Britská Morcheeba i pocta Ivanu Královi: Metronome Prague Warm up 2021 zaplní pražské Výstaviště mezinárodním hudebním programem

Britská Morcheeba i pocta Ivanu Královi: Metronome Prague Warm up 2021 zaplní pražské Výstaviště mezinárodním hudebním programem

Tisk

metronome 200Za necelý týden se uskuteční hudební přehlídka Metronome Prague Warm Up 2021. Pražské Výstaviště v Holešovicích bude od 10.-12. 9. hostit významné zahraniční i české hudební interprety, jakými jsou britská skupina Morcheeba, německý producent a DJ HOSH či britská DJka BEC. Festivalový program, odehrávající se na dvou scénách, završí pocta legendě hudebního nebe Ivanu Královi.

 Zářijový Warm Up je pomyslným zahřívacím kolem, akcí, od které se organizátoři odrazí k přípravám festivalu Metronome Prague 2022 již v původně plánovaném rozsahu. Konání zářijového hudebního víkendu je také symbolickou oslavou postupného navrácení se do normálního režimu, v němž se mohou opět konat veřejné kulturní a umělecké akce. Třídenní festival nabídne více než 30 hodin živé hudby v podání více než třiceti interpretů. Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut.net. Kompletní informace k Metronome Prague Warm Up diváci naleznou na webových stránkách metronomewarmup.cz

Metronome Prague je již vžitým synonymem pro vysoce kvalitní metropolitní hudební festival, a to nejen z hlediska výběru světových interpretů, ale i díky diváckému komfortu, který je srovnatelný s těmi nejlepšími hudebními akcemi na světě. Letošní zářijové zahřívací kolo si klade za cíl diváky připravit na hlavní festivalový program, který musel být z důvodu vládních nařízení přesunut.

Warm Up bude jednak velkou oslavou života, pak se také stane unikátním odrazovým můstkem pro návrat těch největších open air hudebních akcí v příštím roce. S ohledem na komorní prostředí Křižíkovy fontány si myslím, že na něj budeme vzpomínat jako na raritní hudební zážitek. Musím velice poděkovat hlavnímu městu Praha i Nadaci PPF, kteří neváhali a podpořili tuto akci, která byla připravována v poměrně složité době. Těšíme se na všechny diváky, že si to s nimi pořádně užijeme,“ říká pořadatel David Gaydečka.

metronome Morcheeba

Návštěvníky festivalu čeká hlavní scéna se speciálním půlkruhovým zastřešením, která bude umístěna v prostranství Křižíkovy fontány. Přístup na ní všem umožní vstupenky, ty jsou stále k dostání v síti GoOut. Druhá scéna Open stage bude volně přístupná, návštěvníci ji naleznou v parku za Křižíkovými pavilony. Další zastřešenou scénou je Pulse, v níž proběhnou afterparty. Areál festivalu již tradičně nabídne i bohatou gastronomickou nabídku, točit se bude plzeňské pivo a k prodeji budou různé gastronomické speciality.

Zlatým hřebem programu je britská kapela Morcheeba, která se do Prahy vrací po dvou letech. Svým fanouškům vzkázala prostřednictvím video zdravice zpěvačka Sky Edwards následující: „Ahoj, jsem Sky z Morcheeby a už se moc těším, že zahrajeme v Praze na festivalu Metronome Warm Up 11. září. Uvidíme se brzy.“ Britská Morcheeba, kterou diváci mohli vidět na předloňském Metronomu, představí známé hity i nový repertoár z aktuálně vydaného alba Blackest Blue. Pražský koncert Morcheeby bude jedním z několika koncertů v rámci mezinárodní tour, kterou se hudebníkům podařilo zorganizovat navzdory rozdílnosti bezpečnostních opatření, jež panují v různých zemích.

„Máme obrovskou radost, že právě Morcheeba, která s námi spolupracovala i na koncertě Národ sobě – kultura tobě, jenž jsme zorganizovali ve spolupráci s ČT art v Národním divadle, bude jedna z prvních zahraničních kapel, která v Praze opět restartuje mezinárodní hudební dění,“ říká David Gaydečka.

Další festivalovou hvězdou je HOSH, německý producent a DJ, který je vnímán jako pomyslný pilíř undergroundové světové taneční hudby. Stál u zrodu ikonického labelu Diynamic Music, který výrazně ovlivnil mezinárodní scénu. Po pobytech v celé Evropě a brzkém členství ve společnosti Diynamic se Solomunem a Stimmingem mu úspěch a zkušenosti dávají svobodu řídit ty nejvýznamnější projekty. Jeho vlastní vydavatelství fryhide vytrvale sleduje kvalitu, cestuje k samotné podstatě zvuku, zachycuje přechodné emoce a vytváří je přímo pro taneční parkety.

Z Německa přijíždí i další interpretka, DJka BEC, původně z Velké Británie. BEC je neúprosný technický talent, který se ve velmi krátkém čase dostal na vrchol. Jako samozvaný „studio geek“ se závratnou řadou dovedností a znalostí spolupracovala BEC s průmyslovými giganty jako Roland a Novation. Do značné míry má svůj vlastní zvuk: její písně jsou perfektně vyvážené a postavené na vysokotlakých bubnech. Talentovaná DJka vytváří napětí a dialog mezi nahrávkami, které pokaždé přináší něco nového.

