24. ročník festivalu Bluesový podzimek představuje i současné trendy rockové muziky

24. ročník festivalu Bluesový podzimek představuje i současné trendy rockové muziky

Tisk

Jamiah RodgersTradiční podzimní festival, který se letos koná už po čtyřiadvacáté, částečně opouští dřívější zaměření na bluesovou hudbu a chce představit posluchačům i současné trendy rockové hudby. Koncerty se konají v Drive New Clubu v holešovském zámku, který je všemi umělci, co zde vystupovali, hodnocen jako jeden z nejlepších na Moravě, a to tak prostředím, tak akustikou.

 

Dramaturgie letošního ročníku získala především etablovaného amerického a fenomenálního kytaristu Jamiah Rodgerse, který na svém evropském turné vystoupí 4. listopadu v Holešově.

Jamiah Rodgers se narodil 21. dubna 1995 na jižním předměstí Chicaga. Jeho maminka zpívala a tatínek hrál na mnoho nástrojů, ale většinou si vybral kytaru. Ve třech letech začal Jamiah hrát na bicí, a to hned na třech „frontách“: ve škole, v kostele a v kapele svého otce (The Tony Rogers Band). Od začátku ho zajímalo spojování žánrů: blues, funk, rock, reggae, soul a R&B. Jeho idoly se rychle stali Bob Marley, Jimi Hendrix, Albert King, Freddie King, B.B. King, Howlin 'Wolf a Muddy Waters.

Jamiah-Rogers foto 1

Navzdory tomu, že začal hrát na bicí, v sedmi letech ho rodiče povzbudili, aby vzal kytaru a táta ho začal učit hrát na kytaru. Tak se Jamiah Rodgers, stejně jako jeho otec, stal multiinstrumentalistou. Umí hrát na bicí, kytaru, basu, klavír a varhany, ale nejvíc miluje kytaru a bicí. Svou první kapelu, Power Trio s názvem Jamiah on fire & The Red Machine, založil ve věku patnácti let. V něm hrál na kytaru a zpíval. Spolu se svým otcem tvoří skladatelské a producentské duo. Vydali dvě alba: „Taking the stage“ (2012) a „Winners Never Quit“ (2015). Vystupují především ve svém rodném státě a zemi, ale vystupovali také v Kanadě (na čestných festivalech: Trois-Rivieres en Blues, Ottawa Bluesfest, Montreal International Jazz Festival, Festival International du Blues de Tremblant nebo Sherbrooke Blues & Roots Festival) a v Nizozemsku.

V roce 2018 absolvoval Jamiah Rodgers evropské turné s kapelou zpěvačky Anniky Chambers v rámci turné „The New Blues Generation“. V květnu 2020 se poprvé objevil v Polsku a sousedních zemích. Zpívající hudebník má jedno sólové album „Blues Superman“ (2017), založené na konceptu superhrdiny, který má zachránit blues a udržet ho naživu. Jako mladý bluesman je Jamiah Rodgers často dotazován, jak vidí budoucnost blues. Jeho odpověď zní: „Blues je fajn; o umírání nemůže být řeč!"

Jamiah Rodgers foto 2

Zdroj foto: archiv


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Fotograf Radek Šich: „Není to jen o tom udělat si pár cvaků a užít si zadarmo koncert“

radek sich 200Pohodlně se usaďte a pojďte si přečíst dlouhý rozhovor s talentovaným mladým mužem Radkem Šichem, který se už několik let věnuje fotografování koncertů. Vyzpovídali jsme ho, jaké to je vidět své idoly, fotit pod pódiem a řeč padla i na ochra...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.


Literatura

Nemastné neslané All inclusive


all inclusive 200Když si vzpomenu na dovolenou v Egyptě před několika lety a stravu v rámci programu all inclusive, celkem dobře by se dala přirovnat k pocitům z této knihy která – nudná a nedochucená, s příměsí strachu z toho, jestli to může ...

Divadlo

Nahlédneme pod pokličku herectví

Herectvi 200S herci se setkáváme všude, na divadle, v kinech i při pohledu na televizi. Někdy nás uchvátí bezprostředností i uvěřitelností své práce, jindy jen kroutíme hlavou, neschopni přijmout nabídnutý produkt. Někdy se kolem herectví vytváří převtěl...

Film

Matka!: povstání Fénixe z popela?

matka perexDo kin přichází nejnovější snímek Darrena Aronofského. Kdo zná jeho předešlé filmové počiny ví, jak silný dojem jeho snímky zanechávají. Komorní drama Matka! není výjimkou a je další z řady filmů, které Vás nenechají při shlédn...