Nikol Bóková, Radek Baborák, Martin Brunner a Luboš Soukup nahrávají nová alba

Nikol Bóková, Radek Baborák, Martin Brunner a Luboš Soukup nahrávají nová alba

animal music 200Prvními tituly, které vydavatelství Animal Music chystá pro rok 2022, jsou nová alba Radka Baboráka, Nikol Bókové, Martina Brunnera a Luboše Soukupa.

 


Martin Brunner uvedl v premiéře nový cyklus písní „Svou chvíli“, který zkomponoval na básně Věry Koubové, v rámci koncertu Symfonického orchestru Českého rozhlasu 10. února 2022 v multifunkčním sále DOX+. Spolu s autorem u klavíru vystoupila zpěvačka Markéta Foukalová a na Fender piano zahrál Vít Křišťan. Vystoupení pod vedením dirigenta Marka Ivanoviće se uskutečnilo v rámci koncertního cyklu „Nové horizonty“, v němž SOČR propojuje klasickou hudbu s jazzem. Živou nahrávku vydá Animal Music 6. května 2022. Na programu koncertu bude dále premiéra symfonické verze cyklu „Life and Happiness of Julian Tuwim“ Štěpánky Balcarové.

animal music 1 MartinBrunner

O týden později zahájí ve Studiu Sono nahrávání nového alba hornista Radek Baborák. Album, které bude obsahovat nové úpravy skladeb Johannese Brahmse, Jeana Sibelia a Alexandra Glazunova pro lesní roh a smyčcový kvartet, bude již šestým titulem, který tento fenomenální hudebník vydává u Animal Music. Radek Baborák se v poslední době věnuje stále častěji i dirigentské dráze (nově též jako šéfdirigent Západočeského symfonického orchestru), v době pandemie založil veřejné sbírky na podporu umělců na volné noze a je neúnavným iniciátorem nových hudebních projektů a úprav skladeb vytvářených na míru jeho souborům (Orquestrina, Baborák Ensemble). V loňském roce přijal pozvání ke spolupráci na albu klavíristky a skladatelky Nikol Bókové „Prometheus“, které je velmi dobře hodnocenou fúzí jazzu a vážné hudby. Vydání alba je naplánováno na 17. června 2022.

animal music 2 Radek Baborak

Nikol Bóková se na hranici těchto dvou žánrů pohybuje už od vydání svého prvního alba Inner Places v roce 2019, jímž zahájila plodnou spolupráci s vydavatelstvím Animal Music. Své v pořadí již čtvrté album s názvem „Elements“ bude nahrávat ve Studiu Sono v březnu 2022. Vedle členů jejího stálého tria (Martin Kocián, Michał Wierzgoń) ji doprovodí kytarista David Dorůžka. Pro nahrávání alba „Elements“ zapůjčí klavír firma Bechstein, se kterou Nikol spolupracovala již na projektu „Hybatelé rezonance“. Vydání alba je naplánováno na 20. května 2022.

animal music 4 Nikol Bokova

V dubnu pořídí nahrávky pro své nové album také saxofonista a skladatel Luboš Soukup, který již několik let žije a tvoří převážně v Kodani a na značce Animal Music vydává svá alba již od roku 2013. Jeho spoluhráčem bude tentokrát jediný hudebník – vyhledávaný německý klavírista Christian Pabst. Nahrávání proběhne ve Studiu HAMU. Vydání alba je naplánováno na 3. června 2022.

animal music 3 Lubos Soukup

Uvedené projekty představují zhruba polovinu letošního edičního plánu vydavatelství Animal Music, které v roce 2022 oslaví 15. výročí od založení.

Zdroj foto: Martin Brunner © Khalil Baalbaki, Radek Baborák © Zuzana Bönisch, Nikol Bóková © Jan Vala, Luboš Soukup & Christian Pabst ©Martin Zeman

Více informací: www.animalmusic.cz


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

S Hanou Hegerovou jsme se poznali u malíře Karla Laštovky, vzpomíná Radek Krejčí

hegerova perexJedním z letitých přátel šansoniérky Hany Hegerové byl i operní pěvec Radek Krejčí. Prvně se potkali začátkem 80. let minulého století v salónu malíře Karla Laštovky. Zatímco ona byla už slavná zpěvačka, on svou uměleckou dráhu teprve zač...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...


Literatura

Ať vás nepohltí Dlouhé stíny

dlouhe stiny 200V listopadu nám nakladatelství Kalibr vydalo temnou detektivku Dlouhé stíny od amerického autora Charlieho Donlea. Máte-li rádi atypické protagonisty a komplexní zápletku, kde se slévá minulost s přítomností, jistě si přijdete na své...

Divadlo

Burani slavnostně otevřeli novou divadelní sezonu

VýstřižekDivadlo BURAN TEATR je už hodně let součás...

Film

Závodničtí Rivalové rozduní nejen váš DVD přehrávač

rivalove perexV loňském roce vzniklo poměrně dost filmů, které jednoznačně velebili běžní diváci, fanoušci i odborníci. Jedním z nich je také drama z prostředí Formule 1 s názvem Rivalové. To se sice v osca...