KIRI_YAK na debutu experimentuje s elektronikou, ambientem i glitchem

KIRI_YAK na debutu experimentuje s elektronikou, ambientem i glitchem

Tisk

kirill 200Skladatel, producent a známý jazzový kytarista Kirill Yakovlev aka Kiri_Yak vydává své první sólové EP s jednoduchým názvem NR. 1. Na albu rozvíjí svou sólovou tvorbu pomocí syntezátorů založených na akustických zvucích a granulární syntéze v kombinaci s kytarovou improvizací a bicími automaty.

 

Pětice skladeb nese velkolepost filmové hudby, je výrazně ovlivněna cyberpunkem, sci-fi, myšlenkovými toulkami po vesmíru i širokou škálou možností, které přináší svět elektroniky - syntezátory či samply. Kiri_Yak si pohrává s glitchem, kontrasty a neobvyklými a nečekanými změnami nálad. Nezapomíná ani na své hudební kořeny, kompozice tak protne kromě elektroniky také jazz, downtempo a ambient.

Sám Yakovlev rád přechází mezi uměleckými disciplínami, stojí proto nejen za hudbou a mixem, ale také za coverem alba a doprovodnými animacemi. O mastering se postaral Gaex. Album vychází digitálně na Yakovlevově labelu Owl Production.

Kirill Yakovlev působil v projektech CIRILIC, B/Y Organism, vystoupil na významných českých a zahraničních jazzových festivalech jako Trostberg (DE), Marezijazz (SI), Grünland Festival Steyr (AT), Bohemia Jazzfest a Jazzfest Brno. V současnosti rozvíjí spolu s bubeníkem Petrem Nohavicou a kontrabasistou Janem Sedlákem projekt Kirill Yakovlev Trio a skládá hudbu pro divadelní představení (Storytelling CZ, Losers Cirque Company).

Kiri_Yak vystoupí 20. července na festivalu Letiště v Hranicích na Moravě.

Kirill 1

Zdroj foto: Alex Norkin

Více informací:

Web: www.kirillyakovlev.eu
Ig: instagram.com/kiri_yak


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Eva Zábranová čtenáře zavede na Cesty

cesty1O šedočerné knížce s prostým názvem Cesty jsem slyšela, že ji člověk buď miluje, anebo nenávidí. Přečetla jsem ji během pár hodin a byla mi okamžitě sympatická. Styl, obsah, výpravnost, jistá hrubost a syrovost, umění autorky vystihnout ...

Divadlo

Rok 2084? Vše pod kontrolou, i sex

DRPWinstona Smitha byste na ulici snadno přehlédli. Jak by taky ne, když je to jenom obyčejný pracovník na ministerstvu, co si svědomitě plní své povinnosti. Prostě normální nezajímavý muž, řekli byste si, ale neměli byste pravdu. Winston totiž žije v roce 2084 a je...

Film

Nepohodlné masakry

foto k filmu perexVe čtvrtek 30. listopadu tohoto roku jsem se v Berlíně zúčastnila premiéry filmu ZER tureckého režiséra s kurdskými kořeny Kazima Öze. Během 110 minut filmu jsem střídavě zatajovala dech, plakala a smála s...