Forever Král / Pocta Ivanu Královi – to je název nedělního programu v rámci Metronome Prague Warm Up, který je připraven ve spolupráci s hudebním magazínem Headliner a Cindy Hudson Kral, manželkou Ivana Krála. Ta představí řadu výjimečných hudebních osobností, přičemž každý ze zpěváků a zpěvaček představí jeden song, který buď Ivan Král napsal nebo pomáhal produkovat. V rámci večera vystoupí celá řada hvězd tuzemské hudební scény - Jiří Suchý, Albert Černý z Lake Malawi, nebo Ivan Hlas, Petr Fiala z Mňágy a Žďorb, Debbi, Tonya Graves, Janek Ledecký, Lenny, Aneta Langerová, Lenka Dusilová, Meky Žbirka, Debbi, Saša Langošová, Phil Shoenfelt, Honza Křížek, Cirkus Ponorka, Albert Černý a další.

Touto symbolickou poctou interpreti zavzpomínají na nedávno zesnulou hudební legendu, s níž se díky pandemii nebylo možné přijít veřejně rozloučit. „V roce 2020 jsme Ivanovi chystali velké vystoupení, jenže v únoru zemřel. Tehdy jsme se spontánně dohodli s jeho ženou Cindy Hudson Kral, že uspořádáme na jeho počest koncert. Dodnes mu ho dlužíme a jsem rád, že tento dluh splatíme společně s celou řadou muzikantů a spolupracovníků, se kterými Ivan hrál a tvořil,“ říká za pořadatele David Gaydečka.

Koncertní poctou Forever Král vyvrcholí týden akcí zasvěcených Ivanu Královi. Ten zahájí 7. 9. 2021 od 14:00 hodin debata o vztazích na česko‑americké hudební scéně v knihovně velvyslanectví Spojených států amerických, již bude moderovat publicista Ondřej Konrád. O den později od 18:00 hodin se přátelé a fanoušci mohou přijít s Ivanem Králem rozloučit na zádušní mši do Týnského chrámu.

Vedle hlavních hvězd festivalu se diváci mohou těšit na: The Curly Simons, Annu Vaverkovou, AnnaBelle, DJ Barboru, kapelu Mezi patry klid, Caryu, February, Imu Tevu, Favorite Obsession, A Dull Set, Mr. Funky Machine, Tetris After by Barbora and Tasya, Save the Emotion, Zapomělsem, Člověk krve, Mr. Pink and the Bad thoughts, Good times only, November 2nd či Tea Jay Ivo.

Metronome plakat

Vstupné:

Pátek 10.9. 2021, stání – 500 Kč
HOSH, BEC, DJ Barbora, Mezi patry klid, Carya, Anna Vaverková

Sobota 11.9. 2021, stání – 800 Kč
Morcheeba, hlavní vystupující

Neděle 12.9. 2021, stání – 600 Kč
Forever Král, pocta Ivanu Královi
WarmUp festival 3 dny, stání – 1 200 Kč / vstup na všechny koncerty po tři dny trvání akce
VIP 3 dny, střecha – 2 400 Kč / vstup na veškerý Metronome Prague Warm Up program, včetně VIP zóny

Více informací naleznete na: www.metronomewarmup.cz


 
Rozhovor s Tublatankou na Československém plese 2026

Přihlášení



Anketa

Co vás baví nejvíc na současném boomu komiksů?
 

Vražda na jarmarku. Neodolatelně návyková detektivka

Laskavá detektivka z britského venkova Vražda na jarmarku od autorského dua Katie Gayle představuje další ze série záhad Julie Birdové. Malebné uličky, vůně domácích koláčů, ruch u stánků na vesnické slavnosti – a k tomu jedna záhada, která rozhodně nebude tak nevinná, jak se zpočátku zdá.

Sliby a lži: psychologický thriller, v němž se svatba mění v past

Ellery přijíždí sama do luxusního resortu. Původně sem měla jet se svým mužem oslavit výročí. Manžel ji však po dvaceti letech opustil, a tak se Ellery snaží začít znovu. A zdá se, že by si pobyt zde mohla doopravdy užít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Načítám nejnovější video z playlistu...

Rozhovor

„Na začátku bylo slovo…Platí to i pro cizince v novém prostředí,“ říká Oksana Moiseniuk ze spolku Můžeš Mluvit Česky.

oksana 200Přinášíme vám rozhovor s režisérkou a producentkou, majitelkou filmové produkce FENOMART a také Ukrajinkou dlouhodobě žijící v Česku Mgr. Oksanou Moiseniuk. Patří do týmu spolku Můžeš Mluvit Česky, o kterém nám řekla více.

...

MANMAT na cestě 2: příběh pohybu, svobody a vztahu se psem

Jsou značky, které nevznikly v kanceláři, ale venku v pohybu, v přírodě, na cestách. MANMAT je jednou z nich. Druhý díl dokumentu MANMAT na cestě 2, který měl před nedávnem premiéru, přináší nejen pokračování příběhu úspěšné české značky, ale především lidský a inspirativní pohled na to, jak může sport, příroda a vztah se psem tvořit harmonický životní styl.

Z archivu...


Výtvarné umění

Zapomenutý fotograf

balzar 200V Galerii Josefa Sudka na Úvoze byla otevřena výstava fotografií Jaroslava Balzara (1894 - 1945). Je to první výstava tohoto autora, který vlastnil jeden z nejvyhlášenějších fotografických ateliérů v předválečné Pra...

Divadlo

Do divadla i o prázdninách! Pozvěte přátele na promítání

letní pohodaUžijte si divadlo z pohodlí domova, třeba ve společnosti přátel při letní grilovačce. Na Dramoxu najdete stovky inscenací, které jste během roku nestihli vidět nebo které už mají po derniéře. Dobrá zpráva pro všechny divadelní fanoušky – o zážitk...

Film

Nebezpečně omamující jízda Rona Howarda

200rushNiki Lauda a James Hunt. Jména, která před pár dekádami vzbudily ve Formuli 1 takový rozruch, že si na své vzájemné rivalitě tito závodníci vystavili schody ke slávě, k níž se ale oba dostali úplně jinými cestami.

...