anděl za Zpěváka roku a jedné v kategorii Zpěvák čtvrtstoletí Dan Bárta.

Spolu s Bártou tvoří současnou stálou sestavu kytarista Miroslav Chyška, kontrabasista a baskytarista Robert Balzar a klávesista Filip Jelínek. Čtveřice se na pódiích setkává také v rámci působení v kapele J.A.R., čerstvě oceněné Skupiny roku letošních Cen Anděl. Od roku 2014 zastává post bubeníka Illustratosphere slovenský hudebník Martin Valihora.

Industriální halu DEPO2015 rozzáří nejen osobitá multižánrová hudba skupiny, ale také scéna s VJingem multimediální umělkyně Lindy Arbanové (Zvíře jménem podzim, Druhá Tráva, Jakub König, Zabelov Group a další). Mix projekce obrazů a videí s barevnými prvky a filtry rozehraje Arbanová na na míru vytvářených scénických objektech z dílny plzeňského výtvarníka MgA. Pavla Lišky. Každá skladba koncertu tak ožije nejen v barvách tónů, ale i v tónech barev.

„S Danem Bártou jsme si vyměnili několik foto a video materiálů, které do mixu zakomponuji - záběry z jeho expedic po světě či fotografie vážek a dalších tvorů. Tyto výjevy budu během koncertu míchat živě v reakci na hudbu. Ilustrovat hudbu Illustratosphere je radost, do Plzně se těším,” vysvětluje umělkyně Arbanová.

Hudební večer otevře nadějná písničkářka a skladatelka NIKA za doprovodu klavíristy Pavla Dudy. Za své debutové album Flesh & Soul získala Moravskoslezskou uměleckou Cenu Jantar v kategorii populární hudba, je vítězkou kategorie Junior soutěže JazzFruit. V Plzni v loňském roce vystoupila v rámci letní koncertní série DEPOvLETU v areálu DEPO2015.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji na GoOut.cz či přímo na recepci kreativní zóny DEPO2015.

Dan Bárta2

Zdroj foto: Lucie Maceczková

Vstupenky a více informací:

https://goout.net/cs/dan-barta-and-illustratosphere/szdcpuw/
https://fb.me/e/3asJcHfwM
www.danbarta.cz/koncerty


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Komiksové ztvárnění moderních československých dějin


obrazky dejin 200V poslední době máme řadu možností seznámit se s novodobými českými dějinami komiksovou formou. Patří k nim například série Češi autorů Pavla Kosatíka a Karla Jerieho. Nyní se k nim přidávají svojí troškou do mlýna Jiří Černý a L...

Divadlo

Na Plovárnu jedině v lázních!

plovarna 200V rámci multižánrového festivalu LUHOvaný Vincent čeká jeho návštěvníky také divadlo. A ne ledajaké. Půjde o žonglérsko-akrobatické představení Plovárna souboru Bratři v tricku. Kde jinde strávit nedělní odpoledne rozmarného léta než v Jurkov...

Film

Na celovečerní film Vyšehrad si ještě počkáme, letos se připomíná seriál s několika bonusy

VyšehradKoronavirus překazil mnoho kulturních plánů. Bohužel se díky němu přesunula i premiéra celovečerního filmu Vyšehrad, a to až na jaro 2022. Tvůrci se proto rozhodli vyslat do kin alespoň jeho prequel v podobě kompletního seriálu i s novými scénami, v...