Line-up šestého ročníku Metalfestu Open Air se plní!

Line-up šestého ročníku Metalfestu Open Air se plní!

Email Tisk

metalfest 200Šestý ročník festivalu Metalfest Open Air se bude letos konat 5. – 7. června 2015 tradičně v areálu Lochotín v Plzni, který bude nově zrekonstruován. Metalfest Open Air nelení a stejně jako další festivaly ohlásil už několik kapel. Mezi hlavní hvězdy patří portugalští Moonspell nebo draví Arch Enemy.


ARCH ENEMY
Švédští death metalisté Arch Enemy jsou první oznámenou skupinou tohoto ročníku. Skupina kolem Michaela Amotta (Carcass) a nově působící Alissy White-Gluz zde oslaví své 20. narozeniny a první výročí vydání její desky „War Eternal“. Ta pro ně znamenala obrovský milník a byla velmi dobře přijata. Přijďte si na ně zařádit, ať ta oslava stojí za to!


BATTLE BEAST
Energický heavy metal plný drtivých riffů, promakaných sól a silných refrénů - to je muzika, kterou deset let dělá kapela BATTLE BEAST. A k tomu dva roky nepřeslechnutelný, vysoký sexy ječák charismatické Noory Louhimo (*1988). Na Metalfest Open Air vystoupí i šestičlenná parta z Finska, která tradiční old-school heavy metal obohacuje o moderní prvky 21. století a vždy (i v Plzni) zaujme a pobaví celý kotel! BATTLE BEAST, kteří před lety zvítězili v soutěži Wackenu Metal Battle Contest.

metalfest battle beast


EVIL INVADERS
Příznivci metalu vyšších otáček z kotle jistě rádi ocení i mladíky z Belgie - EVIL INVADERS. Tato thrash / speed metalová kapela existuje od roku 2007 a dnes hraje ve složení Jöe Anus (ječák a kytara), Uncle Sam (kytara), Nico Beekwilder (basa) a Senne Jacobs (bicí). Tvorba skupiny, která v těchto dnech zuří po Evropě jako support kapely DESTRUCTION, by se dala popsat jako dokonalá fúze hned několika odnoží metalu s bleskovými riffy, pronikavými sóly a hlavně dokonalým „retro“ zvukem.EQUILIBRIUM
Německý pagan metal zastoupí EQUILIBRIUM. Ti svůj specifický koktejl black a symphonic metalu s folkem míchají už 14. rokem a naposledy jej servírovali v červnu na desce "Erdentempel". Vokalista Robse a jeho gang s oblibou probírá starodávné epické příběhy Germánie a Skandinávie, proto věříme, že i v kotli v Plzni se najde hodně jejich vyznavačů.


INSOMNIUM
Tato finská čtverka ve složení Niilo Sevänen - zpěv, basa / Ville Friman - kytara, čistý zpěv / Markus Vanhala - kytara / Markus Hirvonen – bicí hraje melodický death metal už od roku 1997. Na kontě má doposud šest studiovek s tím, že ta poslední „Shadows of the Dying Sun“ vyšla letos na konci dubna a hodně hlasů ji označilo za jeden z nejlepších melodeath výtvorů tohoto roku!

metalfest insomnium


MOONSPELL
Velmi populární skupina Moonspell má za sebou deset řadovek a momentálně v portugalských Inferno Studios pracuje na nové desce. Vyhradili si na to celý rok 2014, takže určitě to bude stát za to. Album by mělo vyjít na jaře roku 2015, tudíž bude ještě žhavé a Portugalci budou jistě moc rádi, že jej v Plzni budou moci předvést!


