Přidejte se ke dvěma sestrám a odhalte tajemství Zvonkového lesa

Přidejte se ke dvěma sestrám a odhalte tajemství Zvonkového lesa

Tisk

TajemstviZvonkovehoLesa perexSestřičky Marjánka a Alenka se rády smějí, vyvádí lumpárny a poznávají přírodu. Jejich radost ze života a láska k přírodě jsou tak silné, že se díky nim v nedalekém lese narodí víla. Proč se to stalo?

Když se víla dozví, že jejím posláním je ochránit les před nebezpečím, je zmatená. Neví, co mu hrozí, a tak nemá ani ponětí, co musí udělat. Jednoho obyčejného letního dne potká v lese obě dívenky, se kterými se okamžitě spřátelí. Jakou roli v záchraně lesa sehrají Marjánka s Alenkou? A podaří se nakonec zachránit les i jeho tajemství?

O autorce

Kniha Tajemství Zvonkového lesa vyšla díky úspěšnému crowdfundingu na online platformě Pointa. Napsala a ilustrovala ji Lenka Jeníková, copywriterka, co maluje. Tento příběh pro ni nejdřív představoval jen odreagování na rodičovské dovolené. Později přidala ilustrace a po dvou letech byla kniha hotová. Při tvorbě se inspirovala svými dcerkami, a tak se kniha pro ni stala prostředkem, jak si uchovat pulsující mateřské emoce.

Hřejivý a laskavý příběh

Příběh je psaný poutavým a zároveň jednoduchým stylem, a tak jej děti bez problémů pochopí. Protože v něm nechybí trocha kouzel ani dobrodružství, při kterém dívky musí ukázat svou vynalézavost a ochotu spolupracovat, budou malí milovníci čtení s napětím sledovat, jak si hrdinky se vzniklou situací poradí. Důležitými tématy jsou tady i sesterská láska a zájem o přírodu.

Hezky jsou zpracované také rodinné vztahy. Členové této knižní rodinky se mají rádi a chovají se k sobě s úctou a pochopením. I když se Marjánka a Alenka jednou nepohodnou, rychle se dokážou domluvit tak, aby byly spokojené ony i jejich vílí kamarádka. Díky tomu příběh vyvolá příjemné pocity nejen v dětech, ale i v dospělých. Je hřejivý, protkaný laskavostí a přináší pořád aktuální poselství o důležitosti rodiny, přátelství a přírody. Pestrobarevné ilustrace jsou nejen půvabné, ale dokonale doplňují i pozitivní atmosféru příběhu.

TajemstviZvonkovehoLesa

TAJEMSTVÍ ZVONKOVÉHO LESA
Autorka: Lenka Jeníková
Ilustrace: Lenka Jeníková
Vydáno: Pointa, 2021
Žánr: pohádka
Počet stran: 56

Hodnocení: 90 %

www.albatrosmedia.cz/tituly/77327086/tajemstvi-zvonkoveho-lesa/


 

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

I v těch nejhorších časech v sobě lze nalézt jiskřičku života

Jiskra zivota perexKoncentrační tábor Mellern slouží jako odkladiště pro vězně, kteří už nejsou schopni žádné práce. V nelidských podmínkách tady přežívá dvanáct „veteránů“, kteří jsou obklopeni řadou nově příchozích zbídačených vězňů.

...

Divadlo

Goebbels/Baarová: síla, moc a poté křehkost a slzy


altV rámci Divadelní Flory v Olomouci jsme měli možnost zhlédnout představení excelentní inscenace Goebbels/Baarová.

 

...

Film

Nový film BUKO režisérky Alice Nellis se představuje v upoutávce a na plakátu

Buko 200Nový film Buko režisérky a scenáristky Alice Nellis bude mít v kinech premiéru 29. září a nyní se představuje pomocí upoutávky a filmového plakátu. Tato komedie vypráví o tom, že štěstí přeje připraveným a taky těm, kteří se svému strachu dokážou postavit...