14|15 BAŤŮV INSTITUT zve na prohlídky zlínské architektury

14|15 BAŤŮV INSTITUT zve na prohlídky zlínské architektury

Tisk

batovska architektura200Od dubna jsou opět v sezónní nabídce 14|15 BAŤOVA INSTITUTU komentované prohlídky baťovské architektury autobusem. První z nich se uskutečnila už 13. dubna.

 

 

„Komentovaná prohlídka autobusem Poznávejme baťovskou architekturu města Zlína patři k velmi oblíbeným akcím, kdy se účastníci při projížďce Zlínem seznámí s baťovskou architekturou, významnými osobnostmi, budovami, zajímavostmi a historií. Projížďka trvá přibližně dvě hodiny, během níž i fyzicky méně zdatní účastníci mohou poznat rozsáhlý okruh převážně meziválečené architektury,“ uvedla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, příspěvkové organizace.

Komentovaná prohlídka začíná u 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Následuje zastávka v zahradě u vily Dominika Čipery na Burešově, kde není běžný vstup veřejnosti. Prohlídková trasa pokračuje obytnou čtvrtí Zálešná, Podvesná a další zastávkou se zajímavým výkladem jsou Věžové a Morýsovy domy. Odtud autobus jede ke Kolektivnímu domu a Vile Jana Antonína Bati, kterým je také věnována komentovaná zastávka. Na závěr autobus projede Náměstím Práce okolo Památníků T. Bati a Obchodního domu a končí opět u 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Odborný výklad zajišťuje kurátor krajské galerie.

batovska architektura1

Vstupenky je možné zakoupit online či na recepci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Počet míst v autobusu je omezený, proto by zájemci neměli váhat s jejich koupí.

Další komentované prohlídky se uskuteční 16. května a 15. června vždy v 17 hodin.

Ideálním doplňkem prohlídky je návštěva stálé galerijní expozice Prostor Zlín | Řády vidění v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně, která představuje vývoj baťovské architektury s důrazem na dobu největšího rozvoje města Zlína od 20. do 40. let 20. století prostřednictvím modelů, dobových fotografií, plánů a vizualizací budov.

batovska architektura plakat

Více informací: www.14-15.cz


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Rozhovor

Nightwork: „Umění není zaměstnání, umění je životní styl.“

nightwork 200Víte co je Notifikační industrie gastronomických hybridních talířů workoholicky organizovaných radikálními kuchaři? Přece Nightwork! Odtajnil nám to Honza Maxián, který až z Beverly Hills odpověděl na mé zvídavé otázky.

...

Videorecenze knih

Anketa

Květen, měsíc lásky. Co vám láska připomíná?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Z archivu...


Literatura

Bratříček

bratricek200Bratříček je první tištěná kniha mladého autora Marka Hnily, na základě které si založil i své stejnojmenné nakladatelství s plánem vydávat novinku ročně. Jaká je tato prvotina?

 

Divadlo

Velký bratr tě sleduje. Švandovo divadlo uvede inscenaci 1984, adaptaci slavného románu George Orwella

1984 200Jednu z nejdůležitějších knih 20. století, román 1984 George Orwella, uvede na divadelních prknech Švandovo divadlo v Praze. Adaptace a režie se ujme Dodo Gombár, který dříve u Švandů působil jako umělecký šéf. Inscenaci tak vytvořil přesně na míru smí...

Film

Filmový muzikál „Bídníci“ aneb kdy(ž) se lůzou staneme?!

bidnici 200Do nového roku 2013 vstupujeme do českých kin s novými muzikálovými „Bídníky“, kteří přicházejí z Velké Británie v režii Toma Hoopera (oscarového tvůrce filmu „Králova řeč“). Victor Hug...