OVERKILL
Od břehů New Jersey na Metalfest dorazí veteráni OVERKILL! Bobby Blitz Ellsworth a jeho kumpáni o prázdninách vydali desku „White Devil Armory“, která dokázala, že thrash metal trendy přežije. OVERKILL fungují 35 let a po letech osmělili a na novotu kromě jim vlastního žánru nahráli i heavy metalové, hard rockové a dokonce punkem řízlé kusy, což jenom potvrzuje jejich sílu.SKULL FIST
Kanadská skupina SKULL FIST patří mezi reprezentanty tzv. Nové vlny tradičního heavy metalu. Z Toronta válí osm let mix velice chytlavého heavy a speed metalu, který vryli do drážek zatím dvou desek. Ta debutová „Head öf the Pack“ jim vyšla v roce 2011 a získala vynikající recenze. Druhé, stejně nadupané album „Chasing the Dream“ je venku od letošního ledna a najdeme na něm i tuto hitovku - „You're Gonna Pay“.TANKARD
Tito thrash metalisté z Německa se dali dohromady v roce 1982 a desku vydávají každé dva roky. Svou rychlou muzikou plnou strhujících riffů a přesných bicí vzdávají hold alkoholu. Jejich poslední deska se jmenuje „R.I.B.“ (Rest in Beer - Odpočívej v pivu) vyšla toto léto. TANKARD kdysi řekli, že rádi hrají tam, kde v zákulisí teče pivo proudem, takžie není pochyb, že se jim bude v Plzni líbit!TESTAMENT
Rachot na Metalfest Open Air 2015 udělají a novou desku představí TESTAMENT!
Tato thrash metalová legenda vznikla v polovině 80. let v požehnaném kraji Sanfranciského zálivu. TESTAMENT za tu dobu svět obohatili deseti studiovými deskami. Zpěvák Chuck Billy, kytaristi Eric Peterson a Alex Skolnick, staronový basák Steve DiGiorgio a bicmen Gene Hoglan v těchto dnech dokončují práce na nové desce. Půjde-li všechno jak má, do našich přehrávačů by se mohla dostat v dubnu roku 2015, tedy jen týdny před Metalfestem.

metalfest testament

UNLEASHED
Fandové death metalového mistrovství, radujte se… Na příštím ročníku Metalfestu zazní bojový pokřik mocných seveřanů UNLEASHED, kteří s sebou do Lochotína přivezou ducha svých vikinských předků. Mnozí budou souhlasit, že švédská banda, kterou před 25 lety založil zpěvák a basák Johnny Hedlund a která má v diskografii doposud jedenáct řadových desek, patří mezi špičku extrémních kapel planety.

VISIONS OF ATLANTIS
Milovníci symfonického metalu jistě rádi přivítají rakouskou šestičlennou kapelu VISIONS OF ATLANTIS. Tato skupina má venku už pět řadovek a na další snažně dělá, takže amfiteátr zažije osvědčené klasiky i nové hity!

Vstupenky na festival jsou do 30. 11. nebo do vyprodání dané emise k dispozici za 850,- Kč a seženete je buď v Masters of Rock Café na Čepkově ve Zlíně, v pražském sídle agentury Pragokoncert nebo si jej můžete objednat z webových stránek www.mastersofrock.cz. V den konání Winter Masters of Rock můžete na akci sehnat vstupenku za zvýhodněnou cenu 800 Kč.

Více informací: www.metalfestopenair.cz 


 

Rozhovor

„Božská Sarah“ míří do Divadla Kalich

janzu200Herečka Iva Janžurová a režisérka Alice Nellis se opět scházejí nad novou inscenací.  V ní se naše herecká legenda opět promění ve významnou světovou osobnost, tentokrát v divadelní ikonu přelomu 19. a 20. století Sarah Bernhardt.

...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Fanatická jeptiška, vraždy v kryptách a tajemné dopisy. Aneb jak být Brownem ve třech krocích

svatyne ken bruen200Román Svatyně irského autora Kena Bruena nás zasvěcuje do nitra stárnoucího vysloužilého soukromého detektiva Jacka Taylora. Sám považuje svůj život za jednu velkou prohru. Jeho život byla jeho ...

Divadlo

Festival Bazaar představuje nové světy středoevropských nezávislých scén

bazaa200Ve dnech 18. – 20. března 2016 proběhne v Alfredu ve dvoře, ve Studiu ALTA a divadle PONEC v Praze mezinárodní festival současného tanečního a pohybového divadla BAZAAR. Přehlídka uvede exkluzivní večerní představení významných osobností nezávislých sc...

Film

Dívka, která nemá minulost, bojuje o svou budoucnost. Komu má věřit?

 

captain-marvel-trailerCaptain Marvel je už v pořadí 21. filmem, natočeným podle oblíbených komiksů a seznamuje nás s dalším hrdinou Marvel univerza. A tak jsem jako správný fanda začátkem března navštívila kino. Captain Marvel je i první hraný film, který jde do kin po...